מהי עמדתכן לגבי סידור החדר והמשחקים?

מהי עמדתכן לגבי סידור החדר והמשחקים?

האם זה חשוב לכן? או שסדר וארגון הבית לא ממש משנה לכן?
האם אתן מתעקשות שהילדים יסדרו? - האם הם באמת מקשיבים ומסדרים בלי בעיות או שצריך לנג'ס להם?
האם אתם ההורים עוזרים בסידור?
או שאתם מסדרים אחריהם?
מתעניינת... תכתבו איך אצלכן

סדר בחדר.

לא חשוב לי שכל הבית יהיה מטופטפ, אבל החדר של הילד וחדר השינה, צריכים להיות מסודרים בצורה שאני יודעת מה נמצא איפה, ושיש מראה כללי מסודר.
את החדר של הילד אני מסדרת בדרך כלל יחד איתו, אני עושה את רוב העבודה. יש לציין שמדובר בפעוט צעיר מאד, בן שנה וחודשיים, כך שגם המעט שהוא עושה זה יפה מאד יחסית למה שאפשר לצפות מילד בגיל הזה.
נראה שהוא נהנה לסדר יחד איתי ורואה בזה סוג של משחק, לפעמים הוא נראה לא מרוצה מכך שאני קובעת את הכללים ולא מאפשרת לו לשחק כמו שהוא רוצה. כלומר, מודיעה שעכשיו מכניסים את הכדורים לקופסא, ולא מוציאים חזרה. וגם קובעת לו איזה דברים נכנסים לאיזה מקום.
אבל בדרך כלל הוא משתף פעולה ואנחנו מסדרים בחיוך ובצחוק.

אנחנו אוהבים סדר בבית

יש לנו בית קטן ואין בו דברים מיותרים- תשתית התחלתית טובה לסדר וארגון.
צעצועים מחזירים למקום- לפעמים יחד, לפעמים הוא לבד ולפעמים אני לבד.
לדג' בבוקר אין זמן אז לפעמים אני מחזירה, בערב אנחנו מסדרים יחד אלא אם כן הוא מאד עייף ואז אני מוותרת לו. הוא יודע שצריך להחזיר למקום וברוב הפעמים אנחנו מתעקשים על זה. הוא אוהב וכבר התרגל שהכל מסודר אז הוא מבין שבסופו של דבר זה לטובתו. באופן כללי אין לי בעיה לעזור בסידור כי אני גם כמעט תמיד משחקת איתו:)

בעיני זה משהו שחשוב להנחיל לילדים מגיל צעיר

אפילו שהקטנה שלי רק בת 7.5 חודשים- אני כל הזמן דואגת לסדר ונותנת לה למשל להכניס דברים לקופסת הצעצועים ומראה לה שאני מסדרת מיד וגם בעבודה אני דואגת תמיד לשתף את הילדים באיסוף.
&nbsp
אני חושבת שברגע שמרגילים משהם קטנים זו עובדה עבורם וחלק מהמשחק עצמו.
&nbsp
בגן למשל הילדים תמיד ידעו שלא מוציאים משחק חדש עד שלא אספו משחק אחר אלא אם אמרנו שאפשר ומאוד הקפידו על זה בעצמם.

בנוגע ל"להוציא משחק חדש רק אחרי שהחזירו את הישן"

זו המדיניות בגן של התאומות שלי, וכנראה ברוב הגנים.
אבל
בבית הן עורכות יום הולדת לבובות (משחק 1) ,לכן הן מוציאות כלי אוכל (משחק מס' 2), מקריאות מתוך הספר (חפץ 3 ) מגישות כיבוד בכלי אוכל (משחקים מקופסא מס 4) ומחלקות לבובות כלי נגינה (מגירה מס' 5)
הכל מתערבב ,החדר בבלאגן איך אפשר לשמור על הכלל הזה במשחקי דימיון שכאלה?
הכלל הזה של "להחזיר לפני שלוקחים משחק חדש "תקף נראה לי למשחק קופסא ספציפי, ולא במקרה הזה של משחקי דימיון...

לסדר את הבלאגן שלהם זה מקור לריבים ומתח בבית.
מה שעובד זה להיות איתן לאורך כל הדרך, ולחלק משימות "את מסדרת את כל הבובות"..."ואת מחזירה את כל הכלי אוכל"... ולסדר איתן גם מעודד מוטיבציה...

בנות 4 אגב...

גם אצלינו, משחקי דימיון הופכים את כל החדר

או הסלון לערמה ענקית של כלי תחבורה בכל הגדלים, דמויות פליימובילים ולגו, קפלות, קוביות, פלסטלינה, ועוד מליון אביזרים קטנים של משחקי דימיון.
לסדר לבד זה יםםם זמן ומבאס... אנחנו מסדרים כולנו יחד.

זה נכון, במשחקי דימיון מוציאים הרבה חפצים

אבל רגע לפני שהן רוצות לשחק במשחק אחר שהוא לא משחק דימיון- צריך להחזיר למקום.
&nbsp
גם בגן יש הרבה משחקי דימיון אבל לפני שעוברים לפעילות אחרת או משחק אחר- צריך לסדר.

הגדרה של "משחק אחד"

בעיני, "משחק אחד" לא מתייחס למספר הפריטים שהוצאו, אלא לרעיון. כלומר, אם מוציאים הרבה פריטים, אבל כולם משמשים לאותה פעילות, יש רעיון מאחד לכל החפצים, זה "משחק אחד".
לכן, נניח שהוצאתי לילד מגדל של כוסות, וכבר הכנסנו כוסות אחד לתוך השני, והנחנו אחד מעל השני, ובניתי לו מגדל והוא פרק. והוא גלגל את הכוסות בכל החדר, ורדף אחריהם. אז אני יכולה במקום להחזיר אותם למקום, להביא נניח כדור, ואז אפשר לגוון את המשחק עם הכוסות. נניח להחביא את הכדור מתחת לכוס. או להכניס אותו לתוך כוס ואז "לשפוך" אותו החוצה ולראות אותו מתגלגל. וכן הלאה, זה עדיין משחק אחד. אפילו שהוא כולל יותר מחפץ אחד.

אצלי כולם מסדרים

בן שנתיים ו- 4 מתקשה למלא הוראות עדיין, אבל מנסים - שיעזור לסדר משחק אחרי שסיימו לשחק.
בן 4 ו- 4 חודשים עוזר לסדר את הסלון שתמיד מלא במשחקים + אחראי על לסדר ארון נעליים (4 בנים שמשאירים נעליים ליד הארון וגם מחליפים נעלים כתלות בפעילות) + עוזר לשים כביסה במכונה. מחפשת איך עוד להעסיק אותו. כרגע הוא הכי נחמד ושמח לעזור (אלא אם עייף ואז לא בא לו ולא יעזור כלום).
הגדולים אחראים לסדר את החדר שלהם וחדר משחקים / חדר עבודה + זורקים זבל ומפנים מדיח (מדי פעם). לדעתי, לא עוזרים מספיק מבחינת הסדר.

איך משאירים אצלכן את המטבח בסוף היום /אחרי ארוחת ערב?

האם אתם שוטפים את כל הכלים / מכניסים למדיח ומסדרים את המטבח?
או שהכל נערם בערימה בכיור ומחכה למחר?

יש לי מחלה קשה-לא מסוגלת לראות כלים בכיור

זה מחרפן אותי ברמות מטורפות אז מן הסתם אצלנו ישר נכנס למדיח.
גם לפני המדיח- הייתי שוטפת הכל מיד.

יש תרופה למחלה הזאת - 4 ילדים

הם מתישים אותך, ואז לא את רואה כלום: כלים בכיור (וגם על השולחן) / פירורים על הרצפה / בגדים בכל מקום - פשוט הופכים לשקופים.

אחרי ניתוח קיסרי מצאתי את עצמי עומדת ושוטפת כוסות כי לא יכולתי לסבול את זה שהן בכיור... מחלה קשה!

למעלה