סקר חזרה לעבודה ומסגרת ראשונה/מטפלת:

סקר חזרה לעבודה ומסגרת ראשונה/מטפלת:

מעניין אותי לשמוע אם יש הבדל בין העיסוקים וסדר הלידה מבחינת העיתוי שבו שמתן את הילד במסגרת/אצל מטפלת/חזרתן לעבודה/לימודים במשרה חלקית/מלאה.
אז סקר (נא למלא לכל ילד):
1. ילד מספר:
2. מסגרת ראשונה של הילד (כלומר כשלא בטיפול בלעדי של ההורים - מי כן טיפל בו - סבתא/מטפלת/משפחתון/מעון/וכו'):
3. גיל הילד בעת כניסה למסגרת הראשונה:
4. עיסוק האם בעת הכניסה של הילד למסגרת (עבודה/לימודים, תחום עבודה, משרה מלאה/חלקית - אפשר לפרט או לא כרצונכן):

mitmit11

New member
עונה על שלושה ילדים

1. ילד מספר: 1
2. מסגרת ראשונה של הילד (כלומר כשלא בטיפול בלעדי של ההורים - מי כן טיפל בו - סבתא/מטפלת/משפחתון/מעון/וכו'): גן (קבוצת תינוקיה של כ15 ילדים)
3. גיל הילד בעת כניסה למסגרת הראשונה: 3 חודשים
4. עיסוק האם בעת הכניסה של הילד למסגרת (עבודה/לימודים, תחום עבודה, משרה מלאה/חלקית - אפשר לפרט או לא כרצונכן): עבודה (לאחר אבטלה בהריון, התחלתי עבודה חדשה מיד עם החזרה מחל"ד), משרה מלאה, שעת הנקה.
&nbsp

&nbsp
1. ילד מספר: 2
2. מסגרת ראשונה של הילד (כלומר כשלא בטיפול בלעדי של ההורים - מי כן טיפל בו - סבתא/מטפלת/משפחתון/מעון/וכו'): גן (קבוצת תינוקיה של כעשרה ילדים)
3. גיל הילד בעת כניסה למסגרת הראשונה: 5.5 חודשים
4. עיסוק האם בעת הכניסה של הילד למסגרת (עבודה/לימודים, תחום עבודה, משרה מלאה/חלקית - אפשר לפרט או לא כרצונכן): עבודה, משרה מלאה, שעת הנקה.
&nbsp

&nbsp
1. ילד מספר: 3
2. מסגרת ראשונה של הילד (כלומר כשלא בטיפול בלעדי של ההורים - מי כן טיפל בו - סבתא/מטפלת/משפחתון/מעון/וכו'): גן (קבוצת תינוקיה של כעשרה ילדים)
3. גיל הילד בעת כניסה למסגרת הראשונה: 6 חודשים
4. עיסוק האם בעת הכניסה של הילד למסגרת (עבודה/לימודים, תחום עבודה, משרה מלאה/חלקית - אפשר לפרט או לא כרצונכן): עבודה, משרה מלאה, שעת הנקה.

גם אמהות לילד אחד מוזמנות לענות כמובן, ואם טרם שמתן את

הילד במסגרת - אפשר לכתוב בן כמה הוא עכשיו, ואם אתן יודעות - מה הצפי למסגרת.

רi תם

New member
עונה

1. תאומים בת ובן, בני 4 וחצי.
2+3. מסגרת ראשונה בגיל שנתיים+4 לפעוטון / מעון מ9:00 עד 12:00.
4. בכניסתם של הילדים למסגרת ראשונה- חל"ת ממשרד החינוך וליוויתי אותם כל השנה. בגיל שלוש+4 חודשים, כשעלו לגן עירייה- טרום-טרום חובה חזרתי למשרה מלאה בביה"ס.
גם השנה במשרה מלאה בביה"ס והקטנים בטרום חובה.

עונה גם

1. ילד מס' 1
2. מסגרת ראשונה-גן פרטי
3. גיל כניסה: 11 חודשים (היה איתי בבית עד אז)
4. עיסוק- חזרתי למשרתי המלאה לאחר שבועיים מיום הכנסתו לגן הפרטי.

הייבי

New member
אצלנו

שני הבנים, כל אחד בתורו, הלך למטפלת בגיל 7.5 חודשים. לאחר מכן, הגדול הלך לגן בגיל 1.8 והקטן צפוי ללכת לגן בגיל שנה וחצי (ההבדל הוא רק לוגיסטי של תאריכי לידה ביחס לחודש ספטמבר) אני עובדת כעורכת דין במשרה שקשה לי להגדיר אם נחשבת מלאה או חלקית. בגדול זה כמו משרה חלקית מהבחינה שאני יוצאת בזמן לאסוף את הילדים במרבית הימים אבל מלאה במובן זה שיש ציפייה שאני אתן שעות שמתקרבות למשרה מלאה אז אני מגיעה מוקדם בבוקר/עובדת בערב מהבית. לא החלפתי עבודה בין שתי הלידות.

זלופית

New member
עונה

בן ראשון, בן 4
נכנס לגן בגיל 7.5 חודשים - גן פרטי, קבוצה של כ- 5 תינוקות.
חזרתי לעבודה במשרה מלאה, וויתרתי מיוזמתי על שעת הנקה מתוך רצון טוב.

בת שנייה, בת שנתיים
נכנסה לגן בגיל 8 חודשים, אותו גן פרטי של הגדול (כשהוא נימצא כבר בקבוצת הבוגרים). הקטנה הייתה בקבוצה של כ- 7 תינוקות.
אחרי שבועיים של חופש בבית, חזרתי לאותה עבודה במשרה מלאה, מכיוון שלא הגיעה אליי עדיין המשאית עם המדליה שלי, ממש לא וויתרתי על שעת הנקה הפעם

בלונד23

New member
עונה

ילדה ראשונה נכנסה למטפלת פרטית בגיל חצי שנה, ואני חזרתי למשרה מלאה. בגיל 1.3 נכנסה לגן.
&nbsp
ילד שני נכנס למטפלת (בשני ילדים) בגיל 7 חודשים ושוב חזרתי למשרתי המלאה אך בפועל יוצא לי פחות שעות. צפוי ללכת לגן אולי כשיהיה בן קרוב לשנתיים. נעשה ניסיון להכניסו לגן, שלא צלח, ולכן חזרתי לשיטת המטפלת.

עונה

אצלינו כן יש הבדל בין העיסוק שלי לפני הלידה ואחרי לא באופן שעונה על מה ששאלת
יש לי בן אחד בן 10 וחצי ואנחנו משפחה בחינוך ביתי כך שהוא לא נכנס למסגרת שהיא "קונבנציונלית". כמובן שזה הצריך מכולנו להערך בהתאם וחלק מהשינוי היה עבורי שינוי מקצועי. הפכתי לעצמאית בתחום של ייעוץ וטיפול (הורות, ריפוי טבעי/ אנרגטי ועוד).

רi תם

New member
ירוקה מקנאה

בנושא החינוך הביתי.היום דיברתי עם קולגה בעבודה ואמרתי לו שחלום חיי הוא חינוך ביתי לילדים אבל...הפרנסה...
יש לי שנה וחצי לזכות בלוטו,שאני לא ממלאה כלל
.
כיף לכם

אצלנו מי שתמיד מאוד רצתה חינוך ביתי

(גם בלי לדעת שבאמת יש כזה דבר) היא הבכורה, שכבר בחטיבה ועדיין הייתה מעדיפה ללמוד רק בבית.

עונה על 4 ילדים

אנחנו קיבוצניקים, והנוהג כאן הוא חופשת לידה של חצי שנה ולאחריה חזרה לעבודה. כך שכל אחד מהארבעה שלי היה איתי חצי שנה בבית ואז נכנס לבית התינוקות. עד גיל שנה באתי להניק כל יום בצהריים, וכשעבדתי מחוץ לקיבוץ, שאבתי.

Ani15

New member
תשובות

1. 1, 2
2. 1-מטפלת, 2-מעון
3. 12 שבועות
4. 1- לימודים (דוקטורט), 2-עבודה (פוסטדוק), משרה מלאה (פלוס). היתרון הגדול באקדמיה להורים הוא הגמישות בשעות העבודה.
&nbsp
מנסיוני אין שום דבר כללי בהורות. כל אחד מוצא לעצמו את הפתרונות שמתאימים ואפשריים לו ולכן אני בספק אם תוכלי להוציא מסקנה כוללת מהסקר הזה.

מ י כ ל10

New member
עונה

ילדה ראשונה: מטפלת פרטית מגיל חצי שנה. נכנסה לגן פרטי בגיל 1.2. אני חזרתי לעבודה במשרה מלאה.
&nbsp
ילד שני: מטפלת לו ולאחותו בגיל 5 חודשים. בגיל חצי שנה נכנס לתינוקייה של נעמת. עבודה במשרה מלאה.

למעלה