המלצות סרטים ביתיים לילדים

המלצות סרטים ביתיים לילדים

האם יש המלצות על סרטים יפים ומיוחדים מומלצים לילדים, שאפשר להראות לילדים בלב שקט (בלי אלימות וכאלה) או אפילו לראות יחד איתם כזמן איכות משותף? למשל, אני אוהבת תוכניות טלויזיה וסרטים לפעוטות שהם עדינים , לא רועשים, שהתמונות יהיו רגועות ולא מהירות ושהסיפור עצמו לא יהיה מפחיד (כולל הדמויות) או עצוב מאוד. אז בהתחלה כיכבו אצלינו סדרות כמו בלי סודות ופרפר נחמד (נסענו עד לפתח תקווה לרכוש את הקלטות המקוריות..), אח"כ הגיעו סרטים מלאים כמו כל סרטי פו הדוב, שהם מקסימים!!! פשוט תענוג לשבת יחד ולצפות בהם. יש גם את 'דוב דוב והירח', וגם 'סיפור של צבע' שהם באותו סגנון. מה אצלכם הולך? על מה אתם ממליצים?

רi תם

New member
אצלנו...

גם התקשתי מאוד להשיג חלק מהדברים שהקטנים אוהבים לצפות בהם-
רחוב סומסום-הכי שווה להיות הוגן
טובי דובי-כל הדיסקים
ופחות להיט-דורה-המרגלת,הציידת,המפה האבודה.
לא ציינת גיל אז מדווחת מה אצלנו (4).
שבת שלום

רi תם

New member
ועוד אחד...

עוץ לי גוץ לי-גרסת האישון (של ילדי החלומות/ענת שאבי)-נצפה בלופ אינסופי

עוץ לי גוץ לי, בגרסא המשובחת של הקאמרי וקלסיקלטת

ידוע לי שיש ביצועים נוספים, אבל זה ה-דבר.
ביצועים מופלאים בלהטוטי העברית של טשרניחובסקי ובביצוע מוקפד של שחקנים מהשורה הראשונה לצלילי המוזיקה הנפלאה של דובי זלצר ובעיצוב של תיאטרון מהשורה הראשונה.
אם כבר אז כבר, וגם אצלנו היתה תקופה שנצפה פעם אחר פעם, גם על ידי הילדים וגם על ידי המבוגרים, כולל ביקורים חוזרים בהצגה עצמה...
פחות התרשמתי מהגרסא שציינת.

לגבי גילאים - אני לרוב הולכת לפי ההתפתחות הרגשית

כי יכולים להיות ילדים בני גיל מסויים, נניח 4 כמו שציינת, ולהם יתאימו סרטים ש"נחשבים" לקטנטנים יותר. כי הם צריכים תוכניות פחות מהירות, פחות עוצמתיות, פחות ארוכות, אולי אפילו בלי דיבורים .
האמת היא שאם כבר מדברים על זה, לדעתי הרוב הגדול של הסרטים שמוקרנים היום בקולנוע ומיועדים לילדים בגיל הרך - הם ממש לא מתאימים עבורם. יש סרטים שהם אפילו מקוטלגים מגיל צעיר מאוד ולכל המשפחה וזה ממש ממש ממש לא..................
&nbsp
בכל אופן, מוסיפה עוד כמה תוכניות לילדים שאהבתי:
פרקים של דן הדוור (לא הסרט!)
והפרקים ללא מילים של שון הכבשון, מצחיק ומשעשע. אולי יתאים לגדולים (גיל 5 או 4) כי קטנים יותר לא בטוח שיבינו את כל ההומור שם.
ועוד סרט קצר ללא מילים שנקרא "אבידות ומציאות".
&nbsp
&nbsp

רi תם

New member
גם אני

בהתאם להתפתחות הרגשית ולא רק בענייני סדרות/סרטים וכיו"ב.חושפת ואם מרגישה שלא מתאים,חולפת.
את שון מכירים מערוץ לולי,את אבדות ומציאות יש לנו הספר ולא נרשמה התלהבות ממנו (התרגום לא להיט גם בעייני) ואת הדוור לא מכירים.נבדוק
.
שבת נפלאה

שון כבשון מקסים

הילדים בטווח גילאים 8.5-1.5 היו מוקסמים, כל אחד מרבדים אחרים של הסרט.

סרטים

-הורטון שומע משהו
- הלורקס
(שניהם של דר סוס. נראה לי שמתאים מגיל 4-5)
- ספר הג'ונגל

למעלה