בחרתי לילד גן נוראי

בחרתי לילד גן נוראי

אחרי התלבטות לא קטנה, שלחתי ילד לגן עריה.
כבר ביום הראשון הצוות עשה עלי רושם רע. ומשם זה רק הידרדר.
בנוסף, הילד לא רוצה ללכת לגן, נפרד בבכי.
נכון שזאת תחילת שנה, אבל הרגיש לי מעבר.
היום פגשתי אמא של ילדה שהייתה בגן, מישהי שאני סומכת על דעתה.
לטענתה, הצוות נוראי. קר, לא נעים, הילדים לא חופשיים ומה לא.
חצי מהגן שנה שעברה לא רצה ללכת לגן, בימי שישי הרבה ילדים היו נשארים בבית.
בקיצור, התחלתי במלחמה. לא מוכנה שיישאר בגן הזה.
עוד היום בבוקר, לפני שפגשתי אותה, הבטחתי לו שאם לא יהיה לו טוב בגן, אמצא לו גן אחר.
בנתיים כתבתי מכתב, מקווהשיעזור.
כי הגנים, גם אלא שלא נוחים לי לוגיסטית (מה שממש לא מעניין אותי עכשיו) מלאים.
מה אני עושה אם לא ימצאו לו גן אחר?

גן מוכר שאינו רשמי

תבדקי אם יש אצלכם באיזור גנים פרטיים לגילאים האלה.
אצלינו יש כמה גנים כאלה שנקראים "גן מוכר שאינו רישמי".
הם מסובסדים קצת ע"י העיריה (אז הם יוצאים יותר זול מגן פרטי של פעוטות, אבל יותר יקר כמובן מהמחיר של צהרון של גן עיריה - בהנחה שהוא בצהרון).
גם בגנים האלה יכול להיות שהכל יהיה מלא, אבל אולי כדאי לך לבדוק (אם זה מתאפשר כלכלית).

שלב שלב

אנה, תנשמי עמוק, לא קל להגיע להחלטה הזו, אני זוכרת היטב כמה התלבטת לגבי הגן והלוגיסטיקה וכל היתר.
בשלב ראשון תמצי את כל האפשרויות במסגרת העירונית. אצלנו הרכזת אפשרה להעביר מגן לגן מכל מיני סיבות - כמובן, בתנאי שעוד היה מקום. מותר לצופף גני עיריה עד 35 ילדים בגן - זה שהגן נראה עמוס לא אומר שהוא מלא מבחינת הרשמה.
אני כאמא יודעת את מצבת הילדים המדוייקת בכל אחד מהגנים בהם הם משובצים, נסי לתפוס אמא מגן אליו את רוצה לעבור ולברר את המצב, והכי טוב - לדבר ישירות עם הגננת. ובמקביל התקשרי לרכזת, דברי איתה בטלפון, והכיני מראש מכתב מפורט אותו תשלחי אליה מיד בסוף השיחה לטיפול מיידי.
רק אם כל הגנים ברדיוס סביר אכן מלאים לגמרי - תצטרכי לשקול את השלב הבא, שאני מניחה שיהיה חיפוש גן פרטי.
בהצלחה!

איך היה ביום חמישי ושישי?

כמו שכתבתי לך בהודעה הקודמת , אני מאמינה שאם זה מה שאת רוצה - את תמצאי את המענה שמתאים לכם.
בינתיים כל עוד הוא בגן אני בכל זאת הייתי מנסה למצוא מישהי אחת מהצוות, להתחבר אליה בדרך שתרכך את ליבה ועל ידי כך לחבר גם את הבן אליה. גם אם זה יהיה בהדרגה, כל פעם קצת.
תעדכני!
&nbsp

הצלחתי להעביר אותו גן

היינו בשישי. עושה רושם כל כל טוב, הצוות נעים וחם, אוירה טובה. אמרו לי תשארי כמה שאת רוצה אבל עדכני אותנו לפני שאת הולכת שנעזור בפרידה. מדהים.
&nbsp

וואו! בשורה נהדרת ממש!!

איזה מהירות! ואת חשבת שאין סיכוי...

אני ממש שמחה בשבילכם!
איך הבן שלך מרגיש?
יופי יופי ממש נפלא!

למעלה