"את תהיי העוזרת הראשית שלי"

אמא0036

New member
"את תהיי העוזרת הראשית שלי"

הי, הקטנה שלי עברה לגן חדש, חובה, עקב מעבר דירה.
היינו בפעילות היכרות אחה"צ, הכרנו את הצוות וחלק מהילדים.
בסוף הפעילות, הסייעת אמרה לבת שלי - "את תהיי העוזרת הראשית שלי".
לא יודעת למה, אני לא אוהבת את המשפט הזה. אני לא מתלהבת מתפקיד ה"עוזרת", נראה לי שזה תפקיד שמעודד אצל הילדים נטייה לרצות ולי חשוב לשים דגש על עצמאות ואינדיבואליזם.
חוץ מזה הצוות היה מאוד נחמד.
מה דעתכן?

אני חושבת שזה בא מהמקום שהסייעת חיבבה אותה ואולי ראתה שיש

בה רצון לעזור ולהיות חלק פעיל בגן ולכן אמרה את זה.
לא הייתי לוקחת את זה קשה ואם נראה לך לאורך השנה ש"מנצלים" אותה או מרגישה לא בנוח עם זה- כן הייתי מעירה אבל לגננת.

iameden

New member
אולי היא פשוט רצתה לחבר אותה למשהו

ליצור תחושת שייכות וקשר אליה... לגן.
לאו דווקא בכוונה בטמת להפוך אותה לעוזרת שלה אלא כדי לעזור לה בכניסה לגן ובכלל

זה הזמן לתיאום ציפיות

אם האמירה הזאת מפריעה לך אז אולי זאת הזדמנות עבורך ליזום שיחת הכרות נחמדה (ראשונה או נוספת) עם הצוות, ברוח טובה נעימה וידידותית ולהעלות את הנושא של ה"עוזרת" בצורה נעימה ומזמינה ולתת דגש על הרצון הזה שלך לחבר אותה לעצמאות באופן כללי, וספציפית בתוך התפקיד של ה"עוזרת" (או אולי להציג לה את התפקיד באופן שונה). לגיטימי מאוד.
שהשיחה תהיה מתוך עמדה של רצון שלך להיעזר בהם ולשתף איתם פעולה (ולא מתוך עמדה לשנות אותם או להעמיד אותם על טעות או משהו כזה...)
את אומרת שזהו צוות נחמד אז בכלל מצוין, כך תרגישי הרבה יותר בנוח וסיכוי טוב שתהיה הקשבה והבנה.

ofell

New member
עזרה בגן

לפני עשרים שנה, כשעבדתי בגן ילדים, הייתי מבקשת ײעזרהײ בהכנת ארוחת בוקר מילדים שהיה להם קשה להפרד מאמא.
אולי הסייעת ניסתה משהו כזה ?

אמא0036

New member
תודה רבה לכולן

תודה על החשיבה ועל התשובות.
החלטתי לחכות עוד זמן ולראות לאן זה יתפתח.
אולי זה בכלל לא יתממש בפועל, אולי הבת שלי תסרב, אולי הסייעת תשכח ואולי זה יהיה חד פעמי...
אם זה יתגבש למשהו שיפריע, אשוחח עם הצוות.
בהצלחה לכולן/ם מחר!

MotheRonit

New member
אני הנהגתי את זה בגן שלי (צהרון) אבל היה סבב ושוויון מלא

בין הילדים וממש לא ילד אחד שזה ה-תפקיד שלו. אני לא חושבת שזה הוגן כלפיו או כלפי הילדים האחרים.

למעלה