ענייני גמילה

luly85

New member
ענייני גמילה

היי בנות,
רציתי להתייעץ לגבי גמילה מפיפי.
הבן שלי בן שלוש וחצי כמעט. באוגוסט התחלנו גמילה. קקי עושה בשירותים ובלי פספוסים . פיפי לקחנו יזום ובעצם האחריות לא היתה אצלו .
הוא מפספס המון פיפי ויכול להישאר רטוב לא מעט זמן, אם לא נשים לב.
אנחנו מדברים איתו ומסבירים לו שיגיד כשיש לו ושפיפי עושים רק בשירותים ולפעמים אפילו כועסים :(
השאלה לאן מתקדמים מכאן? מתי צריך להתייעץ עם איש מקצוע ואיזה?
אציין שהוא בגן פרטי עדיין ורק שנה הבאה ילך לגן עירייה אך עדיין בחששות שהפיפי לא יסתדר .
בלילה עדיין לא גמול.

תודה!

אז את בעצם אומרת שמאוגוסט

הוא לא עשה בשירותים מעצמו וגם לא אומר כשהוא צריך פיפי?
הבנתי נכון?
ואיך בגן?
ואיך הוא מגיב כשאתם מסבירים לו?

luly85

New member
אכן כך..

פיפי הוא לא עושה מעצמו בשירותים, רק לוקחים אותו או שולחים אותו לעשות פיפי .פעם בכמה זמן יכול להגיד שיש לו פיפי ולרוב זה קורה כשהתחתונים רטובות.
כשמסבירים לו , יש פעמים שהוא פשוט משנה נושא או ש"מבטיח" שיעשה פיפי רק בשירותים.
בגן אותו הדבר, לוקחים אותו לעשות פיפי, אחרת עושה על עצמו וכמו שציינתי יכול להיות רטוב כולו ולא להגיד כלום.

לפני שאענה אשאל אותך

בתור אימא שלו, למה את חושבת שזה ככה? מה את מרגישה לגבי העניין?
&nbsp
וגם עוד שאלה - האם בנך אוהב להיות כחולמני?

luly85

New member
עונה לך...

אני חושבת שבכוונה הוא לא עושה, לדעתי פשוט הוא לא מרגיש כשיש לו פיפי וקקי מרגיש, כנראה התחושות שונות.
אני מרגישה מתוסכלת מאוד, כי לא רואה שום שיפור לטובה וכמובן עם רגשות אשם (כמו כל אמא אני מניחה) שלא התחלנו גמילה קודם, כי קקי הוא ידע להגיד שיש לו עוד הרבה לפני הגמילה.
ואציין שהייתי בסוף חודש תשיעי בזמן הגמילה , אבל בהחלט מכוונת מטרה לגמול.
הבן שלי ממש לא חולמני, אפשר לומר שבן טיפוסי, אוהב לקפוץ , להשתולל ....

עונה

ראשית מסכימה עם מי שכתבה לך להמשיך לקחת יזום.
אם בנך מרגיש בנוח עם העניין שאתם לוקחים אותו ואז גם אין פספוסים אז זה פתרון לבינתיים עד שעוד קצת יתבשל ויגדל ומתוך כך תוכלו לראות התקדמות.
&nbsp
דבר שני, איך זה בדיוק בא לידי ביטוי כשהוא לא שם לב? האם בנך כן מרגיש באותו הרגע כשהוא עושה פיפי בתחתונים? האם את הרטיבות בתחתונים מרגיש מייד או רק כמה זמן אחכ? כדאי לבדוק גם כאן כדי להבין יותר מה הקושי שלו. אבל הייתי עושה זאת עם הרבה רגישות ועדינות כי נשמע שהוא מודע ומתבייש.. חשוב לתת לו להבין שהכל בסדר, זה נורמלי, לכל ילד יש את הזמן שלו ושזה בסוף יקרה ויסתדר.
&nbsp
תתנו אמון שזה יקרה, זה חשוב מאוד
גם אם זה לוקח זמן ומכל סיבה שהיא.
&nbsp

luly85

New member
עונה ...

לרוב הוא לא מרגיש כשהוא עושה פיפי על עצמו, יכול להיות ספוג בשתן ולא ירגיש עד שלא אגיד לו ואז כשאני אומרת לו שהוא עשה פיפי וצריך להחליף זה יכול לגרום להתנגדות ובכי או תגובה של "זה לא נורא בואי נחליף" . יש מקרים שהוא עושה טיפה פיפי בתחתונים ואז מרגיש ואומר יש לי פיפי, אבל לא הרבה כאלה. ניסיתי לדובב אותו שיגיד לי מה הוא מרגיש כשיש לו פיפי, אולי ככה ילמד לעשות לבד, אבל לא הצלחתי.
אני באמת משתדלת להיות איתו סבלנית ועדינה , אבל מתסוכלת (לא מראה לו כמובן)
אני מניחה שהזמן יעשה את שלו . (מקווה שלא עוד הרבה זמן
)

פעם מרגיש ופעם לא

זה מה שאת אומרת?
ואולי בפעמים שבהם נראה שלא מרגיש זה בעצם לא מפריע לו ?
יש פה כמה דברים להבינם יותר לעומק,
אלא שמבין המילים שאת כותבת אני קוראת שאולי קצת "נמאס" לו לבנך מההתעסקות סביב העניין? תדייקי אותי בבקשה אם אני טועה.
כך שאני חושבת שאם אכן זה המצב אז זה מחזק עוד יותר את מה שדיברנו עליו קודם שפשוט תלכו איתו לשירותים, לא לעשות עניין מתחתונים רטובים ומתוך כך לייצר לו שקט והרפייה מהההתעסקות הזאת. משם יתאפשר לו להבשיל ולצמוח בהדרגה ובקצב שלו.
&nbsp
זה מצריך מכם ההורים להכין עצמכם מראש לתקופה "חדשה" שכזו שבה אין ציפיות ואין רצון סמוי אלא הרפייה מוחלטת לצד אמון גדול שהדברים יסתדרו לטובה ושזה בסוף יקרה!
סוג של "עבודה עצמית" עבורכם ההורים, תחזקו אחד את השנייה ברגעים קשים ותנסו כמה שפחות לשמוע על ילדים אחרים ש"כבר גמולים", זה רק מלחיץ עוד יותר.
בהצלחה גדולה!
&nbsp
&nbsp
&nbsp

yaelal1

New member
זה לא נורא לקחת יזום

אנחנו עשינו זאת שנים עם הבת הגדולה. הקטנה נגמלה לחלוטין בגיל שנה ו11 חודש. לא עשינו משהו שונה - הן פשוט שתי בני אדם שונים.
תעשו מה שנוח לכם. אם אתם לוקחים אותו יזום כל שעתיים ואין פספוסים - אז תעשו זאת ובא לציון גואל. אגב - מה הגננת אומרת?

luly85

New member
תודה...מעודד

אז, אנחנו עדיין בגן פרטי והגננת לא אומרת כלום למען האמת , גם לגבי החלטה על גמילה לא תרמה להחלטה .
אציין שכשדיברתי עם מנהלת הגן (שהיא לא הגננת), אבל עם שנים של ניסיון בתחום , היא רק אמרה שאין לי מה לדאוג ושעד סוף שנה זה יסתדר.
החשש שלי , למרות שיש עוד לא מעט חודשים זה ההתמודדות בגן עירייה, שעל פי הבנתי לא ממש לוקחים לפיפי ולפעמים קוראים גם להורים?

yaelal1

New member
עוד לא נתקלתי במקרה שקראו להורים.

גן עירייה הוא עדיין גן ומהניסיון שלי, הרבה פעמים, הוא אפילו טוב יותר מגן פרטי. גם בגן עירייה הגננות עוטפות את הילדים ומתיחסות אליהם כמו ילדים. הבעיה כמובן היא שיש הרבה יותר ילדים - אבל לא לכולם יש עניינים עם השירותים. בקיצור, אל תחששי עכשיו לגבי גן עירייה, אני מאמינה שבמקום סביר הם נענים לצרכים של הילדים (כך זה היה אצלנו).
אם הוא צריך יותר תזכורים עכשיו - אני לא רואה בכך כל רע. עם הגיל זה יעבור.
שאלתי לגבי הגננת/בעלת הגן כי הן ראו הרבה הרבה גמילות ויכולות לתת טיפים מניסיונן... אז שוה לשאול.

למעלה