האם חייבים לשבץ אחים לגנים סמוכים?

האם חייבים לשבץ אחים לגנים סמוכים?

השנה ניהלתי מאבק לשלוח ילד בן 4 לגן שקרוב לבית (אבל משום מה גבול אזור הרישום עבר בית לידינו) שמתאים יותר לגילו. נכשלתי.
כן הסכימו לרשום אותו לגן שבו חצי ילדים בגילו, וחצי גדולים ממנו.
בנתיים נראה כי עשיתי טעות נוראית. הצוות פשוט לא מספיק חם.
בנתיים קלטתי שבשנה הבאה הקטן שיהיה בן 3 אמור לעלות לגן ערייה. שזה אומר שישבצו אותו שוב לאותו הגן ששיבצו את אחיו.
ניסיתי לברר במועצה, ונאמר לי שאצטרך לנהל שוב את אותו המאבק המאד קשה שניהלתי השנה ונכשלתי.
היא אמרה שהמועצה לא חייבת להיתחשב בנסיבות משפחתיות. שכל מה שזה אומר שלא איכפת להם לשבץ שני ילדים בגנים שמרוחקים 20 דקות הליכה (ללא חניה קרובה) שמסיימים ב- 14. לטענתה, ברגע שיש שיבוץ לגן כלשהו, הם עשו מספיק בשבילי.
אמרה לי לשלוח לצהרון אם יש בעיה.
אני לא יכולה לשלוח לצהרון כי אני לא מספיקה לחזור בזמן לאסוף. וגם כי יש לי עזרה חלקית מהסבתות עם קצת מטפלת.
האם היא צודקת?

הייבי

New member
אין חובה לשבץ אחים בגנים סמוכים

מהתיאור שלך התשובות שלה נשמעות קצת מגעילות ואפשר להגיד את אותו דבר בנימוס. בכל מקרה, אין חובה לשבץ אחים בגנים סמוכים ובוןדאי שאין חובה לאפשר לך לרשום לגן שסמוך לבית שלך אבל נמצא באזור רישום אחר. עם זאת, בהרבה עיריות יושבים בני אדם שאם פונים אליהם יפה ומסבירים את הבעיה ובהנחה שיש אפשרות (גן לא מלא, מתאים מבחינת התפלגות גיל, בנים בנות וכו) מאפשרים לרשום מחוץ לאזור רישום או עושים מאמץ לשבץ בסמיכות. ובמאמר מוסגר, אני חושבת שקשה לשפוט צוות של גן אחרי יומיים וחצי שמוקדשים ברובם לקליטה והסתגלות של הילדים. יכול להיות שהם מצטיירות לא מספיק חמות במבט ראשון אבל התגלו בהמשך כגננות מעולות (ויכול להיות שלא). תני לזה זמן.

בשנה באה הגן של בן 4 יהיה באזור רישום שלנו, הבעיה רק עם בן 2

כי יש לנו אשכול של 2 גנים של טרום טרום + טרום באזור רחוק (ולשם אנחנו שייכים) ועוד אשכול של 4 גנים לידי הבית שלי ששם יש גן טרום טרום + טרום אחד (שזה מה שאני רוצה לקבל) ועוד 3 גני טרום+חובה.
ככה שהגדול בכל מקרה יהיה קרוב לבית (במקור אמור היה להיות שנתיים בגן הנוכחי, נראה) והבעיה תהיה עם הצעיר.
היא אמרה שאין בעיה אם יהיה מקום. אבל אם לא יהיה מקום, כמו השנה, אז הבעיה שלי. ובאמת שלא יהיה לי שום פתרון.
אבל בנתיים יש לי דאגות אחרות, אז נחכה עם הנושא עד חודש מרץ אפריל.

למעלה