רגרסיה בגמילה

רגרסיה בגמילה

הקטן גמול 4 חודשים בצורה מושלמת. ללא פיספוסים בכלל. גם בבית וגם בגן. בשבועות האחרונים התחיל לברוח לו בערב, פעם אחת, גג פעמיים. בגן כל הזמן הזה לא היו פספוסים בכלל, גם לא בשינה.
פתאום חלה החמרה ברורה, לפני כמה ימים. בבית התחיל לברוח לו פיפי כל הזמן, בקושי הלך לסיר. פתאום התחיל לברוח לו בגן, ועוד כמה פעמים. וגם בשנת צהריים.
בבית פעמיים התעורר עם קקי, מה שלא קרה עוד לפני הגמילה.
אז שתי שאלות:
1. האם זה שזה כזה פתאומי אמור להדאיג אותי או שזה רגיל?
2. מה עושים? לחזור לקחת יזום? בגן כמובן אזכיר להם לקחת אותו לפני השינה. מה עוד? או שאולי לחכות שיעבור מעצמו?

מנסיוני

רגרסיה היא ממש מתבקשת בתהליך הגמילה (כך היה לי עם כולם במידה זו או אחרת) ולא הייתי דואגת בגלל זה. בהחלט הייתי ממשיכה לקחת יזום, כל עוד את מרגישה שזה נחוץ להצלחת התהליך. את הקטנה שלי בת ה-3.5 אני עדיין לוקחת פעם בלילה לפיפי אחרת היא דולפת ומאד מאד מתוסכלת מזה.

עד עכשיו לא לקחתי יזום

יותר נכון, הילד סירב. היה הולך רק כשהוא מחליט. כאמור, לא היו פספוסים.
אז עכשיו להתחיל כן לקחת ייזום זה לחזור אחורה. לא נורא?

שאלה טובה

חשבתי שעד עכשיו לקחת אותו. ההגיון שלי אומר שאי אפשר לגמול בתוך מאבק כוח, כי אז כל האנרגיות מושקעות במאבק ולא בהצלחת הגמילה (משני הצדדים). האם הוא מאד מתנגד ללכת כשאומרים לו? (בוא יוסיל'ה, אנחנו יוצאים לגן, קודם נעשה פיפי ואז נלך לאוטו / אתה רוצה לראות את סמי? קודם נעשה פיפי ואז נדליק טלוויזיה)

במידה וזה עדיין ממשיך...

מה קורה איתו בלי קשר לגמילה ? איך הוא במהלך היום בבית? האם התנהגותו השתנתה? האם ההירדמות והשנה שלו כרגיל?

מתנהג בסדר גמור, אין שינוי לא בהתנהגות ולא בשינה

לא תמיד הוא מתנגד לשבת, אבל קורה הרבה שהוא לא מוכן.
גם התחיל לברוח קקי, שזה לא היה מאז היום הראשון שהורדנו טיטול.
קורה גם שיושב 10 דקות על הסיר, קם, ואז כעבור 5 דקות בורח לו קקי.
כאילו שכח את הכל.
בכל זאת, התחלנו להושיב אותו, וכמובן שבורח פחות, אבל עדיין הרבה.
ומה שחשוב, הוא לא מבקש ולא הולך מיוזמתו.

אתמול לקחתי אותו למרפאה בעיסוק

ופעמיים הוא ביקש ללכת לשירותים.
בבית לא מבקש בכלל ובורח לו כל הזמן.
מה זה אומר?

היי אנה

יכולים להיות כל מיני כיוונים. אבל לא יכולה לענות לשאלתך באופן הזה כי אין לי את כל התמונה המלאה שאני צריכה לשם כך, יש כמה דברים שעליי להבין יותר לעומק.
ממליצה, וגם בלי קשר, לראות איפה אפשר עוד יותר לחזק היקשרות במשפחה וליצור עבורו סביבה רגועה ותומכת עד כמה שאפשר.
תעדכני!
&nbsp
&nbsp

למעלה