ימי הולדת של ילדים מהגן- שאלת מתנה

ימי הולדת של ילדים מהגן- שאלת מתנה

הי.
אנחנו בשנה ראשונה בגן ערייה וכבר עברנו כמה ימי הולדת. עד כה נהגנו לקנות מתנה בסביבות 35-50 ש"ח וכמובן יחד עם פתק החלפה.
שאלה-
בשבוע הקרוב יש לנו יום הולדת (לילד בן 5) ויש לי מתנה שבני קיבל- כפולה, זו מתנה שמתאימה לגיל הילד ושווה מאד, האם יפה לתת מתנה (עלותה סביב 50 ש"ח) ללא פתק החלפה? האם נהוג בימי הולדת של הגן לצרף פתק החלפה? מה דעתכם? אם זה לא נהוג כמובן שנקנה מתנה חדשה. זו פשוט מתנה שאנו לא יכולים להחליף כי אין לנו פתק החלפה וגם נקנתה בצפון. אגב, אני יודעת בוודאות שאין אותה לילד החוגג.
תודה מראש.

רi תם

New member
וודאי שלתת.הוא ישמח

לא לתת בלי אפשרות החלפה

את הרי לא רוצה לגלגל הלאה תפוח אדמה לוהט.
בעיני מתנה בלי פתק החלפה (אלא. אם תיאמת ווידאת שההורים באמת מעוניינים בול בזה).

רi תם

New member
תפוח אדמה לוהט?!?!?

זו רק(!!!) מתנת יום הולדת לא כזה נושא מסוכן....
ולפי פותחת השרשור,מתנה "שווה" שמתאימה לגיל ולילד אז ביג דיל...אין פתק החלפה.
ירצה-יהנה,לא ירצה-יעבירו,יתרמו....
לא כל אגורה בחיים היא מושא לדרמה.
שבוע טוב

במבי264

New member
למה לא לשאול את ההורים?

אצלנו אני ואמהות אחרות בגן נוהגות לשאול מה הילד או הילדה ישמחו לקבל או אם מתנה מסויימת שחשבנו עליה תתאים. כן - נהדר. לא - לא קרה כלום, רק ביררת.

לסיכום - להעביר עם או בלי לברר, השאלה מה את רוצה

אם את רוצה לצאת ידי חובה, לסמן V וזהו - תביאי את המתנה בלי פתק, מקסימום הם יתרמו אותה אם כבר יש להם (תרחיש אפשרי, הרי גם לכם יש עותק נוסף של המשחק המצוין הזה). ייתכן שההורים שיקבלו את המתנה לא יראו את זה בעין יפה (ויזכרו או לא), אבל ייתכן שיזרמו ויגלגלו הלאה או יתרמו וזהו.
אפשרות שניה היא לברר איתם האם מעוניינים ובהתאם להעביר או לא את המתנה הזאת לחוגג הזה (או לחכות לחגיגה הבאה שבוא תבוא, עד שכן יהיו הורים מעוניינים). אם הם מעוניינים במתנה - מניחה שישמחו בה, עם או בלי פתק, ויעריכו גם את ההתעניינות ברצונותיהם.
בילוי נעים בחגיגה :)

בלונד23

New member
אפשר לתת

נהוג פתק אבל כבר יצא לי לתת בלי (מתנות חדשות ויפות, למשל שנקנו בחנות שנסגרה) והכול טוב!

מעדכנת שבסוף קניתי מתנה חדשה וזהו

סה"כ 50 ש"ח, לא שאני מזלזלת...אבל לא רציתי לפגוע באף אחד.
את המתנה שנותרה נמצא למי לתת...

danakama10

New member
אין צורך להביא פתק החלפה

מתנה הכוונה שאת נותנת לילד משהו שאת חושבת שיתאים לו. זה לא תוכנית כבקשתך. אם יש מתנה שלדעתך מתאימה לילד מסויים ולך יש כפול ממנה, ברור שלתת. לא יאהב? הוא יתן מתנה לילד אחר שהוא חושב שלו יתאים. אל תפלי קורבן ללחץ חברתי שנועד למעשה לשרת את בעלי העסקים (קניית מתנות חדשות גם אם יש משהו מתאים בבית במצב חדש).
אני קונה כי את כל המתנות באמזון, ולכן כמעט אף פעם לא מצרפת פתק החלפה. אם אני במקרה קונה בחנות, אני כן מצרפת.

למעלה