לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1937419,374 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'אירוח: היבטים פסיכולוגיים בהתמודדות וגידול ילד רגיש'
אירוח: היבטים פסיכולוגיים בהתמודדות וגידול ילד רגיש
<< ההודעה הנוכחית
13/02/2018 | 14:52
28
1577

ביום ב', 19/2, בשעה 20:00, נארח בפורום את ד"ר לי בר-יעקב, פסיכולוגית ומדריכת הורות על פי הגישה ההתפתחותית-היקשרותית.

על האירוח
לפעמים ילדים הם תענוג מוחלט ולפעמים הם יכולים להיות שתלטניים ועקשנים, להיות עמידים לכל שיטות המשמעת ולהתנהג כאילו הם יודעים טוב יותר מאשר הוריהם. או שהם יכולים להיות חרדתיים, חסרי ביטחון, נזקקים ובררנים. אחרים לא מסוגלים להתרכז או לשבת בשקט, ולהיות נוטים להתפרצויות זעם והתנהגויות תוקפניות.
אם כל זה נכון לגבי הילד הלא רגיש, הרי שהוא נכון עוד יותר עבור הילד הרגיש, שחווה את העולם בעוצמה רבה יותר מאשר אחרים. אפילו ההורה הסבלני ביותר יכול להרגיש חוסר תועלת מול הילד הרגיש. הטריקים הטובים ביותר של משמעת נכשלים שוב ושוב והורים יכולים להיות מופתעים כאשר הם מאבדים שליטה וסבלנות, או מוצאים את עצמם פשוט רוצים לוותר.
דברים יכולים להשתנות לטובה באמצעות העמקת ההיקשרות שלנו עם הילדים הרגישים, ובמקביל להבין ולענות על הצרכים ההתפתחותיים המיוחדים שלהם.
על ההתמודדות הזאת וקבלת הכלים הנכונים תוכלו להתייעץ באירוח.

על המתארח
ד"ר לי בר-יעקב, פסיכולוגית ומדריכת הורות על פי הגישה ההתפתחותית-היקשרותית. יש לה מעל 20 שנות ניסיון אישי ומקצועי בעבודה עם הורים, אנשי חינוך, אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש, ילדים ומתבגרים. היא נותנת ייעוץ הורות אישית, כמו גם קורסים חינוכיים וסדנאות ליחידים וקבוצות, באינטרנט, ועל ידי הטלפון. היא מנחה של לייף סנטר ישראל ומתמחה במרפאה בירושלים לבריאות הנפש.
​ד"ר בר- יעקב דוברת אנגלית כשפת אם.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'שמחה להיות הראשונה ומתייעצת איתך על אחיין שלי'
שמחה להיות הראשונה ומתייעצת איתך על אחיין שלי
14/02/2018 | 15:01
190
האחיין שלי בן 4 והוא מאוד עדין ורגיש.
הוא מפחד ונגעל מדברים (לדוגמא מעט בוץ בטיול בפארק) ומתחיל לבכות
הוא בוכה ומתעצבן כאשר הוא רעב
הוא נלחץ ומתבייש כאשר פוגש אדם חדש שהוא לא מכיר או סיטואציה חדשה עבורו.
ההורים שלו מאוד מפנקים ומגוננים עליו ומגיבים בדרמטיות יחסית שלדעתי היא לא טובה. 
אני איתו הרבה ואני לא יודעת כיצד להתמודד- האם לזרום עם ההתנהגות שלו ולא להתערב? האם לומר להורים כיצד לדעתי הוא מתנהג ומה החלק שלהם בזה? מה היית מייעצת להם לעשות כדי שלא יביע רגשות שליליים כך כל פעם שהוא קצת לא מרוצה ממשהו?
שהוא אוכל משהו טעים או משחק בנחת הוא מדהים כמובן אבל הייתי רוצה להינות ממנו יותר ושהוא יתפתח לאדם לא רגיש מידיי או כזה שחושש מכל דבר
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'איך מתמודדים מול ילד ששובר כל דבר, מציק ומתפרץ?'
איך מתמודדים מול ילד ששובר כל דבר, מציק ומתפרץ?
14/02/2018 | 17:57
1
169
אי אפשר כל הזמן להעיר לו, כי זה כבר מאבד מהמשמעות ויוצר אצלו יותר אנטגוניזם, אז איך להתמודד מול זה ללא תרופת הפלא ריטלין?
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
15/02/2018 | 10:18
132
שלום לך,
שמי ליטל ואני סטודנטית לתואר שני בחינוך, אשמח להתייחס לשאלתך עפ"י מחומש ההורות של ארם וארם. ההתמודדות עם ילד שמגיב כך היא לא פשוטה ואף מתסכלת ואכן כפי שכתבת הערות עלולות ליצור אנטגוניזם ולהיות חסרות משמעות עבורו. תחילה חשוב מאוד שאתם ההורים תחליטו יחד על עמדה אחידה בהתמודדות עם ילדכם, תגבו אחד את השני. חשבו על מדיניות משותפת במידה ויש התפרצויות מסוג זה. חזקו אותו כשהוא עושה משהו חיובי, הפגינו אהבה כלפיו גם כשלא תמיד הוא עונה על הציפיות שלכם. נסו פחות להעיר לו ולהשמיע דברי ביקורת. שימו לב לרגעים שבהם מתנהג באופן חיובי והקדישו לו תשומת לב ברגעים אלו, עודדו אותו במילים נעימות וחמות ופרגנו לו כשצריך. גלו אמפטיה "אני רואה שאתה כועס כי...". יחד עם זאת הדגישו את הכללים שקבעתם, הסבירו לו מה ההתנהגות המצופה בביתכם, היו נחושים ועקביים בתגובות שבחרתם. תאפשרו לו בחירה ואלטרנטיבה במסגרת הכללים שקבעתם. למשל: "אם אתה בוחר להפסיק להציק אז אתה בוחר ב..."משהו שהוא מאוד אוהב לעשות. כך שיבין שזו בחירה שלו ואחריותו. ילדים שמרגישים שנותנים להם אפשרות לבחור (עצמאות) נוטים לשתף פעולה עם הוריהם. מקווה שעזרתי מעט להסתכל על הדברים מכמה נקודות מבט המון בהצלחה! ליטל
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ילד תוקפני'
ילד תוקפני
14/02/2018 | 20:09
138
הי ד"ר בר-יעקב,

קראתי את התאור שלך ל"ילד רגיש". הבן 6 שלי נוטה להתפרציות זעם כשהוא נלחץ או עצוב או פגוע. אני טוענת שזה מהיום שהוא נולד ולא התנהגות שהתפתחה עם השנים.
הוא הרבה פעמים לא מרוכז בפעילות שהוא עושה.
הוא גם ילד שובב ברמות על, כל הזמן מחפש איך להצחיק אנשים. בכיתה הוא מצחיק את הילדים על ידי מעשי קונדס נגד המורים. בבית הוא אותו דבר. כל הזמן המוח שלו עובד איך לעשות מעשי שובבות, איך לעבוד עליי. הוא פתאום נעלם ואני מחפשת אותו וברור לי כבר שהוא מתחבא. והוא מתפקע מצחוק כשמוצאים אותו.
הוא יודע שאני לא חושבת שזה מצחיק ושאסור לו. אבל זה פשוט לא פוסק.

אני הולכת איתו לטיפולים (פסיכולוגית, טיפול עם סוסים/כלבים, שחייה וכו'). בינתיים שללו שהוא בספקטרום של אוטיזם ושללו גם ADHD וADD. בינתיים שללו אצלו כל דבר שיש לו "כותרת" אבל אני עדיין מחפשת פתרונות כי הילד לא מתפקד בבית הספר (כיתה א').
הוא כרגע בכיתה טיפולית וגם בצהרון מיוחד לילדים עם בעיות התנהגות.    
לא חשבתי על האפשרות שאולי הוא ילד רגיש. זה מושג שחדש לי.
על איזה כילים את ממליצה ואיך ומאבחנים ילד רגיש?
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ילדה רגישה '
ילדה רגישה
15/02/2018 | 08:17
118

המתוקה שלי בת 4.5 , שנה שניה בגן עירייה .בבית היא ילדה שובבה עם שמחת חיים, מדברת המון ,משתובבת ,אוהבת לשחק ומאוד פעלתנית.
בגן הגננת מדווחת כבר שנה שניה –שהילדה בקושי מדברת, מאוד מאוד ביישנית ובעבר כשהגננת היתה פונה אליה הילדה היתה מסמיקה ונבוכה מאוד. השנה המצב השתפר והיא לעיתים רחוקות מצביעה ומבקשת לענות על שאלה שעולה במפגש.
נראה שהויסות הרגשי שלה בעייתי, שכן כל פעם שרק אומרים לה משהו שלילי כמו "אאוץ' דרכת עלי! תיזהרי בבקשה" היא יכולה מאוד להיעלב ולבכות ולהיות נסערת. אם ילדים אחרים מתנהגים לידה בשובבות ודוחפים אותה בטעות-היא נעלבת מאוד. מפגינה קצת רגשי נחיתות משום מה.
באופן כללי קשה לה עם מה שהיא תופסת כביקורת או חוסר אהדה, וקשה לה להירגע.
בגן היא התחברה לילדה שמתייחסת אליה בביריונות-לוקחת לה דברים-נגיד קשת או סיכות לשיער, את האוכל שלה, מאיימת שאם לא תיתן לה היא לא תהיה חברה שלה, ואם תספר לא תהיה חברה שלה-ביריונית קלאסית. בנוסף הילדה הזו כל הזמן מעליבה אותה ,ועדיין הבת שלי בוחרת להיות חברה שלה ומפחדת לאבד אותה.

אשמח לכלים שכל הורה לילד רגיש צריך- לחזק לה את הביטחון העצמי, לעזור לה לפרש את המציאות אחרת-לא להיעלב מכולם ולווסת את עצמה יותר טוב.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'הבן שלי אובחן השבוע כילד רגיש'
הבן שלי אובחן השבוע כילד רגיש
14/02/2018 | 21:24
197
בן 4.5, חמוד מאד שיכול תוך שנייה להתחיל להשתולל בלי יכולת לעצור. קורה גם שכועס מאד ומגיב ממש בהתקפי זעם.
שללו בעיית תקשורת ובעיית ויסות ואמרו שהוא פשוט ילד רגיש.
לא ידעתי שיש מושג כזה בכלל.
לנו המליצו על טיפול דיאדי עם פסיכולוג והדרכה הורית.
אני רואה שהוא מאד מקנא באחיו בצעיר וגם לומד התנהגויות פחות טובות מהאחים הגדולים שהתחילו את גיל ההתבגרות .
האם הוא באמת זרוק לטיפול ואנחנו להדרכה? או שפשוט סתם זמן יחד איתו יקל על הקינאה וזה גם ישפר את המצב?
לקחת אותו לטיפול זה מעמסה על כל המשפחה כי זה שעה וחצי בערב שאני איעדר מהבית.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'חרדות'
חרדות
14/02/2018 | 21:30
157
ועוד שאלה: לאחרונה הוא מתחיל לפתח אובססיה כלפי. רוצה להיות לידי, לא מפסיק לומר שהוא אוהב אותי ושאני רק שלו וכד'. מדובר במצב חדש לגמרי כי דווקא לעומת שאר הילדים איכשהו היה לי פחות חיבור איתו וזה היה הדדי.
הוא גם אמר לי שלא אלך לבית אחר. וכשאמרתי לו שאין לי כוונה, הוא אמר שהטובים לא יפתחו לי את הדלת אלא רק הרעים. והרעים יזמינו אותי להיכנס. ואת אבא לא יזמינו כי הוא גדול והוא ינצח אותם. שאני לא אלך לבד אלא ייקח אותו והוא יגן עלי וירביץ לכל הרעים. לא מצליחה להבין ממה זה נובע, האמירות שלו נשמעות ממש חרדתיות.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אני רק הערה- כמרפאה בעיסוק-'
אני רק הערה- כמרפאה בעיסוק-
17/02/2018 | 09:12
11
150
לא ברור לי בכלל המושג "ילד רגיש". זה לא מושג מקצועי, בוודאי שלא בהקשר של הויסות החושי. 
וככלל- כל ילד שני במדינה מוצג על-ידי הגננת או פסיכולוגית הגן כילד בעל רגישות יתר וקושי בויסות חושי. יש שימוש יתר במונח הזה, אבחונים לא נכונים, וטיפול לא נכון. 
אין לי שאלה בנושא, רק תהייה לגבי שימוש היתר, ותהייה לגבי הכותרת "ילד רגיש", שהיא לא מקצועית...חבל. 

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן
09-7749028
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'לפי תאור האירוח'
לפי תאור האירוח
17/02/2018 | 13:23
10
127
לפי תאור האירוח, הכוונה כאן היא כנראה לא לרגישות במובן של וויסות חושי, אלא יותר כנראה למה שקרוי על ידי רוס גרין: explosive child, כלומר ילד שיחסית יותר קשה לקבל ממנו שיתוף פעולה, כמו גם ל- "צרכים מיוחדים" לא במובן המקובל שלהם.
מרוב פוליטקלי קורקט, יש לנו בעייה בהגדרות. ילד רגיש זה מונח יותר פוליטיקלי קורקט אבל פחות בהיר מילד מתפוצץ או ילד עם "התקפות של..." (זעם, מרדנות, חרדה, וכדומה).
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'תודה על התגובה, והמשך-'
תודה על התגובה, והמשך-
17/02/2018 | 14:10
9
105
אם כך, אז אנחנו בכלל בבעיה. האירוח לא ברור- לאיזו אוכלוסית יעד הוא מיועד, מהי ההגדרה ומהם הקשיים, למה הם מתכוונים במושג "ילד רגיש". אגב, ילד רגיש, מבחינתי, לדוגמא, זה ילד שמראה רמת אינטליגנציה רגשית גבוהה, שזה דווקא טוב ומדהים. 

אז אולי כדאי שהמומחית תיכנס לפה ותבהיר למה היא מתכוונת, כדי שהשאלות יהיו תואמות את הנושא. 
צריך להפסיק להיות פוליטיקלי קורקט ולהבהיר למה הכוונה. 
זעם, מרדנות, חרדה- אינם קשורים ל"ילד רגיש", אלא לבעיות התנהגות שיכולות לנבוע מסיבות שונות. 
ומי זה רוס גרין שציטטת? 
הכל מוזר לי פה באירוח הזה. 

שירה דוד
09-7749028

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'קראתי על ד"ר רוס גרין, '
קראתי על ד"ר רוס גרין,
17/02/2018 | 15:02
6
170
ועל ספרו: "ילד פיצוץ". אם לזו התכוונו באשר לאירוח, אז לא מדובר ב"ילד רגיש", אלא בילדים עם סף תסכול נמוך, התקפי זעם, נוקשות חשיבתית, נטייה לוכחנות, נטייה לראות את הדברים ב"שחור לבן", וכן הלאה. מדובר על ילדים עם קשיים התנהגותיים ובתמצית כתובות בצורה יפה סיבות אפשריות לכך. 

ושוב- אם הכוונה היא למשהו אחר- אז בבקשה להבהיר זאת. להגדיר. להסביר. ולא להיות פוליטיקלי קורקט. אם אנשי המקצוע מפחדים להשתמש במינוחים נכונים מבחינה מקצועית, אז ההורים יהיו אבודים עוד יותר. אין מה להסתיר, ואין מה ללכת סחור סחור במילים לא ברורות. 

שירה דוד
09-7749028

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אני לא יודע אם יש מונח מקצועי'
אני לא יודע אם יש מונח מקצועי
17/02/2018 | 17:43
5
65
המונח שד"ר גרין משתמש בו הוא מונח "פרטי" שלו (ושל סטיוארט אבלון ואולי עוד כמה) לקבוצת תופעות קשורות. אני מניח שיש גם גמישות בנושא הדיון כאן, לפי הצגת הדברים יש אזכור ל- "חווה את הדברים בעוצמה רבה יותר". ייתכן שמדובר בעיסוק בשילוב של המקרים. בעיה בוויסות חושי בהרבה מקרים תורמת להתקפי תסכול, זעם, וכדומה. יכול להיות שזו היתה הכוונה, ואז מרבית השאלות כלליות יותר.
אני מניח שבר יעקב תוכל לעזור גם אם השאלות יהיו רחבות יותר.

כך או אחרת, קהל היעד בפורום לא בהכרח מכיר את המונחים היותר מקצועיים.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'כן, אבל אפשר שהמומחית שמתארחת'
כן, אבל אפשר שהמומחית שמתארחת
17/02/2018 | 18:01
4
233
תגדיר ותסביר למה היא מתכוונת. 
אם לא יסבירו להורים, הם לא יבינו. 
מעבר לכך, אני חושבת שמרבית האוכלוסיה מבינה מה זה סף תסכול נמוך, חוסר יכולת לחות סיפוקים, התקפי זעם וכיוצא באלה. ואם לא- אז צריך להסביר בריש גליי למה הכוונה. 
וזו ממש לא חוכמה לזרוק את הדברים על בעיות בויסות חושי. המילים הללו הפכו בשנים האחרונות מילים נרדפות ל"בעיות התנהגות", והקשיים לא מטופלים כהלכה. הרבה פעמים ילדים עם הפרעות קשב וריכוז לא מאובחנים נכון, ובמקום לאבחן את הבעיה האמיתית, זורקים את הדברים על "הויסות החושי"...

ואלו דברים שאני נתקלת בהם יום יום בקליניקה. אני לא ממציאה כלום. 
אשמח להבהרות ממי שמתארחת:). 

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אשמח לפירוט מצדך'
אשמח לפירוט מצדך
17/02/2018 | 18:37
3
72
זה שבאופן כללי יש בעיה של אבחון יתר, ושל קטלוג יתר, וקיטלוג על פי סימפטומים, ועוד אינספור בעיות שנובעות מהרבה סיבות (DSM 5, למשל, שבכלל לא נועד לשמש כספר חוקים של אבחון, או רמה מקצועית של מאבחנים). דווקא בוויסות חושי, סברתי (וזה לא תחום מומחיות שלי) שניתן יחסית די באופן אמין לבדוק לאחר שליחה למקום אבחון מתאים. עד כמה אבחון כזה יעיל ואמין?

בלי שום קשר, בינתיים נזק בפורום עוד אין. מקסימום שאלות שלא קשורות לילדים רגישים. קצת יהיה פחות יעיל, אבל עדיין יכול לעזור.

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אשמח לדעת עם מי אני מתכתבת?'
אשמח לדעת עם מי אני מתכתבת?
17/02/2018 | 19:37
2
78
האם אתה שייך למקצועות הטיפוליים? 
בכל אופן- ישנן מרפאות בעיסוק שויסות חושי הוא תחום מומחיותן. כמו בכל תחום ובכל מקצוע- יש מעט אנשים שרמת מקצועיותם מעולה. 
מעבר לכך- במילים אבחון יתר התכוונתי לפסיכולוגים/יות ולגננות שמטילים את ה"אשמה" בעניין בעיות התנהגות על בעיות בויסות חושי, ולכן הילד למעשה לא מאובחן כהלכה ולא מטופל כהלכה, וכנ"ל לגבי הוריו, שלא מקבלים הדרכה נכונה. 

בנוסף, פעמים רבות מאוד בעיות בויסות החושי הינן קיימות אצל הילד, אך הינן חלק קטן ביותר משלל בעיות. להורים קל יותר לבלוע את ה"צפרדע" הזו של בעיות בויסות חושי מאשר בעיות אחרות, כגון הפרעות קשב וריכוז ו/או בעיות התנהגות שנובעות כתוצאה מקושי בהצבת גבולות ועוד ועוד עניינים שלהורים קשה יותר להתמודד איתם. 

שירה דוד
09-7749028

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'לא עוסק במקצועות טיפוליים.'
לא עוסק במקצועות טיפוליים.
17/02/2018 | 23:13
1
82
למעשה תחום המומחיות העיקרי שלי הוא פיסיקה תיאורטית. לאחרונה עברתי להתעניין ואפילו למחקר בתחום פסיכולוגיה קוגניטיבית, (ולאו דווקא של הגיל הרך), אבל כל נושא שקשור לפסיכולוגיה כיום מעניין אותי, ויש לי יכולת להתעמק, ואיכשהו זה מדהים אותי איך הכול קשור להכול.

אבל האמת היא שנשארתי עם השאלה פתוחה. ברור שיש בהרבה מקרים שילוב של בעיות, ויש אבחונים שגויים. מעניין האם ניתן להגיד עד כמה אצל ילדים עם בעיות באבחון חושי, עד כמה הבעיות האלו אחראיות לבעיות אחרות. לדעתי מעט מאוד כיוון שאם יש בעיה (ויסות חושי או אחרת) שגורמת לילד לקושי בריכוז, הקושי בריכוז עשוי לתגבר את עצמו (דרך דימוי עצמי וכדומה) ולהפוך לבעייה בפני עצמה.
אבל נשארתי עם השאלה. האם יש בעייה שמונעת מהורה לקחת את הילד שלו לאבחון כן מקצועי עם תנאי בדיקה מפורטים וציוד מתאים שיאפשר לאתר בעיות וויסות חושי בצורה יחסית וודאית?
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'זה מורכב מדי בשביל לענות על גבי האינטרנט...'
זה מורכב מדי בשביל לענות על גבי האינטרנט...
18/02/2018 | 09:35
58
הסברתי עד כמה שיכולתי במסגרת זו. 
שיהיה לך בהצלחה במחקר!

שירה דוד
09-7749028
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אשמח להבהרה ממך'
אשמח להבהרה ממך
18/02/2018 | 17:35
1
59
כתבת שיש אבחון יתר. ואני דווקא הלכתי לאבחון במחשבה שברור שיש בעיית ויסות רגשי / חושי או שניהם וקיבלנו איבחון של ילד רגיש הזקוק לחיזוק מצד פסיכולוג.
אז א' - מפתיע אותי שאין מושג כזה כי זה מה שאמרו לנו במקום פרטי עם מוניטין מעולה. מה שכן, עוד לא קיבלנו את האבחון הכתוב אז לא יודעת האם זה גם יופיע בכתב.
ב' - האם ריפוי בעיסוק לא יכול לעזור לילד כזה? מבחינת ללמד אותו לווסת את הרגשות (אולי גם בנוסף לטפל במקור להתנהגות הזאת ע"י פסיכולוג)
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'לאנה החדשה- '
לאנה החדשה-
18/02/2018 | 17:49
49
אני מתנצלת, אבל זה יהיה בלתי מקצועי מבחינתי לענות לך, לכוון ולייעץ, מבלי שאני מכירה אותך ואת הילד. 
אני לא יודעת מה יעזור לילד, כי אינני מכירה אותו, לא מכירה את המשפחה, לא אבחנתי אותו, לא יודעת מה העוצמות שלו, לא יודעת מה הקשיים שלו...
וגם אם תכתבי לי את עיקרי העניין- זה עדיין יהיה כעין וכאפס לעומת המידע שאני זקוקה לו כדי לייעץ. 

מקווה מאוד שהיגעתם למקום הנכון, שהילד אובחן נכון ושהוצעה תוכנית טיפולית הולמת שתסייע לו ולכם. 

שירה דוד
09-7749028

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ילדה בת 3 לא מוכנה לחפוף את השיער'
ילדה בת 3 לא מוכנה לחפוף את השיער
17/02/2018 | 20:45
5
118
שלום.
לילדה שלנו יש בעיה לא פשוטה בענייני הגיינה, כנראה משהו במגע של המים, או בניגוב המים, או ביובש שבא אחרי.
הנושא הכי אקוטי בזה הוא חפיפת השיער, לא ברור לגמרי מה החפיפה מפריעה לה, היא טוענת שהמים נכנסים לה לעיניים (והיא אכן סובלת מזה, אבל לא ברור לי שזה הדבר היחיד).
ניסינו כל מיני שיטות:
1). שאם היא רוצה נעשה לה קרחת (לא באמת התכוונו) ואז היא תהיה פטורה והיא באמת הייתה מוכנה לזה וביקשה שניקח אותה לספר.
2) לחפוף עם משקפת ומוזיקה, מגבת על העיניים
3) איומים על לקיחת פריוולגיות (לא לראות טלוויזיה), לא עזר (היא באמת מוכנה לזה, ואין טעם להעניש פה אם בכלל).
יש לה ממש חרדות נוראיות בקשר לזה.
אולי יש  עוד כמה עצות?

תודה מראש
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'עונה מנסיון'
עונה מנסיון
18/02/2018 | 17:37
2
66
אנחנו נותנים לו מגבת קטנה שהוא מנגב איתה את העיניים תוך כדי.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'כבר ניסינו, תודה'
כבר ניסינו, תודה
18/02/2018 | 18:48
1
46
כתבתי את זה בשאלה המקורית בסעיף 2.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'נסו "חפיפון"'
נסו "חפיפון"
18/02/2018 | 21:09
41
אפשר לרכוש בפארמים.כמו כובע בלי האמצע.
אם הקטנה תסרב לחפוף גם איתו...הנה לכם תחפושת לפורים.
בהצלחה
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'לבת שלי (ששנאה מים) '
לבת שלי (ששנאה מים)
18/02/2018 | 21:25
53
הסברתי שאני חופפת 'רק את התלתל'
תקעתי מין צעצוע קטן למעלה על הברז
הייתי אומרת לה להסתכל
וחופפת רק מאחורה (לא עד קו המצח, קצת פחות מזה)
ברבע דקה

לפני כן היינו חופםים
בכוח
עם חפיפון
עם משקפת עיניים
עם מגבת
בעמידה/שכיבה/ישיבה
(היא התחילה לפחד ולצרוח בגיל 5 חודשים)

אחרי הרבה פעמים של חפיפת בזק מוצלחת
התחלתי להעלות את גובה קו החפיפה
עד שלא היה כבר הבדל בין 'רק תלתל'ל'כל הראש'.

בהצלחה!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אצלנו אנחנו פשוט דואגים שלא ייכנסו מים לעיניים.'
אצלנו אנחנו פשוט דואגים שלא ייכנסו מים לעיניים.
19/02/2018 | 13:31
3
יש כמה דרכים:
1. לשטוף בשכיבה באמבטיה (הצוואר שלה נשען על זרוע אחת, ושוטפים עם היד השנייה). 
2. לשטוף עם מים מתוך כוס (ואז יש הרבה יותר שליטה מאשר עם הטוש) - אנחנו משתמשים בכוס משחק מהאמבטיה.
3. ללמד אותה להרים את הראש למעלה (אני אומרת לה שחבר שלה נמצא על התקרה והיא מרימה את הראש למעלה).
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'חוסר תגובה של ההורים לרגשות קיצוניים שליליים'
חוסר תגובה של ההורים לרגשות קיצוניים שליליים
18/02/2018 | 11:34
70
שלום ותודה רבה על האירוח שלך!
בהתייעצויות קודמות שהיו לי, בין אם פרטניות או שפשוט קראתי במגזינים שונים, נאמר לא להגיב לבכי של ילד, צעקות או כעס, להראות לו שהרגשות האלו לא משנים את היחס שלנו ההורים, לא משנים את פני הדברים ואת הנהלים בבית.
ואם בכי לא יגרור תגובה שונה מאיתנו או תשומת לב מיוחדת (רק חיבוק למשל) אז הוא יפסק. כי כאשר ילד רואה שזה לא עוזר הוא מפסיק.
האם הגישה הזאת נכונה? 
שהילד שלי בוכה (מחוסר סיבה רצינית כמובן) אני לא מעלה את הקול ולא מביעה רגשות
אלא מדברת בנעימות והחלטתיות ולמראית העין הבכי לא משפיע עליי בכלל.
אולי הוא נעלב או שזה כן עלול להגביר את הזעם והבכי שלו? 

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'איך להעצים ילד רגיש? איך להגיב להרגשה שלו או לתגובה שלו לדבר'
איך להעצים ילד רגיש? איך להגיב להרגשה שלו או לתגובה שלו לדבר
18/02/2018 | 13:55
56
ים שונים שקורים?
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'קיטלוג ילד כרגיש'
קיטלוג ילד כרגיש
19/02/2018 | 09:41
22
היי,
ותודה מראש על האירוח והייעוץ.
אני אמא לילד בן 5 שלפי דעתי הוא ילד רגיש, במובן שהוא רגיש לסביבתו, ממהר לבכות בעת תסכול, מתקשה לקבל ביקורת...
שמעתי פעם שלא רצוי לקטלג את הילד ולהגיד "הוא ילד רגיש" כי זה גורם להתקבעות והסללה שהוא תמיד יהיה כזה. 
כמו שלא מומלץ להגיד בכל רם ולהציג ילד "הוא ילד שקט", "הוא ילד ביישן"...
הגדרות מקבעות את הילד ומחשבה יוצרת מציאות.
מה את חושבת?

הורים לפעוטות >>

הודעות אחרונות

08:32 | 16.02.18 איןאריותכאלה
08:24 | 12.02.18 איןאריותכאלה
19:57 | 11.02.18 איןאריותכאלה
20:47 | 05.02.18 הייבי
18:49 | 01.02.18 איןאריותכאלה
08:42 | 01.02.18 אורחים בפורום
19:54 | 29.01.18 אורחים בפורום
12:52 | 28.01.18 leela13

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ