תינוקת הפסיקה להסכים להירדם במיטה

eddy7

New member
תינוקת הפסיקה להסכים להירדם במיטה

אני לא מבין את זה.
הבת שלי (בת 13 חודש) היתה ישנה מעולה. לילות שלמים ופעמים באמצע היום... עד לפני שבוע.
כן, אני יודע שצומחות לה שיניים וזה מציק ואין לה תאבון והיא לא רוצה מוצץ ומוצץ עוזר להרגע. ואני יודע שהיא עברה הרגע חיסונים וגם זה מציק....
אבל כל היום היא רגועה. היא מחייכת. צוחקת. גם כשהחום עולה ריגעית היא בסדר. פחות בסדר מזמנים רגילים אבל היא בסדר. לא ניראה שכואב לה במהלך היום... או הערב. ויש רוטינה של הירדמות עם אמבטיה שמחה ונעימה, וסיפור נעים ונחמד והכל בסדר והילדה בסדר....

ואז.... מגיע הזמן לישון. איך שהילדה קולטת שמנסים להרדים אותה (מתקרבים למיטה שלה או מניחים אותה בעגלה כשהיא קרועה מעייפות) - היא בועטת. צורחת. בוכה. הכל רק כדי לא לישון. ובלי לקחת מוצץ (בגלל השיניים, אני מניח) היא גם לא נרגעת.
בלילה לוקח שעתיים להרדים אותה עם ניענועי עגלה ו"שששש" או סיבובים בגינה.
אבל אם אנחנו לא מנסים להרדים אותה - אם היא פשוט בעגלה וערה ואנחנו לידה ולא מנסים שתישן - היא רגועה. היא סבבה.
ואז היא מתחילה להתעייף. העיניים שלה נעצמות. היא כימעט נרדמת - ושוב - בעיטות רגלים. צרחות. בכי.
היא בת שנה. היא כבר רגילה לישון ותמיד נרדמה מעולה ובשימחה.

אנחנו מיואשים. אנחנו כבר לא ממש מנסים להרדימה במיטה כי את המיטה אי אפשר להניע הלוך ושוב כמו עגלה אז היא נרדמת בעגלה ואנחנו כבר שמים את העגלה ליד המיטה שלנו, כי היא מתעוררת כל שעה ולא ניתן להרדימה במיטה.
היא בסדר כשהיא ערה אבל איך שהשינה מתקרבת אליה - היא מתנגגדת. כאילו היא בטראומה מלישון או משהו.

מה קורה?!?

היא פשוט כבר גדולה
.

אנחנו בסביבות הגיל הזה עוברים לטקס מסודר לפני השינה - צחצוח שיניים, סיפור ושיר, נניח. עם הגדולה, מאחר שהורגלה להירדם תוך נענוע על הידיים, היינו צריכים לגמול קודם מזה (פשוט הפחתתי בהדרגה את הנענועים עד ל-0). עם השנייה ישבנו איתה ועם הגדולה ורשמנו את כל מה שהן רוצות שיהיה בטקס שינה (סיפור, שיר, מים, כיסוי בשמיכה, חיבוק, וכו'), ואז כל יום עברנו ועשינו מה שהיה ברשימה, ורק עם הזמן הטקס התקצר. עם השלישית פשוט צחצוח, סיפור, והיא נרדמת בשנייה אחריו.

eddy7

New member
אולי לא הייתי ברור

תודה על התגובה אבל אולי לא הייתי ברור.
הילדה היתה עם סדר לילה מאד מאד מובנה והיא תמיד מאד זרמה איתו - אוכל, אמבטיה, בקבוק, סיפור, למיטה ולישון.
אבל בזמן האחרון היא לא רוצה לישון במיטה שלה.
אפילו ניסינו לשים אותה במיטה ולהקריא לה סיפור שם. והיא היתה בסדר עם זה. אבל איך שאמא שלה שידרה לה שהגיע הזמן לישון (הביאה מוצץ ושמיכה) הילדה צורחת.

חשבתי שאולי זה קשור לזה שהמיטה מאוזנת והילדה לא מרגישה הכי טוב ולכן לא רוצה לישון במאוזן כי קשה לה לינשום או משהו, אבל במהלך היום היא נירדמת על המזרון שעל הריצפה בסלון מרצונה החופשי והוא מאוזן באותה מידה, אז אולי זה לא זה....
בלילה היא רק בעגלה נירדמת.... וגם זה רק לשעתים מקסימום כי היא לא מרגישה משהו....

אה, אצלנו חלק ניכר מהטקס

היה בתוך המיטה - זה לא שמסיימים את הכל ואז הולכים למיטה. זה כמו שקוראים סיפור במיטה כדי להירדם - לא קוראים סיפור במקום אחר ואז קמים ללכת למיטה לישון.
היום כשהילדה גדולה (4 וחצי) אני מקריאה לה במיטה שלי ואז היא באמת הולכת למיטה שלה. בעבר היא הייתה נרדמת שנייה אחרי הסיפור.

מילי2017

New member
נשמע שיש לה הרגלים טובים...כנראה שהשיניים מפריעות לה

וזה זמני .

זנ משבר, לפחות כך נקרא.

לנו זה קרה בגיל 10 חודשים, זה עבר תוך שבועיים והכל חזר להרגלו.

iameden

New member
בדקתם אוזניים?

כשילדים מתנהגים כך זה הרבה פעמים כי כואב להם באוזניים...
שווה בדיקה.

אגב, איך הולך במהלך היום?

eddy7

New member
במהלך היום

במהלך היום היא חצי חצי. משהו מציק לה ללא ספק.
אנחנו חושדים בפיטרייה בפה והיא תלך לרופא בקרוב כדי לבדוק את זה.
אבל זה שמפריעה לה פיטריה או בקיעת שיניים ולכן היא לא אוכלת או שותה או לוקחת מוצץ להרגעה - את זה אני מבין. אבל למה לא רוצה לישון במיטה??

מילי2017

New member
במהלך שכיבה או רגיעה(שינה) מרגישים יותר כאב

ובזמני מחלה רוצים פחות להרדם לבד וזקוקים ליותר מגע

iameden

New member
כמו שענו לך.. בזמן רגיעה כואב יותר

וקשה יותר להרגע לקראת שינה וכל דבר מציק הרבה יותר מבשאר הזמן.
מעבר לכך, כאבי אוזניים כואבים הרבה יותר בשכיבה כימזה יוצר לחץ. לכן קשה להם לישון ומתעוררים הרבה.

ככל הנראה משהו אכן מציק לה. הבעיה הנוספת היא שכרגע היא התרגלה להרדם בנענוע בעגלה ולכן כל פעם שמתעוררת גם לא יכולה לחזור לישון בעצמה כי מחפשת את אותם התנאים שהיו לה בתחילת הלילה כדי להרדם חזרה...
זה מעגל שקשה לצאת ממנו.
אבל קודם כל תלכו לרופא ותבדקו שפיזית הכל בסדר כי אולי משהו מציק לה עד כדי כך שזה באמת בלתי אפשרי בשבילה להרדם כרגע כפי שנרדמה בעבר

eddy7

New member
ואיך שוברים את המעגל הזה?

היי

קודם כל תודה על התשובות.

הרופאה כבר אישרה לנו שזה כאבי שיניים+תופעות לוואי של חיסונים+פיטריה בפה+פצעי וירוס בפה. יש לילדה המון סיבות מצויינות להיות מאד מאד אומללה.
אכן נשמע הגיוני שבזמני רגיעה הכל כואב יותר.

העיניין הוא כזה - אם היא מתרגלת להירגע בעגלה עם ניענועים - איך מחזירים אותה לישון במיטה כשהיא תרגיש יותר טוב?

לעיתים אנחנו מצליחים לגרום לה לישון במיטה בבוקר או בצהרים. בלילה - לא. בלילה היא נרדמת רק בעגלה. אנחנו מעדיפים שהיא תרדם בקלות בלילה מאשר להתעקב איתה בעוד בוכה במיטה. אולי אנחנו עושים טעות. אמרו לנו שכל עוד היא חולה - לא להתווכח איתה....
אבל לא אמרו לנו מה עם בזמן המחלה אנחנו מרגילים אותה בהרגלים רעים....

זמני מחלה הם שונים

היא צריכה יותר עזרה וטיפול צמוד, סה"כ היא נשמעת די חולה. אי אפשר להתחיל להנחיל הרגלי שינה מסודרים במצב כזה. מאחלת החלמה מהירה!

למעלה