בעיות בגמילה

liri251

New member
בעיות בגמילה

בן שנתיים בחודש שבחצי שנה האחרונה אומר קקי כל פעם שעשה . לרוב הספקנו להוריד חיתול ועשה באסלה. פיפי עשה לעיתים נדירות. סוכות שעבר החלטתי לגמול למרות שהגננת טענה שלא מוכן. בהתחלה היה נהדר . לקחנו יזום לפיפי ולא היו פיספוסים. קקי ביקש ועשה. חזר לגן שם בהתחלה עשה ביום השני אמרו שמתאפק המון ואין שיתוף פעולה. ביום השלישי פיספס בגן לראשונה קקי ופיפי.בסוכות השני הבנתי שלקחת יזום זה לא גמילה אז נתנו לו לפספס. פיפי פיספס בלי סוף. מאז מסרב ללכת לאסלה בכלל. מתאפק המון ורק אחרי הרבה זמן לוקחת אותו. הוא ממש מתנגד וצריך לשדל ממש. אתמול קנינו סיר אז הסכים לעשות שם אחרי שידולים. קקי לא עשה יומיים. הגננת ממשיכה להגיד שלא מוכן ולהחזיר חיתול. אתמול לא פיספס בגן ולטענתם מתאפק עד ששמים חיתול בצהריים ואז עושה. אחר כך עשה פיפי פעם אחת. בערב התאפק עד שלקחתי אותו לסיר אחרי 3 שעות. בבוקר קם יבש ועשה פיפי בסיר. כשמפספס אומר מיד פיפי פיפי רטוב לי. לנקות אותי
איך ממשיכים? האם להחזיר חיתול?

אם הוא מתאפק זה אומר שהוא שולט

בעיני זה דווקא אומר שיש מצב לגמילה.
אנחנו שמנו סיר בסלון, ככה הוא רואה כל הזמן והולך לבד.
אנחנו התחלנו עם סיר ולא הלך ודווקא הליכה לשירותים עזרה לו להבין מה רוצים ממנו.
אז אולי הסיר יסדר לכם את הכל.
הייתי מחכה כמה ימים.
אגב, לא רואה בעיה לקחת ייזום.
שלי בגן לא הולך לבד ולא מבקש אלא רק אם לוקחים אותו. נראה לי לגיטימי בשלב הזה.

liri251

New member
עונה

גם שלי בגן הולך יזום. הבעיה שאמרו לי בבית לא לקחת יזום כי הוא צריך לבקש לבד. הוא באמת מתאפק ולכן גם אני חושבת שיש מצב לגמילה. מעצבנת אותי הגישה של הגננת. מה שמוזר שהפסיק לבקש קקי אחרי חצי שנה בה היה עושה רק באסלה ופתאום פיתח אנטי לאסלה/סיר. לא יודעת איך להוציא אותו מהאנטי. קנינו סיר לסלון ולאמבטיה אתמול. הסכים לעשות. נראה היום אם ילך לבד

מה זאת אומרת חצי שנה?

התחלת לגמול אותו לפני כמה שבועות, לא? אני ממש לא רואה בעיה שתמשיכי לקחת. בטוח יותר בריא מלהתאפק. בעיני, אם לילד לא בורח פיפי, הוא גמול.

liri251

New member
רשמית כן

כבר חצי שנה עושה קקי באסלה. היה מבקש היינו מורידים חיתול והיה עושה באסלה. להוריד לגמרי התחלתי בסוכות שעבר

הייבי

New member
השנקל שלי בנושא גמילה

גם אני גמלתי בגיל שנתיים. בחודש/חודש וחצי הראשון לחקתי יזום בבית ובגן לקחו יזום. בשבועות הראשונים בגן היה סרבן אסלה והתאפק שעות עד שלא יכול יותר והיה מתרצה ועושה או שהיו מתחילות לברוח לו טיפות והיה מתבאס על הרטוב ורץ לעשות. והיו ימים שפשוט חיכה לחיתול צהריים. אנחנו לא התרגשנו והביקשנו מהצוות בגן לא להתרגש ואחרי שבועיים בערך זה גם עבר לו. את מתארת ילד שיודע בדיוק מה מצופה ממנו. מסוגל להתאפק ולשלוט בצרכים. לדעתי אין שום סיבה לחזור אחורה לחיתול. תקחי יזום. לאט לאט תגדילי את המרווחים כדי שיתרגל לבקש לבד. את יכולה אם חלף הרבה זמן להציע שיגש לעשות במעבר בין משחקים. לפני ארוחת ערב. ואל תתבאסי אם זה לא קורה בגיל שנתיים. הרבה ילדים נגמלים ולוקח להם עוד זמן עד שהם מבקשים יזום.

liri251

New member
תודה על העידוד

אכן נראה שיש התקדמות. אתמול עשה פיפי בסיר כשבעלי הושיב אותו וקקי ביקש לבד ועשה. הבעיה לפעמים לא בא לו ומתנגד נחרצות. בעיקר בבוקר. היום קמנו ואמרתי לו בוא נוריד חיתול ונעשה פיפי. הבאתי לו את הסיר. הוא החזיר אותו לאמבטיה וצעק לא לא לא לא. אחרי שאכל הסכים לעשות בכיף. ממש קטע של מרדנות של אני מחליט לפעמים שאני לא יודעת אם להתעקש או לוותר.אגב כבר יומיים קם יבש מהלילה ואתמול ממש התעצבן ששמתי לו חיתול בלילה. לא חיתול לא חיתול

למעלה