תינוק בן חודש

Chomby

New member
תינוק בן חודש

שלום
רציתי לדעת האםזה תקין שבלילה התינוק לא אוכל לעתים 4 שעות רצוף (הרי "צריך" כל 3 שעות). יש צורך להעיר?
כמו כן נולד 3.9, עוד לא הייתי בטיפת חלב (אהיה בחמישי) כך שאני לא יודעת כמה עלה. סביר שאוכל רק 60-70 מל בארוחה?

האכלת תינוקות

למיטב ידיעתי אין סיבה להעיר תינוק לאוכל - אלא אם כן הוא מתחת למשקל מסוים (כבר לא זוכרת אם 2 או 3 קילו - אבל מעל 3 זה בטוח בסדר).
או כמובן אם יש בעיה כלשהי וקיבלת הנחיה להעיר אותו.
לגבי כמות - בגדול ביממה הוא אמור לאכול 150 CC לכל קילו. כלומר אם הוא שוקל עכשיו נגיד 4 קילו הוא אמור לאכול בערך 600 CC ליום.
אם הוא אוכל 8 ארוחות ליום (האם זה המצב?) אז כל ארוחה צריכה להיות של 75 CC בממוצע. אבל - זה כמובן לא מדע מדויק. תינוקות לא מכירים את החישוב הזה. מה שכתבתי זה סדר גודל / כיוון - אבל לא יותר מזה. יש ארוחות שיאכל יותר ויש ארוחות שפחות, ולא כל התינוקות אוכלים אותו הדבר.
מחר תהיי בטיפת חלב - ישקלו אותו ויראו מה המצב.

רi תם

New member
בטיפת חלב....

כנראה שיגידו לך להעיר.מציעה לך מאוד מאוד לפעול לפי האינטואיציה ולא לפי "קבעון" טיפת חלב
.הן ממליצות-ראה וקדש ואני חולקת
.
אני לא הערתי והיו ימים שהקטנים נמו גם 12 שעות ברצף.
תינוק רעב-מתעורר.
תינוק,איזה כיף!מזל טוב וגדלי אותו בנחת

Chomby

New member
טיפת חלב...

עם הילד הראשון (היום בן 3) הלחיצו אותי בכל שלב בנוגע להתפתחות שלו. לכן לא סומכת יותר על שום דבר ממה שאומרות שם.

את צודקת...

מסכימה שבטיפת חלב הן נוטות סתם להלחיץ.
גם לי אמרו להעיר לארוחת לילה ולא עשיתי את זה (למה להעיר תינוק ישן? צריך בעיקר להודות לתינוק שישן יותר בלילה
).
הכוונה שלי היתה יותר להנחיה רפואית (אם יש באמת בעיה אמיתית).

מ י כ ל10

New member
דווקא סביר שבטיפת חלב יגידו לא להעיר **אם**

אם התינוק הוסיף בערך 300 גרם למשקל הלידה שלו.
אם זה לא קרה, הן כנראה ימליצו ועוד איך להעיר, ובמקרה כזה הייתי מתעלמת מהאינטואיציות ובהחלט מעירה.
&nbsp
אני "מתה" על הערות על אחיות טיפת חלב (פה היית מאוד עדינה בהתבטאות, אבל השורה התחתונה המשתמעת היא הזלזול הרגיל). זה פרוייקט מוערך ודגם לחיקוי, ויחי ההבדל בין להיות בעל אחריות מקצועית לבין להשיא עצה לחברה (שזה עוד מילא, כי יש אפשרות לעקוב) או לאדם זר באינטרנט (כשנקודת המוצא שלך היא שמדובר בתינוק ככל התינוקות ומי יודע אם זה נכון).
&nbsp
נכון שהשואלת מתייעצת באינטרנט, ובהחלט לגיטימי לכתוב מה כל אחת עשתה עם התינוקות הפרטיים שלה, אבל לא חייבים להניח הנחות על טיפת חלב בדרך, ובפרט שזו שאלה שלא נשאלה

רi תם

New member
ועדיין...

מחזיקה בדעתי שעדיפה,בכל שלב התפתחות,אינטואיציה מאחות טיפת חלב.
הן מקובעות,מתנהלות לפי סכמות קבועות מראש,פעמים רבות מתיימרות "לאבחן" ולמעט,יוצאת דופן אחת ויחידה,שאישיותה כבשה את כל האמהות בעיר,הן לא נחמדות וזו בלשון "עדינה".
נכון,חיסונים הן נותנות שנים וביעילות אבל השגרה המונוטונית מראה אותותיה.
אני בעיר גדולה ויש פה לשכות רבות של טיפת חלב.האחיות בכולן מתנהלות באופן טכנוקרטי זהה!
ולא,לא בכדי "שמן הולך לפניהן" דורות כה רבים,על ידי נשים כה רבות.
כנראה שמשהו ב"שיטה" בכל זאת פגום.
אם בר סמכא אז רופא ילדים.
וכן,במקרה דנן,דעתי האישית בלבד

מ י כ ל10

New member
נקודה למחשבה על מגדר

אחות אמורה להיות מקצועית. אם היא נחמדה זה אחלה בונוס ואם היא לא נחמדה זה מבאס, אבל זה נכון באופן כללי לכל אדם שנותן לך שירות, כמו פקיד בבנק/דואר, נהג אוטובוס, רופא ועוד, וגם למי שלא נותן לך שירות, כמו המנהל שלך או הלקוח שלך. כמובן, שנחמדות תורמת גם לזה שמסר יועבר, יישמע ויישקל, אבל גם זה כמעט אבסולוטי לכל מקצוע ולכל אדם באופן כללי.
מעניין שאחיות (מקצוע נשי מאוד בתפיסת הציבור, למרות שיש לא מעט אחים) נמדדות לפי הנחמדות שלהן, בזמן שהרופאים (גם הרופאות, אבל מי סופר... זה כמעט תמיד "רופאים (בזכר) ואחיות (בנקבה)") הם "ברי סמכא" ומקצועיים.
באופן אישי אני מעדיפה אנשי מקצוע נחמדים, אבל אני לא שופטת את המקצועיות שלהם (במקרה שיש לי מספיק ידע להעריך אותה) על פי הנחמדות שלהם.

Chomby

New member
זה לא העניין

לא צריך להפוך כל דבר לענייל של שובניזם. גם על דברים שאומר רופא/ה אני לא אסמוך בעיניים עצומות. והרבה פעמים יצא שלא קיבלתי ופקפקתי בדברים שאמרו לי רופאים.

רi תם

New member
לא עניין המגדר

אני ממש לא שם.וגם לא עניין הנחמדות הוא הוא העניין.
אני מניחה שהבנת שלטעמי משהו ב"שיטה" קלוקל.
שבת מבורכת

danakama10

New member
מי שלא יודע להיות לפחות נעים וקורקטי עם הלקוחות שלו

הרי שהוא/היא אינם מקצועיים. תקשורת נאותה עם המטופל היא חלק חשוב מאוד מהמקצועיות שיש או אין לרופא.

Chomby

New member
אחרי ביקור בטיפת חלב

עלה ל4.7 שזה 800 גר תוספת למשקל הלידה . לפי האחות היה צריך לעלות מעט קילו בשלב זה (בן 5 שבועות) אבל בגלל שבהתחלה הנקתי אז לא נורא. מצד שני באחוזון 65 למשקלו.
לא שאלתי אותה לגבי האם להעיר או לא.
בכל מקרה יוצא שאני נותנת 8 בקבוקים ביום, כך שאם לפעמים בקבוק אחד בלילה הוא לוקח אחרי 4 שעות. במקום 3 אני מניחה שזה סביר...

לגבי האחיות- לא עניין של נחמדות או לא. פשוט עם הבן הגדול שלי כל פעם הן ציפו שהכל יהיה לפי הספר (בהתחלה חפרה כתינוק שלא מחא כפיים, אחכ עניין הדיבור שהתפתח אצלו יותר לאט. בגיל 3.2 היה שם ולא שיתף פעולה איתה בכלל ולא רצה לדבר איתה ומלמל מילים כך שלא היה ניתן להבין מה הוא אומר אז היא הפנתה אותי לקלינאית תקשורת בפעם ה100 למרות שהסברתי שמדבר יופי בבית וכו). מה לעשות שיש ילדים יותר איטיים... למה להלחיץ הורים סתם.

מ י כ ל10

New member
אבל זה לא להלחיץ הורים סתם

זה גוף שעוסק ב*מניעה*. ועד שכבר יש גוף כזה אז הוא נתפס כ"סתם מלחיץ".
לא בהכרח יש בעיה עם ילד שמתפתח לאט יותר, אבל בעיניי עדיף לבדוק.
כשעוסקים במניעה מן הסתם שולחים לבדיקות גם בריאים. ולפעמים זה מלחיץ. כשאישה מגלה גוש בשד - או סתם מגיעה לגיל המתאים - שולחים אותה לבדיקה. זה מלחיץ, ובכל זאת הולכים להיבדק (חוץ מאלה שלא),עדיין לא שמעתי על מישהי שהתלוננה שסתם הלחיצו אותה ובסוף זה כלום.
ולמרות שאני לא לוחמת פמיניסטית בעיניי זו דווקא כן שאלה של מגדר, לפחות בחלקה. ולפקפק בדברי רופא לא הופך אותה לפחות כזאת. הרשי לי להניח שאת לא מקבלת או דוחה את האבחנה שלו על פי מידת הנחמדות שלו.
בכל מקרה, שתהיה רק בריאות לכולנו, וימים מוצלחים משובצים בהרבה אנשים נחמדים

danakama10

New member
5 שבועות לא שקלת את התינוק?

אני מציעה לך לא להזניח להבא.
עד כמה שזכור לי, אצלי (בארה"ב) הולכים לרופא על מנת להישקל ולבדיקה כשהתינוק בן שבוע, שבועיים, ואז כל חודש. בנוסף אפשר להגיע בחינם בכל עת לתחנות מסויימות כדי לשקול עצמאית את התינוק.
אני לא יודעת מה ההמלצות וההנחיות בארץ, אבל כשהתינוק כזה פיצי או אם יש ספק תמיד כדאי לשקול ולמנוע בעיות מיד כשהן מתחילות.

מוזמנת לפורום "הורים לתינוקות"

בגדול הקטנטנים האלה לא תמיד מתעוררים לאוכל וכל עוד הם מעל 3 ק"ג, אלא אם מצאו בעיה שמצריכה אכילה כל X שעות- ההמלצה היא לא להעיר.
&nbsp
אישית, בשביל השקט הנפשי הייתי מתייעצת עם הרופא/ה שלו.

למעלה