שאלות גמילה..

יהלום29

New member
שאלות גמילה..

הייתי בטוחה שבפסח אני אכנס לפורום ויהיו מלא שאלות על גמילה, זאת העונה לא? אבל לא מצאתי.. מקווה שתפוז לא מת לגמרי.
אז אמנם ילד רביעי אבל עבר קצת זמן וכבר שכחתי..
הבן שלי בן 2.8. בקבוצה שלו בגן הוא היחיד עם חיתול . דחיתי את הגמילה כי לא הרגיש לי מוכן. עכשיו בפסח התחלנו. הוא כבר שבוע עם תחתונים ואין שום התקדמות.
הוא יודע לעשות פיפי לפי בקשה, אז אם אני לוקחת אותו כל חצי שעה לאסלה זה סביר. אבל הוא באמת עושה כל חצי שעה קצת. לא מתאפק בכלל, לא יודע כנראה להתרוקן לגמרי באסלה ואז כל הזמן יש לו עוד.
אם אני לא לוקחת אותו הוא עושה בתחתונים ולרוב גם לא אומר. גם קקי עושה בתחתונים אבל זה היה צפוי כי יש לו איזה אישו עם זה גם כשהיה החיתול.
עכשיו אני מתלבטת, עוד כמה ימים חוזרים לגן, בהנחה שזה נשאר במצב הזה, לחזור אחורה ולשים לו חיתול? או לעדכן את הגן ולשלוח עם תחתונים? הם די בעד גמילה (מאד רצו שאגמול בתחילת השנה כבר) אבל לקחת כל חצי שעה לשירותים זה לא משהו שאפשר לבצע בגן.
ואם למישהי פה יש רעיונות איך לקדם אותו גם אשמח לשמוע

לא הייתי מפסיקה

קודם כל, לרוב הן כן יקחו כל חצי שעה. פשוט גם להן זה קל יותר מאשר להחליף את הבגדים.
והוא יראה ילדים אחרים עושים, אולי זה יעשה לו חשק.
אצלי הייתה תקופה של רגרסיה מטורפת, ודווקא בגן הן פתרו את זה. הן גם כל הזמן אמרו לו : בוא תעשה כמו אחיך (גדול בשנתיים) וזה מאד קידם אותו.

ועוד משהו: את משתמשת בסיר?

אצלי עד עכשיו יש סיר בסלון וזה עוזר כי זה מזכיר לו להתפנות

יהלום29

New member
כן בעקרון

אבל פיפי הוא מעדיף בעמידה באסלה, וקקי הוא גם ככה לא מוכן לעשות בשום מקום, אז לא באמת בשימוש

ניסית להושיב אותו לראות טלויזיה?

אצלינו עזר שהוא תמיד עושה בבוקר לפני הגן. אז פשוט הושבנו אותו קבוע כל יום לרבע שעה לפחות.

גם אצלי היה קשה עם הקקי

ובגלל שהיינו בתהליך גמילה והוא כבר ידע להגיד מתי יש לו, סיכמנו באיזשהוא שלב שהוא מבקש חיתול רק לקקי. כך את כל הפיפי הוא היה עושה בסיר או באסלה, ובשביל הקקי היה בא ומבקש חיתול, עושה בצד, ואז הייתי מחליפה לו ומלבישה תחתונים ומכנסיים.

למעלה