צבעים כראי הנשמה של הילד ושלנו

צהוב...

ברמת הנשמה זהו צבע של אהבה , אהבה ללא תנאי. נשמה של צהוב צריכה להרגיש כל הזמן את האהבה, זה מה שמחזיר אותה לאיזון.
ברמת הנפש צהוב מדבר על שמחה, חיוביות, אופטימיות, חשיבה ממקום פנימי משמח שמחובר למהות של מי שאנחנו.

צבעים כראי הנשמה של הילד ושלנו

כל צבע וגוון הוא תדר מסויים ובעל משמעות מסויימת ושונה .
ישנם צבעים של הנפש וישנם צבעים של הנשמה, אלו הם צבעים שאנחנו בוחרים בהם באופן מודע או לא מודע כשאנחנו יוצרים בצבעים: מציירים או כל אומנות אחרת, אבל לא רק באומנות.
אם נתבונן ונשים לב לבחירת הצבעים שלנו ביומיום ובחיינו נוכל לראות האם יש איזושהי בחירה של צבעים מסויימים שאנו חוזרים ובוחרים בהם שוב ושוב לעומת אחרים שאנחנו לא אוהבים או פשוט לא בוחרים בהם.
זה יכול לבוא לידי ביטוי בבחירת צבעי הלבוש, בעיצוב הבית, בחירת צבע למכונית, וכו'.
אותו הדבר אצל ילדים כאשר הם מציירים, בוחרים צעצוע בצבע מסויים, בגדים בצבעים מסויימים, או פשוט מביעים אהבה לצבע אחד ורתיעה מצבע אחר.

צבעי הנפש הם הצבעים של עולם הרגש, כשעוסקים בפענוח ציורי ילדים למשל מתייחסים לצבעים האלו כאל ראי אל הנפש של הילד שכוללת רגשות וחשיבה מנטלית.
צבעי הנשמה הם שונים והם מאפשרים לנו להבין את המתנות שאיתן באנו לעולם הלוא הם הכישורים שלנו, היכולות המיוחדות שלנו והייחודיות שלנו. בנוסף, מאפשרים לנו צבעי הנשמה להבין מהם האתגרים שלנו בחיים, מהם הדברים שמשפיעים עלינו באופן כזה שההתמודדות איתם היא קשה לנו מחד, אך מאידך אם אנו מתמודדים עם אותו הקושי / האתגר ומבינים אותו - אז פה בתוך האתגר טמונה מתנה נוספת שהיא צמיחה והתפתחות.

לעיתים הילדים או אנחנו מוצאים עצמינו נמשכים לצבע מסויים או נרתעים מאחר ללא הסבר "הגיוני". אותו הצבע ומה שהוא מסמל בדר"כ מבקש מאיתנו באופן לא מודע לעשות איתו איזושהי "עבודה" של חיזוק פנימי כלשהו.

צבע כחול למשל, כצבע נפש הוא צבע של תקשורת. כצבע נשמה הוא צבע של אינטואיציה עמוקה.

לצבעים יש גם השפעה על האיזון הפיסיולוגי שלנו ובמיוחד של ילדים. למשל, הצבע האדום יכול להשפיע על ילדים בזמן שינה כך שהוא פועל כ"מעורר" ומפריע להירדמות קלה. זה לא על כל ילד ולא בכל מצב אבל בהחלט ישנם ילדים שלא יכולים להרדם על מצעים אדומים (למשל) ואילו עם מצעים בצבע תכלת הם יישנו כמו בובל'ה

איזה צבעים אתן אוהבות? איזה צבעים הילדים שלכן אוהבים?
אם תרצו אכתוב קצת על צבעים שונים בהיבטים שונים, של הנפש ושל הנשמה.

זלופית

New member
הבן שלי כמעט בן 4 ומאוד אוהב צבע ורוד

דווקא לא מצייר עם ורוד, אבל תמיד יבחר קרטיב ורוד, בלון ורוד וכו

סגול..

רוחניות גבוהה

גם כצבע נשמה וגם כצבע הנפש הוא מסמל רוחניות, אינטואיציה גבוהה, חשיבה גבוהה.
סגול כצבע נשמה מדבר גם על הודיה, יכולת להוקיר תודה על הקיים, מה שמביא לריפוי שלם בכל הרבדים של הגוף והנפש.

לא מסתדר לי כל כך

מדובר על ילד שאוהב להתגרות באנשים, לבדוק גבולות, להציק רק כדי שהשני יגיב.
לא תמיד, כמובן, אבל זה משהו מאד מורגש.
לא מסתדר לי כל כך עם הרוחוניות וכד'.

יש דברים נסתרים...

אני עונה באופן כללי ולא מתייחסת ספציפית למה שאת כתבת על ילדך.
&nbsp
ההתנהגות הגלויה לרוב לא מעידה נכון על תוכו של הילד, היא תמיד מבלבלת וגורמת לנו לשכוח שבתוך ילד אגרסיבי מאוד (למשל) מסתתרת נפש גדולה שעוד צמאה לאהבה, גם כשהאהבה כבר קיימת בשביל אותו הילד, והאגרסיביות היא רק תוצאה אחת אפשרית של תחושת החוסר שבנפש.
או למשל שבתוך ילד ביישן ומופנם מאוד מסתתרת נפש עוצמתית במיוחד שמתגלה בזמנים מסויימים, והביישנות נראית כברירת מחדל מכל מיני סיבות שתפקידן להסוות את העוצמה האמיתית של הנפש שעדיין לא יכולה או לא רוצה לצאת לאור.
וכך הלאה.
&nbsp
ברמת הנשמה כל אדם מגיעה עם מתנות ייחודיות לו כפוטנציאלים. כמו שכתבתי, אלו הם כשרונות, יכולות ואיכויות גבוהות שמיוחדות לאותו אדם. לא תמיד זה מתגלה כבר בילדות ולעיתים הילד עצמו צריך לעבור אתגרים שונים על מנת למצוא ולהתחבר בסופו של דבר לאותם הכוחות המוסווים שבתוכו, ומשם לצמוח. זאת היא המתנה שטמונה בתוך האתגר.
&nbsp
ילד שנמשך לצבע מסויים אבל עדיין לא מראה את האיכויות של אותו הצבע, "מבקש" באופן לא מודע להוציא את האיכות הזאת החוצה
וגם להתחזק פנימית מתוך אותה איכות אליה הוא נמשך,
או שמבקש מאיתנו המבוגרים לשים לב למשהו אשר נסתר מהעין
או שמבקש להתחבר לאותו הפוטינציאל העתידי הגלום בתוך עצמו
ויש גם סיבות נוספות , אבל נסתפק בזה להפעם

&nbsp
&nbsp

מקסים
ורוד..

ורוד כצבע הנפש מדבר על אהבה ברובד של אהבה עצמית. לדעת שאני ראוי.

צבע נשמה ורוד הוא צבע שמסמל את היצירתיות שקיימת בכל נשמה, בכל אחד ואחת מאיתנו כבני אדם ואותה יצירתיות באה לידי ביטוי אצל כל מבוגר וילד באופן שייחודי לו.
&nbsp

roro41

New member
אהבתי את השאלה

אני אוהבת צבע צהוב
נסיכתי צבע אדום והיא אוהבת כל דבר בצבע אדום..מאוד

אדום צבע עם המון כוח..

צהוב כתבתי למעלה, מתייחסת לאדום:
אדום כצבע נפש הוא תשוקה פנימית גדולה, כוח פנימי, עוצמה פנימית, התלהבות, מרץ
כצבע נשמה הוא שונה ומדבר על אמון אמונה חזקים בטובה עליונה של האדם ובטוב בכלל. מתקשר להתחלת תהליכים חדשים מאחר ואדם יכול להתחיל תהליכים חדשים בהצלחה רק כשהוא מגיע ממקום של אמון בעצמו ואמונה בטוב שקיים עבורו.
&nbsp

למעלה