דיבור בת 3

roro41

New member
דיבור בת 3

עשינו בדיקת שמיעה יצאה תקינה בחודש8
היינו אצל קלינאית אמרה לחכות .היא מדברת כמה משפטים אוצר מלים עשיר
משפטים בני 4 ו 5 מלים מבינה הכל הייתה קפיצה אדירה כשנכנסה
לגן טרום חובה מבחינות הדיבור אך לא מדברת שטף
לחכות ? תחושת הבטן שלי אומרת לחכות לא ללחוץ ולהלחיץ אותה
הרי בכל שבוע היא מתקדמת .. עד גיל 3 שלוש וחצי אפילו
הגננת אומרת לחכות שבגיל 3 . 4 הכל ישתפר
הקלינאית והמרפה בדיבור אז אמרה שאין בעיות ספיציפיות באותיות
ובמיוחד באותיות הבעייתיות הרי היא אומרת אותן טוב
מה דעתכן . ראוי לציין שאין לי אמונה באנשי המקצוע הללו
הרי בפרטי זה יותר עניין של כסף

מה זה להלחיץ?

לקחת לקלינאית תקשורת? הבן שלי, בן 2.5 נהנה מאד אצל הקלינאית.
אם את לא בלחץ, אז תלכי דרך הקופה - לוקח זמן להשיג תור, אבל אם את לא בלחץ אז זה מתאים.
רציתי לשאול אותך איך היא הסתדרה בגן מועצה.
אני רוצה לשלוח את הבן שלי לטרום חובה בשנה הבאה.
הוא מדבר כמה משפטים, אוצר מילים יש, אבל גם המון גיבריש.
ולא תמיד הוא מבין מה רוצים ממנו.
קלינאית התקשורת אומרת שהוא יילך לאיבוד בגן מועצה.
הכוונה מבחינת המפגשים, שלא יבין את מה שהגננת מסבירה.
אצלכם אני מבינה זה דווקא קידם אותה. נכון?
איך היא מסתדרת במפגשים?
האם זה מפריע לה ליצור חברויות עם ילדים שכן מדברים שוטף?
&nbsp

roro41

New member
בשבילה

בחרתי גן פרטי של המועצה . בתשלום זהו טרום
הגננת בשנה שעברה אמרה לי שתשאר עוד שנה בגן ולא להעביר אותה לגן טרום
אני נפגעתי מזה כי מבחינתי לא האמינו ביכולות שלה .
היום היא בטרום 22 ילדים המורות רגעות קשובות לצרכיה
בהתחלה היא שחקה בפינת המשחקים לבד לפני חודש יש לה כבר שתי חברות טובות ומשחקת עם כולם . מבחינה חברתית מתפקדת מצויין הקשיים שלה יוצר בכיוון של לגזור במספריים וכולה דברים שאפשר להשלים בבית היא אפילו אומרת מה למדה בכיתה מה אכלה מה שרו .. לאט לאט היא תתקדם העיקר לבחור מסגרת טובה ומתאימה עבור ילדינו .
אישית לא מאמינה בחינוך ללא תשלום .

אז היא בגן פרטי?

לנו יש אפשרות להשאיר עוד שנה ולקבל החזר קטן (700 ש"ח). אבל עדיין יקר בהרבה מגן מועצה כי בכל מקרה אני צריכה פתרון לאחיו שיהיה בן 5.
אבל אז הוא בקבוצה של עד 24 ילדים במקום 35, 3 נשות צוות בשני המקרים.
ובגן הפרטי גם הילדים צעירים יותר - בני 2.5-3.5 (הוא יהיה בן 3 בדיוקוחודש - גדול פיזית, חזק מאד ואסרטיבי מאד, אבל עם עיכוב שפתי כולל קושי קל בהבנה (כרגע, אולי יסתדר עד אז כי יש קפיצה בשפה)) ולא בני 2.9-4.4 (גן טרום טרום + טרום)

גם אני בעד לתת לזמן ולקצב הטבעי לעשות את שלו

ואם זאת תחושת הבטן שלך אז זה דבר ראשון, לפני כל המומחים והיועצים למיניהם.

דווקא אני מאוד התרשמתי לטובה

מהמקצוע של קלינאות תקשורת, ואני חושבת שזה רק יכול לתרום לה (אלא אם משהו בטיפול שהיא מקבלת נראה לך שבאמת מלחיץ אותה - ואז אולי כדאי לעבור לקלינאית אחרת, כי היא לא אמורה להילחץ). לקלינאיות תקשורת יש ידע שממש מאפשר לעזור עם הבעיות הספציפיות - אנחנו לימדנו את השנייה להגיד ר' בעזרת טיפ מקלינאית תקשורת, אבל הן יודעות לעזור במגוון של בעיות, לא רק הגייה.

מוזר קצת

אין לך אמונה באנשי מקצוע, אז את שואלת את עצתן של נשים זרות שאולי לא יודעות כלום... הגיוני בסך הכל

תבחרי קלינאית שיש לך איתה כימיה טובה ויש לך המלצות עליה ותקחי את הילדה לאבחון. לקלינאיות טובות יש ביקוש מאוד גבוה ובאמת שאף אשת מקצוע טובה לא תגיד לך שהילדה צריכה טיפול רק כדי להוציא ממך כסף. להיפך, לפעמים במהלך הטיפול הן אומרות לך שהילדה צריכה הפסקה.
לגבי הגננת אותו דבר, כשהיא אמרה לך להשאיר שנה נעלבת (?!) אבל כשהיא אומרת לחכות עם טיפול אז זו תשובה שמתאימה לך וזה כן בסדר? אולי היא טועה וזה יביא להזנחה של הבעיה? אני עצמי מייחסת הרבה חשיבות לדעתה של גננת מקצועית וטובה, אבל בכל מקרה מי שיודע בוודאות הכי גבוהה זו קלינאית. תנסי לאתר אחת טובה ומומלצת ולקבוע פגישת אבחון, או כמו שאמרו לך פה את יכולה לחכות חצי שנה (במקרה הטוב) לקלינאית של הקופה ואז נושא הכסף יורד מהפרק. לא כולן טובות כמובן, והחיסרון כמו תמיד ברפואה הציבורית שאת לא יכולה לבחור. אצלנו רואים שיפור עצום שהוא תוצאה כמובן של היכולות של הילד והמון עבודה בבית אבל אין ספק בכלל שהקלינאית היא הכוח המניע מאחורינו. בלי הטיפול שלה לא היה לי שום מודל לחיקוי ובלי הליווי וההנחיה השוטפת שלה לא הייתי יודעת למה לצפות, לא הייתי יודעת מה לדרוש מהילד, איפה אפשר לוותר, כמה להקדיש לזה כל יום (בגיל שלוש זה עשר דקות ביום אגב), לא הייתי יכולה בעצם לעשות כלום כדי לעזור לו וסיכוי טוב שגם הייתי גורמת לו נזק. אני באמת חושבת שכדאי לך למצוא מישהי טובה. מקסימום היא תגיד לך שבאמת לא צריך לעשות כלום

למעלה