תינוק שרוצה להיגמל מתמ"ל?

בלונד23

New member
תינוק שרוצה להיגמל מתמ"ל?

הי לכולן,

בני בן 11 חודשים עוד יומיים ב"ה :)
קודם כל מעדכנת שהוא הולך ומשתפר באכילת מוצקים.
היה אוכל בקבוק נוטרילון בלילה ובבוקר. כבר בגיל חצי שנה הפסיק לקבל תמ"ל אחר הצהריים, סירב.
לפני השינה, מאז שהוא ביסס ארוחת ערב (קלה מאוד ולפעמים גם לא רוצה אותה!!! למשל אתמול זרק מהמגש לרצפה ולא אכל כלום) הוא פיתח הרגל לשתות ממש טיפה אחת (10, 20 מ"ל) ולדחות את הבקבוק בתנועת יד.
פעם היה שותה את הבקבוק בלילה ובבוקר. בזמן האחרון, ובהדרגה, ככל שאוכל יותר מוצקים, ככה לא רוצה בקבוק. לדוגמה היום בבוקר שתה 40 מ"ל והעיף את הבקבוק בנחרצות. כבר ב8 וחצי הוא מוכן לאכול ארוחה מוצקה. אגב, דייסות הוא מסרב בתוקף, אז גם פה נמנע ממנו לקבל תמ"ל.
הוא במשקל נמוך מאוד ועם חוסר ברזל, אז הייתי רוצה שימשיך לשתות בקבוק לפחות 1 מלא ביום, אם לא שניים. גם המטפלת מודאגת שהוא לא שותה תמ"ל, בגילו.
מה אומרות?

ליאת של עדי

New member
מנהל
תיראי

במצב רגיל, ילד ללא בעיות אכילה, הייתי אומרת שזאת הזדמנות מצוינת להיפטר מבקבוק.
אבל, את מתארת ילד שקשה לו עם מוצקים ויתכן ויש פה בעיה מעבר לבינתנו הלא מקצועית, אז זאת שאלה מורכבת לענות עליה ובנות יכולות להטעות אותך.
&nbsp
אם הייתי אני בסיטואציה עם הילד הפרטי שלי, אומר לך מה הייתי עושה.
בעיית משקל, היתה לי עם שניים משלושת הילדים, לא מתרגשת.
כן הייתי לוקחת את הנושא הזה כפרוייקט לנסות להקל את המצב ולעזור לבן שלי להתמודד. אבל מנסה הכל בלי כעס עצבים ותסכול. על פניו, בין השורות את מציינת שהוא העלה כמות מוצקים והוריד תמל וזהו לרוב מצב הגיוני ובריא.
&nbsp
כמו שכתבתי לך, אחרי שבעבר ראיתי מה חברה שלי עברה ואת התוצאה היום אחרי שבע שנים, היא הגיעה למסקנה שאין הרבה ברירות והעצבים מיותרים. היא כן פנתה לאדלר להדרכה איך להתמודד עם הבן שלה שאובחן עם בעיית ויסות חושי. הוא אכל חמישה דברים בדיוק, היא כן עשתה לו בדיקות דם והיתה עם יד על הדופק, אבל נאלצה להשלים עם המצב. זה אומר שהוא לא אוכל מה שלא מסתדר לו, המלחמה מיותרת.

michal@gal

Active member
מנהל
לא חייבים תמ"ל

אם חסר לו ברזל, תני לו תוסף ויטמינים שמכיל ברזל.
דברי עם דיאטנית לראות איך אפשר להעשיר את ארוחות המוצקים שלו.

iameden

New member
מה עם להחליף תמ"ל ו/או להוסיף ערכים תזונתיינתיים למוצקים?

אולי הטעם של התמל הזה לא הכי מוצא חן בעיניו. ניסית סוג אחר או של חברה אחרת?
ניסית להחליף בקבוק?
ופטמה גדולה יותר אולי?

ואם זה לא עובד אז אי אפשר להכריח אותו לשתות תמל אבל בהחלט אפשר להעשיר את התזונה שלו בכל הזדמנות אפשרית.

לדוגמא, תוספת ברזל אפשר לתת בטיפות על פי הוראת רופא וגם להוסיף טחינה, שקדיה, חמאת בוטנים ודברים מזינים ועשירים אחרים בכל הזדמנות.... (גם ללחם וגם לפנקייקים/לביבות או פירות טחונים אם אוהב טחון).
כשיהיה אבוקדו אז גם.
להוסיף חמאה למה שאפשר ושמנת (לחם מטוגן למשל יכיל ביצה שמנת וחמאה לטיגון או אפילו להמיס מעל).
אפשר להוסיף בשר הודו אדום שעשיר בברזל ולהכין קציצות וכדומה מבשר זה.
יש הרבה אפשרויות לתגבר ואם יש בעיה אז שווה גם לפנות לדיאטנית ילדים להדרכה והכוונה (אם יש בעיית משקל אמיתית תקבלי גם הפנייה מרופא הילדים).

בלונד23

New member
בזמן שאני מחכה לתור לדיאטנית

אני בהחלט מוסיפה. מוסיפה טחינה, שקדייה. בוטנים הוא רגיש ואבוקדו שונא. הודו אדום מוסיפה, וכמובן תוסף ברזל. יש לי תפריט מדיאטנית, אבל החידוש האחרון זה שהוא דוחה את הבקבוק, והתור הבא יהיה עוד חודשיים... אין תורים בכללית.

רi תם

New member
מנסה...

מסכימה עם קודמתי שהציעה להחליף תמ"ל. אם שתה מטרנה- נסי סימילאק ואולי גם נסי להסמיך ע"י הוספת הדייסה לתמ"ל. אפילו כף אחת של דייסת אורז או סולת.
מה עם מעדנים? מעדן לא קפוא, כמו גמדים נניח, בטמפרטורת חדר...מוצר חלב נחמד וממלא שיכול לבוא בחשבון במקום בקבוק או כתוספת?
וסליחה על הבורות אבל למה לא להתייעץ עם רופא הילדים במקום לחכות לדיאטנית?
בהצלחה

iameden

New member
ממש מאתגר אותך כל הזמן ...

מסרב גם לבקבוקים/פטמות אחרות?
ניסיתם להחליף?
מים שותה כן שותה?

הייתי מנסה להחליף גם את התמל עצמו אלא אם יש מניעה רפואית. אולי טעם אחר כן הסתדר לו

למעלה