עוד שאלת גמילה

עוד שאלת גמילה

החלטתי להוריד לקטן את הטיטול בלילה. הוא מזמן קם יבש בבוקר, אולי פעם בשבוע יש קצת פיפי בטיטול.
הבעיה היא שהוא לא מוכן לעשות פיפי לפני שינה. אם יש לו - יילך. אם אין - לא מסכים בשום אופן.
אני מרגישה שההסבר שלי שחייבים לעשות פיפי לפני שינה, שלא יברח לך פיפי במכנסיים וכד' - הוא באמת לא מבין מה אני רוצה ממנו.
אז לרוב הוא קם יבש בבוקר גם בלי זה - אבל אני כן רוצה להרגיל אותו לגשת לשירותים.
לדוגמה, אין מצב שיסכים ללכת לישון בלי לצחצח שיניים. אז איך מרגילים אותו בעניין השירותים?
אגב, היום הוא בא אלינו למיטה באמצע הלילה ובעלי לקח אותו לשירותים. הוא לא התנגד - אבל פשוט לא יצא שום פיפי. אולי הוא לא שותה מספיק?

michal@gal

Active member
מנהל
למה להכריח?

אם הוא מוכן לגמילת לילה, כשיצטרך פיפי במהלך הלילה יקום ויעשה פיפי, בדיוק כמו אדם מבוגר.
&nbsp
אם הוא עושה פיפי במיטה בלילה במידה ולא עשה לפני השינה, אז הוא עדיין לא מוכן פיזית לגמילת לילה.
&nbsp
&nbsp

לאט לאט

כמו עם אכילה - קודם שילמד להחזיק כפית, אח"כ לכיוון הכללי של הפה, אח"כ חצי בפה וחצי בשיער. בסוף כולם לומדים לאכול. אצלי הקטנה מאד מתנגדת לעשות פיפי לפי שעון, נניח לקראת נסיעה, היא מרגישה מעולה את הגוף שלה. אני תמיד מציעה לה לנסות אבל לא נכנסת למלחמה ראש בראש. לא הייתי מתעקשת על זה. גם בעיני ההרגל נכון, אבל נשמע שהוא כבר כמעט לגמרי גמול. הייתי נותנת לו להוביל את התהליך ומתעקשת רק במקרה של רגרסיה חמורה.

michal@gal

Active member
מנהל
יש משפט חשוב בהורות

תבחרי את המלחמות שלך.
יש נושאים שעליהם שווה להתעקש ולהכנס לריב עם הילד, ויש נושאים שעדיף לוותר.
בנושא של פיפי לפני השינה, לטעמי לא שווה לריב יום יום.

mafe

New member
אני מציעה ולא מכריחה

נראה לי שהילדים שלי בגיל של הקטנים שלך, ואנחנו מתואמות בענייני גמילה :)
כשעשינו את הטיפול עם בן ה-5, ניצלתי את ההזדמנות ושאלתי את השאלה הזאת בדיוק לגבי בן ה-3.
התשובה שלהם היא שזה כמו מבוגר - אם תשכחי לעשות פיפי לפני השינה, הגוף יאותת לך לקום ולעשות אם יהיה. יש ימים שתעשי פיפי במהלך הלילה וימים שלא. כלומר, ההתרוקנות לפני השינה לא רלוונטית כדי שלא יהיה פספוס בלילה.
גם אני כמוך מנסה להרגיל, אבל אם הוא לא רוצה, לא חייב, ולרוב באמת אם לא עושה לפני השינה יקום מתישהו במהלך הלילה לעשות.

אז הינה, כבר יומיים ברצף מפספס

עצה גאונית לבנים,

שמתי ליד השירותים חבילת מדבקות עגולות זוהרות, אחרי צחצוח שיניים, אני שמה מדבקה על מים השירותים (שתצוף) ואומרת לילד שיפגע בה עם הפיפי ויכניס אותה בפנים
הוא מתלהב, זה הפך למשחק וככה הוא עושה פיפי.....
תנסי!

למעלה