בעיות בדיבור

בעיות בדיבור

ילד בן 4.5 מטופל כשנתיים אצל קלינאית תקשורת ובמעקב במכון להתפתחות הילדה.
לפני כשנתיים עבר ניתוח כפתורים.מאוווד השתפר בדיבור אך עדיין הוא לא ברור מספיק .
רופא התפתחות המליצה על גננת שיח אבל זה רק לשנה הבאה וזו רק שעה אחת בשבוע.
אני רק חושבת שבועד כשנה וחצי הוא עולה לכיתה א'.והדיבור שלו ממש לא מתאים לכיתה א. יש לו גם דיבור ילדותי מאוד,מבחינת איך ששמועים את זה.
איך אני עוזרת לילד?

יכולה להיות קפיצה אדירה במשך שנה וחצי

זה הרבה מאוד זמן.
אני תמיד ממליצה על חיזוק מן הסוג הזה בחיק המשפחה. שם יש פוטנציאל גדול מאוד לשינוי מתוך החיבור הטבעי בין הילד להוריו ומתוך כך שאיתם הוא לרוב מרגיש הכי בנוח.
כך שהכיוון הוא לחפש הזדמנויות לקיים בבית שיחות בנושאים שונים שמתאימים גם לילד להביע דעתו ולהשמיע קולו וגם לשמוע אתכם המבוגרים, את השפה שלכם שלרוב היא "גבוהה" יותר משפה ילדית. אפשר לקיים תקשורת מן הסוג הזה בארוחות ערב.
&nbsp
רעיון נוסף הוא מנוי על עיתון כלשהו שמעניין אותו, באופן קבוע קוראים יחד או שאת מקריאה לו, משוחחים על מה שקראתם וכו'.
&nbsp

טון דיבור זה עניין של התנהגות והתאמה לגיל

למיטב ידיעתי זה ממש לא קשור לקלינאית תקשורת. דיבור תינוקי של ילד בן 4.5 זה ממש לא סיבה לדאגה מה יהיה בכיתה א'... אתם עוד רחוקים משם. לגבי סגירת הפער השפתי, אם יש כזה (בדיבור, לא בטון) את צריכה לשאול את הקלינאית שלכם בכמה היא מעריכה היום את הפער בינו לבין בני גילו ובהתאם לזה לחשוב יחד איתה מה צריך לעשות. מסכימה אתך שגננת שיח לשנה הבאה זה רחוק מאוד ואולי אפשר לעשות משהו עכשיו יותר ממה שאתם עושים (אם כי נשמע שאתם כבר עושים מה שאפשר :)).

למעלה