גמילה של בן 3

shilaF29

New member
גמילה של בן 3

יש לי בן מתוק ורגיש בן 3, הכי הוא אוהב כשדברים נשארים בדיוק כמו שהוא מכיר אותם

בבית כבר כמעט שנה עושה פיפי באסלה לפני האמבטיה. לפני כמה שבועות ניסו לעודד אותו בגן להשתמש באסלה שם (יש להם אסלות קטנות ונמוכות), ונתקלו בהתנגדות מצידו, וביקשנו שיניחו לזה.
בינתיים בבית התחלנו להשתמש באסלה בבוקר בנוסף לערב, ואת הקקי מהחיתול זרקנו ביחד לאסלה.
לפני שבוע הוא התחיל לבקש ללכת לשירותים בגן והחלטנו שמתחילים גמילה והורדנו לגמרי את החיתול, מלבד במהלך השינה. הבעיה היא שהוא מסרב לעשות קקי באסלה וגם בסיר. הוא אומר שהוא פוחד, שאי אפשר. במהלך השבוע מאז שהורדנו את החיתול הוא עשה רק בתחתונים. אני יודעת שזו בעיה נפוצה, ואני יודעת שהוא רגיש ולחוץ ולא רוצה להלחיץ אותו יותר. מבחינתי זה בסדר אם הוא יבקש חיתול כשצריך לעשות ויעשה שם. הכי אני חוששת שזה יהפך למקור לחץ בשבילו ושהוא יתחיל להחזיק.
ניסיתי לשבת איתו בשירותים, להציע את הסיר שוב ושוב, לקרוא ספרים כשאנחנו שם, צוחקים ורגועים, אבל קקי הוא לא עושה (אפילו שזו השעה שלו ואני יודעת שרוב הסיכויים שהוא צריך).
מה עושים מכאן? איך מבהירים לו שזה בסדר לבקש חיתול אבל הוא צריך להגיד לפני שהוא עושה?
אם למישהי יש נסיון דומה, כמה זמן לקח אצלכם עד שהחשש מהקקי באסלה נחלש?

תודה וסליחה על האורך

כן זה מוכר

וגם אני בדעה ובגישה שאין מה ללחוץ או לנסות "לשדל" . הוא כנראה צריך את הזמן שלו ועם פחדים אצל ילדים רגישים יש לעבוד בעדינות ובקצב איטי יותר.
את יכולה פשוט לומר לו בדיוק את מה שכתבת - שזה בסדר לבקש חיתול / לעשות בחיתול. אגב, גם בתחתונים זה בסדר גמור אם לכם זה לא מפריע.
מתוך ההבנה שלך והגישה שלך שלוקחת בחשבון את הפחד שלו, תכווני את בנך לעשות קקי במקום בו הוא מרגיש בטוח.
&nbsp
במשך הזמן כשתרגישי שזה מתאים ולא מפחיד מידי עבורו, תעבדי איתו על "למשוך" החוצה את הרצון *שלו* להיות גדול/ גמול/ לעשות קקי בשירותים באופן שאת מתמללת לו את הפחד לצד המחשבות והרגשות והרצונות שלו.
בהצלחה!
&nbsp
&nbsp

shilaF29

New member
תודה על התגובה

(וסליחה על התודה המאוחרת, אני יכולה לכתוב רק ממחשב ספציפי...).
&nbsp
לעשות בתחתונים היה בסדר מבחינתי אם חשבתי שזה רק פספוסים. אבל מאחר ואני בטוחה שיש לו חשש אמיתי מהשירותים שלא בטוח שיפתר בתקופה הקרובה, אני מעדיפה שימשיך לעשות בחיתול.
נמשיך לקרוא על נפתלי ולא להלחיץ ובתקווה שהזמן יעשה את שלו.

oritta17

New member
יש קלטת מעולה שמסבירה לילדים,

בנושא נגמלים מחיתולים ,של חני נחמיאס,בהשתתפות ילדים .
קלטת מעולה להסרת החרדות מהילדים,והבנת חשיבות הגמילה.

shilaF29

New member
כן, מצאתי ביוטיוב כמה קטעים מזה

רואים את זה לפעמים

tevatal

New member
גמילה מחיתול

גמילה מחיתול היא שינוי מאוד משמעותי עבור הפעוט.
יש טיפול בעזרת פרחי בך אשר נותן מענה לחרדות פחדים ושינויים אצל פעוטים.
פרחי בך הן טיפות הנאספות מטללי בוקר אשר נמצאים על כותרות פרחים שונים.
השיטה קיימת כמאה שנה ובטוחה לשימוש.
אשמח לתת מענה נוסף באם תשקלו זאת.תודה אביטל

גם אני ממליצה

פרחי באך הם עדינים וזמינים בבתי מרקחת שונים ואני באופן קבוע נעזרת בהם גם בעבודה שלי וגם באופן אישי לעצמי לילד שלי ולמשפחה.
בהחלט הייתי משלבת כאן לגמילה מחיתול ו*בנוסף* להכוונה והנחייה של ההורים את התהליך.

&nbsp
&nbsp

למעלה