הי...יש לי 2 שאלות

ilovenoam

New member
הי...יש לי 2 שאלות

1. מה הגיל הכי מוקדם שניתן לאבחן הפרעת קשב וריכוז ומה הפרוצדורה? אפשר דרך הקופה? פרטי? צריך טפסים מיוחדים? למי פונים?

2. האם יש לכם המלצה לתוכנות למידה/ משחקי מחשב ללימוד אותיות/ מספרים וכ'ו?

ilovenoam

New member
ועוד שאלה לגבי חוגים

הגננת והמרפאת בעיסוק אמרה שהוא חייב לחזק את חגורת הכתפיים אבל הוא מסרב ללכת לחוגים. ניסיתי ג'ודו, טאקאונדו, כדורגל, ספורט לילדים...הוא פשוט לא מוכן ללכת לחוג ואם כבר הצלחתי לשכנע אותו ללכת, הוא לא משתתף או פורץ בבכי אחרי 5 דקות...

האם להכריח אותו ללכת לחוג? האם להתמיד ולא לוותר?

זלופית

New member
בן כמה הוא? אולי שחיית פעוטות יותר יתאים

כי זה יחד עם אחד ההורים ויותר מרגיש כמו משחק מאשר חוג.
יש גם את כל הג'ימבורי של רשת פעלטון, לדעתי מעולה. יש שם מתקנים שמפעילים ומחזקים את כל הגוף.
בכל מקרה, ממש לא נראה לי שצריך להכריח. חוג אמור להיות משהו מהנה וכיפי. אם הוא לא רוצה, אז הוא לא רוצה.

מילי2017

New member
גם בגן שעשועים יש לפעמים מתקני טיפוס כמו למשל מגלשה גבוהה

מתקן חבלים וכו

לגבי החוג

ממש לא להכריח.
תמצאו משהו שמתאים לו ושהוא נהנה מזה. חגורת כתפיים אפשר לחזק גם בעזרת פעילויות שונות וכיפיות בבית. כשזה נעשה מתוך הנאה אפשר להתמיד והלמידה (במקרה הזה הלמידה של הגוף ) נעשית באופן טבעי ובקלות.

מ י כ ל10

New member
לגבי חוגים

אני אוהבת את פרוגרס . יש להם קבוצות במקומות שונים בארץ.
אם יש לכם שולחן בגובה מתאים אפשר לשבת מתחתיו ולצייר / להדביק על דף שהודבק לתחתית

הדעות חלוקות

יהיו מי שיתנו לך גיל ספציפי, לעומת זאת רבים אחרים טוענים שאי אפשר לאבחן ילדים צעירים ובוודאי לא רכים מאחר ומה שנחשב ל"הפרעה" של קשב וריכוז הוא בסך הכל סמפטומים חיצוניים לחוסר בגרות שקיים אצל ילדים מן הסתם באופן טבעי..
ישנה עוד דעה נוספת שאותה שמעתי מכמה פסיכאטרים ופיסיכולוגים מתחום המוח שאומרת שלא קיימת בכלל יכולת לאבחן באופן נוירולוגי הפרעה כזאת.
&nbsp
הגישה שלי והניסיון המקצועי שלי הם עם הדעה השנייה.
אני מכירה ועובדת עם ילדים והורים שעל פניו נראה כאילו לילדים יש להם בעיית קשב וריכוז (או מאובחנים) אלא שמתוך התבוננות מעמיקה על הילד והבנת המניעים הפנימיים להתנהגות החיצונית, ההורה מתחיל להבין את ילדו באופן שונה ומתוך כך גם התנהגות הילד "פתאום" משתנה ומה שהורגש או אובחן כ"הפרעה" פשוט הופך עורו.
&nbsp
כדאי לשים לב לזה גם אם את/ה בדעה האחרת ולו רק כדי לאפשר לילד לצמוח מעל לתגיות ותוויות.
&nbsp
לגבי שאלתך השנייה, אינני מכירה משחקים כאלה במחשב. בטח בנות אחרות פה יוכלו לתת לך המלצות.
&nbsp

roro41

New member
ערב טוב

מאוד אהבתי את התגבוה השניה שלך אורים כשהתחלתי ללכת לפיזוטריה עם בתי כשהייתה בת 4 חודשים הפיזוטרפיסט פשוט אמר בצחוק לבת אין בעיה לאימא יש . כמובן שלפעמים אנו אלה שמרוב דאגות ומרוב זה שאנחנו רוצים ללכת כפי שמתוכנן אני גורמים לבעיות אצל ילדינו הם פשוט מקבלים מה שאנו משדרים ומעניקים להם ..

תנסי שחייה הם פשוט אוהבים שחייה אל תכריחי אותו לשום חוג למורה לא אכפת לו ממנו כפי שלך אכפת ..

ilovenoam

New member
הילד בן 4.8 ואין לנו ספק שקשה לו להתרכז

ולא רק אנחנו מרגישים בכך. גם הגננת וגם המאבחנים שאבחנו אותו בגיל 2-3.
הוא מוסח בקלות, לא מצליח לשבת על הכסא כדי לעשות פעילות כלשהי, קופץ מנושא לנושא בשיחה, חולם בהקיץ, שוכח איפה הניח דברים, יש לו פוביה מבלונים וחרדות נוספות, התפרצויות זעם והוא מתקשה להתארגן בבוקר.
זו לא שאלה של האם יש לו בעית קשב וריכוז, זו שאלה של מתי מאבחנים ואיך מתמודדים...

ממש לא הייתי מכריחה ללכת לחוג

איזו תועלת תצמח מזה?
ההתנגדות רק פוגעת בו ובך ובקשר ביניכם.
מה שכן, ניתן לפנות לבעל מקצוע ולבקש תרגילים מתאימים שניתן לעשות בבית תוך משחק. ככלל העבודה עם ההורה בגיל הרך היא לרוב המשמעותית ביותר.

למעלה