איך לספר לאבא מה קרה היום?

איך לספר לאבא מה קרה היום?

בוקר טוב,
בעיקבות מקרה שקרה אצלינו - התלבטנו מה נכון יותר לעשות...
הילד עשה משהו לא בסדר, וזה מאד חריג אצלו - הוא ילד מאד טוב.
אבא מגיע בערב. מה אתן עושות? כמובן הכוונה למקרה חריג.
האם לספר לאבא בנוכחות הילד?
לבקש מהילד לספר לאבא מה קרה היום (מה שמן הסתם יביך אותו)?
במצב כזה הילד כמובן יקבל תוכחה נוספת מאבא וכו'.
או לספר לאבא מאוחר יותר כשהילד ישן? ואז בעצם הילד בכלל לא יודע שאבא יודע מה קרה.
מה אתן עושות?

אני כן מספרת

אין סיבה שלא יידע + חשוב שהילד יידע ששנינו חושבים אותו הדבר + ליידע אם נתתי עונש.
אם הרגשתי שהעברתי את המסר, הילד הבין, ואולי אפילו כבר נענש, אגיד זאת לבעלי כדי שלא יתחיל לטחון את הנושא שוב אלא יותר לציון.
ולפעמים דווקא אני כן נעזרת בבעלי להרחיב את הדיון אם הרגשתי שהנושא עוד לא סגור.
&nbsp

תודה

זה פחות או יותר מה שעשיתי.
שאלתי אותו אם הוא רוצה לספר לאבא מה קרה. הוא אמר שהוא לא זוכר (ממש...
).
בגלל הצורה שהוא הגיב היה נראה לי שזה מאד בייש והביך אותו שביקשתי ממנו להגיד (או אולי בכלל כל הסיפור הביך אותו).
אז אני סיפרתי, ובאמת עצרתי את בעלי מטחינת יתר, כי נראה לי שהנושא כבר הובן ומוצה קודם.
פשוט בגלל הקטע שהיה נראה לי שהוא כ"כ הובך, הרגשתי שאולי זו לא הדרך הנכונה. אולי אחרי שכבר הנושא הובן, אני צריכה לשחרר (לפחות מבחינת הילד, גם אם אח"כ אני בכל אופן מעדכנת את בעלי).

danakama10

New member
ברור שלא בנוכחות הילד

את כבר טיפלת בנושא מול הילד כשהדבר קרה.
מדוע בערב, שוב להוציא מהבוידם (אל תשכחי שלקטנים יש הערכת זמן אחרת לחלוטין משלנו. בשבילנו מספר שעות זה כלום, בשבילם - הרבה) כדי להביך אותו ולקבל שוב גערות?
את צריכה לעדכן את בעלך שלא בנוכחות הילד. הילד לא מתעסק בשאלה אם אבא יודע או לא יודע מה קרה. במידת הצורך, אם הדבר חוזר על עצמו בנוכחות האב, הוא יראה שהאב יודע מה שקרה איתך, ויסיק לבד שאת ואבא זה יחידה אחת בכל הקשור לחינוך.
כמובן שאם מדובר במקרה הפוך, דבר שראוי להתגאות בו, בוודאי לספר בנוכחות הילד לאבא.

האמת שעניתי בהקשר של הבנים הגדולים שלי

על הקטנים לא יצא לי להתלונן

הוא לא כ"כ קטן - בן 6

מלכתחילה זה היה משהו שקרה מזמן.
זה קרה בבית הספר, ואני גיליתי את זה במקרה אחר הצהרים.
אני מניחה שהוא לא היה מספר לי את זה (אני מניחה שרוב הילדים לא מספרים בהתנדבות שהם עשו משהו לא בסדר בבית הספר).

דברים חיוביים בודאי שאני מספרת לאבא בנוכחות הילד. על זה אין התלבטות.

תודה על התשובה - זה בהחלט גורם לי למחשבות...

MotheRonit

New member
הייתי שולחת לאבא הודעה שידע שהילד עומד לספר לו משהו

ולתאם בינכם מה התגובה הנכונה מצד שניכם. לדעתי הילד צריך לדעת שהוא יכול לספר לכם הכל, גם אם זה אומר שתכעסו, אבל עדיין תכילו ותאהבו ותעזרו לו ללמוד ממה שקרה ולהתקדם לו. לעשות את השיחה בצורה רגועה ובונה. ואפילו אפשר להגיד "אבא צריך לחשוב על זה" ולהמשיך בשגרת ערב נעימה ולחזור לעניין למחרת.

אני נמנעת

אם הנושא כבר טופל, וודאי שאני מיידעת את בעלי, אבל לא בנוכחות הילד. בערב כולנו כבר במקום אחר לגמרי, ומנסיוני, חוץ מהעכרת האוירה השיחה הנוספת לא תורמת כלום. להפך, היא פוגעת בשגרה של הערב ובהתרגעות לקראת השינה.

למעלה