נסיעה לחול של ההורים לבד פעם ראשונה

mizmuzit

New member
נסיעה לחול של ההורים לבד פעם ראשונה

היי,
אני ובן זוגי מתכננים לנסוע עוד כחודש וחצי לחול לחמישה ימים ללא הבת שלנו שתהיה בת 2.6 . בפעמים הבודדות שנסענו בלעדיה זה היה רק ללילה אחד.
כעת אנחנו מתכננים שזה יהיה על אמצע שבוע . תמשיך ללכת רגיל לגן ושתי הסבתות יבואו להיות עמה ברוטציה.
השאלה שלי היא כזאת:
1. האם להכין אותה ומתי ?
2. מה להגיד לה?
3. האם במהלך השהייה בחול כדי לדבר עמה במצלמה בטלפון? האם זה יעשה לה טוב?
ואם יש לכם עוד המלצות?
תודה

בהחלט כדאי להכין אותה

להגיד שאבא ואמא נוסעים לחוצלארץ והיא נשארת עם הסבתות פה. בשבוע האחרון הייתי סופרת איתה את הימים לאחור וחוזרת על ההסבר כל יום, אפילו יותר מפעם אחת. בנוסף הייתי משאירה מכתב + מתנה קטנה לכל אחד מהימים (ומספרת לה על זה מראש). אישית לא חושבת שהייתי מדברת בטלפון. מהנסיון שלי עם ילדים גדולים יותר - הרבה פעמים התקשורת הטלפונית לא יוצאת מוצלחת. סעו ותהנו !

הייבי

New member
השנקל שלי

אנחנו נסענו שהגדול היה בן 2.3 לחמישה ימים לחו"ל לבד. הסברנו לו שאבא ואמא טסים במטוס לכמה ימים והיא יישן אצל סבתא וילך לגן ואמא ואבא יחזרו. לא השארנו מתנות. לדעתי בגיל הזה תפיסת הזמן היא מוגבלת ולמתנות לא היתה משמעות בעיניו. כן הבטחנו לו שכל ערב סבתא תיתן לו חיבוק ונשיקת לילה טוב גם מאמא ואבא. דיברנו על זה רק בשבוע שלפני. היה נראה לי שלפני זה- זה רחוק מדי להתייחס. לא דיברנו איתו בטלפון כי היה נראה שזה רק יקשה עליו. בנסיעה מאוחרת יותר של בעלי מהעבודה שהיה בן 3 וקצת אז כן דיברו בשיחת וידאו והוא מאוד נהנה אז זה תלוי באופי של הילדה שלכם. תסעו. תהנו. אל תשכחו מתנה גדולה.

נסיעה מהנה !

אני הייתי מכינה כשבוע מראש, לא לפני.
אני אספר לך מה אנחנו היינו עושים בגיל הזה,
בעלי היה מכין מעין מכתב מודפס באותיות גדולות ומספר שם שהוא עומד לטוס, מתי ולאן , מה הוא הולך לעשות שם, איפה הוא יהיה, השעות בהן הוא יתקשר לדבר, מתי הוא חוזר, כמה שהוא יתגעגע ומחכה כבר לחזור וכו' ,
ומשלב תמונה אחת שלו ועוד אחת או שתיים משפחתית של כולנו, יחד עם 2-3 תמונות של אתרים מפורסמים מעניינים ששם יבקר. היה יוצא בערך 3 דפים שהיינו שמים בקלסר מיוחד .
ואת הקלסר אפשר לקחת למיטה ולישון איתו, או לגן, כמובן לקרוא בו מתי שרוצים
אח"כ גם נשארת מזכרת נחמדה.
לגבי שיחת טלפון - אני באופן אישי ממליצה על סקייפ או טלפון באופן יומיומי . אם זה יעשה לה טוב את זאת שיכולה לדעת
אבל לדעתי כדאי שתשמע את הקול שלכם, גם אם יעורר עצבות וגעגועים שקיימים בכל מקרה.
&nbsp
תהנו!

iameden

New member
איזה כיף:)

אנחנו מכינים מראש כמה ימים קודם.
מספרים שנוסעים ולאן ואיך... וגם מה יהיה בזמן הזה ועם מי תהיה ומה תעשה בימים האלה (גם מעדכנים גננות כמובן). את הימים האלה מנסים למלא כמה שיותר בדברים נעימים ומשחקים, יצירות שמכינים מראש שיהיה זמן נחמד.

במקביל אנחנו מתקשרים בשיחת וידאו (בווטסאפ) לשיחה של כמה דקות. 2-3 בדרך כלל מספיק להם.
אנחנו גם צילמנו ושלחנו בווטסאפ כדי שיראו איפה אנחנו ומה אנחנו עושים (בקטנה. בלי להציף) וגם שלחנו סרטון כמעט כל יום (למשל אם ידענו שלא נספיק לומר לילה טוב או בוקר טוב היינו שולחים סרטון במקום או אם היה משהו מיוחד) ואז גם יכלו לראות את התמונות והסרטונים שוב ושוב כשעולה געגוע...

מעבר לזה או במקום, אפשר להשאיר תמונות או מכתבים או גם וגם.
ליצירתיות ביננו אפשר להכין מעין טבלת ייאוש שתמחיש לה את הזמן שעובר ומה קורה כל יום (בכל ריבוע מצוייר משהו שקשור לאיפה שאתם... בראשון מטוס.. בשני שמשיות... בשלישי אוטובוס לסמן טיול וכך הלאה) וכל יום היא עושה x על עוד יום שעבר עד היום האחרון...

לגבי אם שיחות יעשו לה טוב... אני חושבת שהיא תתגעגע ממילא וזה כן חשוב אבל אם תחשבי או תרגישי שזה יגרום לה יותר עצב מתועלת אז מקסימום תצמצמו שיחות על פי הצורך

למעלה