המלצת השבוע! - מתכונים. פשוטים ובריאים

המלצת השבוע! - מתכונים. פשוטים ובריאים

בתור אחת שלא אוהבת לבשל או לאפות אני תמיד מחפשת לי מתכונים הכי הכי קלים ופשוטים. מאחר ואני גם צמחונית (ותקופה די ארוכה הייתי טבעונית) ומאוד חשובה לי תזונה טבעית כמה שיותר אז אפשר לומר שזה קצת מקל לי על החיים כי יש הרבה מאכלים שאני מכינה מבלי להצטרך לעמוד ולבשל יותר מידי.

לפני שבועיים נתקלתי באינטרנט במתכון להכנת קטשופ טבעי וחשבתי לעצמי ש- איך לא חשבתי על זה בעצמי עד עכשיו?? אוכל מתועש לא עושה לי את זה והמחשבה שאני יכולה להכין בעצמי קטשופ מרכיבים טובים תוך שניה וחצי, זה היה משנה מציאות

אז הנה אני משתפת, ואולי יתאים גם לכן או לקטנים שלכן:
קופסא קטנה של רסק עגבניות (אני קונה אורגני)
שמן זית
מייפל
ומעט מלח
ומערבבים הכל יחד (כמויות לפי הטעם).
מעולה שבמעולים!

והנה עוד מתכון מהיר ובריא (יחסית) לשוקולד ביתי טעים:
מערבבים חצי כוס קקאו, רבע כוס סילאן ורבע כוס שמן קוקוס. יוצקים לתוך תבנית סיליקון, כזאת של צורות מאפנס קטנים ומכניסים למקפיא. אוכלים כל פעם מהמקפיא כי זה נמס.

ואחרון: ממרח "כבד קצוץ" טבעוני: משרים עדשים שחורות כל הלילה, מבשלים עד לריכוך . בבלנדר מעבדים את העדשים יחד עם שמן זית מלח פלפל ואני מוסיפה גם קצת בצל מטוגן. אפשר להכניס גם אגוזי מלך / טחינה ולטחון הכל יחד. אני מורחת בתוך סנדוויץ. טעיםםםםםם

יאללה תוסיפו גם אתן. קל, מהיר ואם יש אז גם עדיף כמה שיותר טבעי ובריא.

חביתה.

זה לא ממש מתכון. אבל רעיון לצורת הכנה קצת שונה.
במקום לטגן חביתה במחבת, משתמשת בטוסטר.
מכניסה נייר אפיה, שופכת ביצה מעורבבת לתוך הטוסטר ותוך כמה דקות זה מוכן.
חיסכון בשמן, ובכלים להדחה. וגם מתקבלת חביתה בצורה שנוח יותר להכניס לסנדוויץ' מאשר עיגול.
אם אני רוצה שזה יהיה קצת יותר משביע, מערבבת לתוך הביצה גם שתיים-שלוש כפות של קוסקוס מוכן.

ofell

New member
תפוחים מיובשים בקינמון

מינימום קלוריות לאמא, נשנוש בריא לקטני.
&nbsp
חותכים לפרוסות דקות 3 או 4 תפוחים, מערבבים עם קצת קינמון, מסדרים בשכבה בודדת בתבנית על נייר אפייה ואופים ב-120 מעלות כשעה. אחרי שעה כדאי להפוך את התפוחים ולהחזיר לתנור לעוד כחצי שעה.
נשמר יומיים עד שלושה בצנצנת, אם בכלל נשאר משהו עד הערב...

למעלה