בן 3 צמוד לאמא!

Chomby

New member
זה בדיוק מה שאנחנו עושים

אני מסבירה לו כמובן כל דבר, מסבירה לו שעכשיו הולכים לישון כדי שלא עייף וכו ושלא יקום וכו
מסבירה לו שאני הולכת לשירותים וכבר חוזרת..
גם לגבי הגן..

בקיצור.. שלב שיעבור? ויש למישהו עצות לגבי עניין השינה? כי אני מרגישה רע לתת לו עונש כל פעם לפני השינה כי הוא מסרב לוותר (אחרי מלחמה מתישה של כשעה!!)

לגבי השינה

לדעתי יש שתי אפשרויות:
1. להחזיר למיטה שוב ושוב (לא צריך לכעוס) אבל בצורה ברורה ונחושה. לא צריך לדבר ולהסביר. בפעם הראשונה / שניה אפשר להגיד שאסור לצאת מהמיטה או שעכשיו הולכים לישון. זהו. להפסיק לדבר. רק להחזיר שוב ושוב ושוב. גם אם בוכה או כועס. תנסו להתאפק ולהיות סבלניים גם אם זה המון פעמים. מיום ליום התהליך אמור להתקצר.
2. אני מניחה שהוא יוצא לסלון כי אתם שם. אז מישהו מכם יכול פשוט לשבת אצלו בחדר עד שנרדם. אחרי כמה זמן הוא יתרגל ותוכלו לקצר את זמן השהייה בחדר, או להגיד שאתם צריכים רגע ללכת לשירותים/להכניס כביסה למכונה או כל תירוץ אחר, ורק לבוא מידי פעם לחדר וכדו'.

Chomby

New member
בן 3 צמוד לאמא!

היי
בני בן ה3 תמיד העדיף אותי, אבל בזמן האחרון נהיה יותר תלותי.
כשאני הולכת לשירותים הוא ממרר בבכי למרות שהוא עם אבא
הפרידה בגן קשה (בלי בכי אבל מחבק לי את נרגליים ומתקשה להיפרד. שאר היום הוא דווקא שמח בגן וכו)
אם אבא שלו אוסף אותו מהגן הוא ממרר בבכי...
נראה שיש החמרה בתופעה לאחרונה. ייתכן שזה בגלל שאני בהריון (חודש 8)?

כמו כן בחודש האחרון בערך הוא הפסיק להישאר במיטה כשאנו שמים אותו לישון ובא כל רגע לסלון עד שאנחנו מענישים אותו ורק אז הוא נשאק במיטה והולך לישןן ( במקום ב20:00 זה הפך להיות ב21:00 עם כל המשחקים האלה)

למישהו יש רעיונות ועצות?

תודה

Chomby

New member
תודה. לגבי 1 - זה באמת עובד?

ניסיתי את סעיף 1 והוא חשב שזה משחק, והמשילץך לצאת שוב ושוב ואחרי כ10 פעמים התייאשנו ועברנו לשיטת הלשכב לידו (עד שבעלי נרדם שם). באיזשהו שלב הוא יפסיק לצאת? גם אם הוא מרגיש שזה משחק? זה ילד, יש לו אנרגיה אינסופית או לפחות יותר משלי...

לגבי 2- לשבת לידו עד שנרדם? כי הוא יכול לשכב ער גם מעל חצי שעה ...

מייאש..

זה עובד

וגם שלי היה יוצא בלי סוף, אבל מוותר אחרי פרק זמן מסוים (ארוך למדי). וכן, בהתחלה יושבים חצי שעה, עד שנרדם. אחרי זה יושבים רבע שעה עד שרדום. אבל אם את יושבת בשקט / מלטפת אותו - זה נעים לשניכם, אין מלחמות, אוירה נעימה.
אנחנו מחשיכים את כל הבית. אם יש אור, לא משנה איפה - הוא ילך לשם.
עוד טיפ שעוזר לי - דובי קטן שהוא מחבק שנותן לו תחושה שהוא לא לבד.
פתרון אחר - מנורה לילה. בן 4 שלי לא מסוגל להירדם בחושך, אז משאירים את האור. זה מרגיע אותו ולא מפריע לו להירדם.

1 - אמור לעבוד

אני עשיתי את זה בגיל יותר צעיר, ואולי גם הילדים שלי פחות עקשנים.
אז זה הלך די מהר.
אם הילד יותר עקשן, זה כנראה אתגר יותר גדול.
תגרמו לו לחשוב שזה לא משחק - אחרי פעם פעמיים זה צריך להיות בלי חיוכים. בלי דיבורים. אני עשיתי את זה ממש בתקיפות וחדות - אז אצלי הוא לא צחק. הוא התחיל לבכות. אם הוא קם מיד, אל תתרחקי מהדלת. שהוא לא יספיק להגיע לסלון. בהתחלה תעמדי קרוב ממש מעבר לדלת כדי שהוא לא יספיק להנות מזה...
אני נזכרת עכשיו שהגדול שלי בגיל מסוים חזר לקום ולצאת מהחדר. הוא כבר היה גדול מידי בשביל להרים ולהחזיר למיטה (יש גיל שזה כבר קשה פיזית וגם מרגיש לא סביר - לא זוכרת באיזה גיל זה היה). אז רק לא הרשיתי לו לצאת מהחדר. אני זוכרת כמה ימים שהוא ישב ליד הדלת של החדר. נדמה לי שהיה שלב ששמתי לו מזרון התעמלות קטן והוא ישן עליו ליד הדלת. אחרי כמה ימים הוא חזר למיטה. אבל עיקר הנקודה היא שהוא ידע שאני לא מרשה לצאת מהחדר. בגלל שהיינו חד משמעיים בעבר, הוא כבר כמעט לא ניסה.
ועוד משהו - בגלל שלוקח לו הרבה זמן להירדם, אולי יעזור אם תגידו לו שתבואו כל כמה דקות "לבקר" אותו. ובאמת תבואו כל כמה זמן לתת קצת יחס (ליטוף, נשיקה). אולי זה יקל עליו. כי אם לוקח לו הרבה זמן להירדם, יכול להיות שקשה לו לשכב סתם כ"כ הרבה זמן.
אפשר גם לשים לו דיסק עם מוזיקה ברקע.

הייבי

New member
זווית אחרת לגבי הלינה

הוא בגן פרטי או גן עירייה? אם הוא עוד ישן צהריים יכול להיות שהוא פשוט לא מספיק עייף בשעה שאתם שמים אותו. לנו היה ככה בשנה שעברה בגן הפרטי. לקראת אמצע שנה כשהיה כבר בן 3 ושלושה/ארבעה חודשים פשוט לא היה עייף ב8 בערב ואז מהתסכול שהוא לא מצליח להירדם התחיל לטייל החוצה, לעשות דברים שאסור. ברגע שהזזנו את שעת השינה ל8 וחצי זה הסתדר לתקופה (ובסוף כשעבר להיות עייף רק ב10 הכרחנו את הגן הפרטי להפסיק להשכיב אותו לישון אבל זה סיפור לפעם אחרת). לחילופין אם הוא כבר לא ישן צהריים יכול להיות ששמונה בערב זה מאוחר לו מדי ונכנס לעייפות יתר שמקשה עליו לשחרר. אצלי בן 4.5 בלי שנת צהריים הולך לישון מקסימום ב7 וחצי והרבה ימים גם לפני.

liri251

New member
בדיוק מה שהייבי אמרה

בן השנתיים וארבע שלי גם ככה תמיד נרדם ב 9 ממזמן התחיל להירדם ב 9 וחצי ולקום באמצע הלילה. ביקשתי שיקצרו לו את שנת הצהריים. אז הוא נרדם בתשע אבל תוך שנייה ולגבי אמצע הלילה אנחנו מחזירים אותו למיטה שלו כל פעם שבא אלינו ואני נשארת לידו עד שנרדם. ביום הראשון לקח שעתיים. ביום השני שעה. וגם אני בהריון חודש 8

Chomby

New member
יש משהו במה שאת אומרת..

הוא בגן פרטי עדיין, כך שעדיין ישן שינת צהריים... יכול להיות שהוא באמת לא מספיק עייף. אבל להתחיל להשכיב לישון ב9-10 זה מאוחר מדי (אנחנו הולכים לישון בשעות האלה :)... לגיטימי לבקש מהגן להפחית לו את השנצ?

בטח שלגיטימי לבקש

אבל לא בטוח שיסכימו.
וגם השאלה כמה הוא ישן. שלי בן שנתיים וחצי, רציתי שיישן בגן פחות.
אבל מסתבר שהוא ישן רק שעה וחצי, כך שאין כל כך לאן לקצר.
את גם יכולה לעשות ניסוי ביום שישי - לא להשכיב אותו בכלל ולראות מה קורה.
אנחנו הרבה פעמים מדלגים על שנ"צ בסוף שבוע ואז הולך לישון מוקדם.
ודווקא ביום יום זה לא יעבוד כי עד שחוזרים מהחוגים ואוכלים, השעה כבר מאוחרת מדי לילד קטן שלא ישן צהריים.

liri251

New member
ברור שלגיטימי הוא בן 3!

שלי בשבת לא ישן ומתעלף בשבע וישן רצוף עד שבע

מכירה ילדון שגם בגיל 4 עוד צריך את שנת הצהריים בצהרון

והאמא ביקשה שישימו אותו לישון בין הראשונים ויעירו אותו בין האחרונים ככה שהוא מרוויח עוד חצי שעת שינה.
אצלך את יכולה לבקש שישכיבו אותו לישון בין האחרונים ויעירו בין הראשונים אולי זה יעזור

למעלה