התייעצות ימי הולדת

בלונד23

New member
יוליה, הרבה תודה על התייחסות

המקצועית והעניינית.
בהחלט עוררת בי מחשבה, בעיקר לגבי השאלה שלי "למה" שבאמת הילדה אינה יודעת לענות עליה בשלב זה.
תמשיכי בבקשה לענות פה ולעזור לנו, כי את נהדרת!
&nbsp

בלונד23

New member
התייעצות ימי הולדת

בתי בגן חובה, אוהבת לשחק רק עם בנים משום מה.
הבנים מתים עליה ומזמינים אותה כל הזמן. יש לה 2 חברות שבאות אלינו והיא נהנית איתן.
הסוגיה: היא מסרבת ללכת למסיבות ימי הולדת שהן רק של בנות באופן עקבי.
כשהיא נשאלת מדוע, היא עונה שהיא לא מסוגלת ומתחילה לבכות.
הגננת לא יודעת להסביר לי למה.
הילדה אומרת שהבנות לא מעניינות אותה ואין לה איתן דברים במשותף. היא לא חובבת נסיכות ולא משחקים "של בנות".

אין לי בעיה שהיא לא תלך לימי הולדת האלה. החשש היחיד שלי הוא:
א. שהבנות ייעלבו וזה לא נעים לי מהן ומהאמהות שלהן
ב. שכאשר תתגבר ההפרדה בבית הספר בין בנים לבנות (בזמני לא היה דבר כזה. אבל הבנתי שכיום זה קיים, מאיזה גיל בעצם?), זה יפגע בה חברתית.

מעבר לכך היא אהובה על כולם, מאושרת בגן ובגינה וכולם אוהבים ואוהבות אותה.

עצות? תובנות?

זלופית

New member
למה שיעלבו? הרי היא לא הולכת באופן גורף לימי הולדת כאלו...

אז ברור שהסיבה היא לא הן - פשוט תגידי לאימהות שלצערך היא ממש לא אוהבת ימי הולדת רק של בנות ולכן לא תגיע - והן כבר יסבירו את זה לבנות שלהן כראות עיניהן.
לגבי ההפרדה בעתיד - נראה לי מיותר לדאוג למשהו שאולי יקרה עוד שנתיים. היא יכולה לשנות לגמרי את ההעדפות שלה עד אז. וגם אם לא - היא תמצא פיתרון בעצמה, אם תראה שהיא מחוץ לעיניינים וזה לא ימצא חן בעיניה היא תעשה מאמץ ותשחק עם הבנות.
אני יכולה לומר לך שאני שיחקתי רק עם בנים עד כיתה ב'. אני לא זוכרת אפילו חברה אחת שהייתה לי כל תקופת הגן וכיתה א' - היה לי חבר אחד ממש טוב שגר בשכונה שלנו - היינו משחקים הרבה ב"מחנה" בחוץ, רוכבים על אופניים, מקימים אוהל בסלון וגם משחקים ברופא וחולה ובאבא אמא... והיה לי שכן שגר מעליי והיה קטן ממני בשנה והיה די גרופי שלי ועשה כל מה שאמרתי לו
כששיחקתי למטה ברחוב זה תמיד היה איתו. בכיתה א' התחברתי עם ילד חדש שמצא חן בעיני ושיחקנו יחד בכל ההפסקות. בכיתה ב' התחלתי לגלות עניין בבנות בכיתה ולשחק איתן.
מה שכן, עד סוף היסודי - תמיד הייתי נחשבת קרובה לצד של הבנים והיה לי דיבור איתם - ומאוד אהבתי את זה בעצמי ועד היום אני מאוד לא נשית במובן הקלאסי (איפור, בשמים, קרמים, ציפורניים, עקבים וכו') וגם את זה אני אוהבת בעצמי.

בלונד23

New member
באתי לעדכן

הצלחתי לשכנע אותה ללכת לאחד מימי ההולדת של בת מהכיתה.
היא הסכימה רק אם אני אבוא איתה ועם אחיה ואשב לידה והיא לא תשתתף בפעילוויות אלא רק תשקיף מהצד.
ואכן, היא ישבה לידי והסתכלה מהצד.
נהנתה מאוד למרות זאת. ודיברתי מראש עם האמא של הילדה, שאני אשאר איתה במשך המסיבה.
זה הצליח ממש טוב ואני בהחלט גאה בה שהיא עשתה את הצעד הראשון לכיוון הבנות בכיתתה.

על איזו הפרדה את מדברת?

הגדול שלי בחטיבה, ואין לי מושג על מה את מדברת. נדמה שכן הפרידו בכיתה ו' בשיעורי ספורט. אבל זה זניח לחלוטין.
האם היא לא הולכת גם לימי ההולדת של שתי החברות?

בלונד23

New member
שחוגגים לבנות במסיבה לבנות בלבד

הפרדה מגדרית אחה"צ בחגיגות פרטיות. לא בבית הספר.

הפרדה בימי הולדת

אצלנו הפרדה בימי הולדת התחילה חלקית כבר בגן חובה ועוד יותר בכיתה א'.
לא כולם עושים בנפרד, אבל הרוב.
זה התחיל מהבנות. אני מניחה שחלק מהענין היה שרצו להימנע מהבלאגן שהבנים עושים. כנראה כשזה רק בנות זה יותר רגוע.
אני מתארת לעצמי שגם האירוע עצמו התאים יותר לבנות.
ברגע שזה התחיל, זה נעשה מאד נפוץ (כי לכולם יותר נוח לעשות אירוע מיגדרי או אירוע עם פחות ילדים).

למעלה