בת שנתיים אוכלת צבעים(ודברים אחרים)

• פותח הנושא qqpp
  • פורסם בתאריך

qqpp

New member
בת שנתיים אוכלת צבעים(ודברים אחרים)

אחיינית שלי בת שנתיים וחודשיים מכניסה לפה כל מה שאסור !
וזה לא שהיא פועלת מרעב, היא אפילו די בררנית ובוחרת לאכול רק מה שטעים לה(באוכל).

אבל שזה מגיע לצבעים, טושים, אודמים, סוללות קטנות... וחפצים אחרים היא מכניסה לפה.
בהתחלה חשבנו שזה שלב אוראלי , היינו מסבירים לה ברכות יחד עם זאת בצורה אסרטיבית שלא משתמעת לשני פנים. שלא מכניסים את זה לפה ואז מעבירים נושא . ובכל זאת היא המשיכה
אח"כ הנחנו שזה השיניים, אבל גם זה עבר והיא המשיכה
ואז גם חשבנו שהיא מתנה את תשומת הלב השלילית שהיא מקבלת מהכנסה של דברים אסורים לפה. והחלטנו לנסות לא לייחס לזה עניין רב . אבל תפסנו אותה שוב ושוב מתענגת (עד מאוד) על חבילת צבעי פנדה כשהיא לגמרי לבד ואנחנו צופים באופן סמוי. והרי טעים, זה לא! אומנם לא רעילים אבל דברים אחרים כן.

בגלל זה היא עדיין בבית ולא נשלחה לאף מסגרת מהחשש שתכניס משהו לפה ואף אחד לא ישים לב.
חשוב לציין שהיא די נבונה, מבינה עניין, וקולטת סיטואציות חברתיות
יודעת לומר מה היא רוצה. קשובה למה שאומרים לה . למעט ההרגל הלא בריא הזה
מישהו יכול לתת עצה? המלצה?

זה נורמלי לגמרי, ולא פוסל

הכנסה למסגרת. לא סתם כתוב על הכל מגיל שלוש ומעלה. ילדים קטנים מכניסים דברים לפה, והדרך הכי טובה להגן עליהם היא להרחיק כל דבר מסוכן מהסביבה שלהם. כשזה בית שגרים בו ילדים גדולים יותר זה נהיה קשה - אבל דווקא בגנים קל יותר לעשות את זה, ולרוב באמת עושים. הילדות שלי הכניסו דברים לפה גם אחרי גיל שלוש, אבל נכנסו למסגרות בגילאים שנה וחצי עד שנתיים.

מ י כ ל10

New member
להרחיק מהישג ידה

לא הייתי צופה בה לועסת חבילת פנדה או כל דבר אחר.
סוללות זו סכנה אמיתית! להרחיק, להשגיח ולהיות נחרצים. בעיקר להרחיק. אין שום סיבה שתגיע לסוללות אם היא מכניסה אותן לפה, ואם היא אוכלת גירי פנדה אז שלא תצייר בהם. כך גם לגבי כל דבר אחר שציינת.
&nbsp
וחוץ מזה - להתייעץ עם רופא הילדים.

צריך לאבטח את הבית

זה ממש לא בסדר שיש לפעוטה צעירה כל כך גישה לכל הדברים המסוכנים שאת מתארת. בית עם פעוטות צריך לאבטח וזה אומר שכל הדברים המסוכנים האלה צריכים להיות מחוץ להישג ידה. ההרגל נורמלי, ואין ספק שכל התגובות שלכם כן מעודדות אותה להמשיך. אני לא מכירה אף מבוגר (מלבד שחקני תיאטרון כנראה) שמסוגל באמת להגיב בשוויון נפש למשהו שמפריע לו. אנחנו מנסים לשלוט בקול שלנו ולא לצעוק וכו', אבל זה כן תשומת לב וכן רואים על הפנים שלנו שזה מפריע לנו והילדים קולטים את זה ונהנים מהמשחק: "אני אכניס צבע לפה ואז אמא תתעצבן ותבוא להגיד לי שאסור. עכשיו אני אבדוק אם זה עובד גם עם טוש. וואלה, זה עבד. רגע, זה יעבוד גם עם השלט של הטלוויזיה? יאיי. עבד. אני מלכת עולם. אני מצליחה להפעיל את כולם. איזה כיף."
לא שאני אומרת שצריך לאפשר לילדה לכרסם דברים מסוכנים בלי לעצור אותה, בהחלט צריך להעיר ולהסביר, אבל צריך פחות לצפות שההסברים יעזרו ויותר למנוע את הסיטואציות האלה מלכתחילה.
ממש לא הייתי נמנעת מלשלוח את הילדה לגן אם זאת הסיבה היחידה. דווקא הגנים מאובטחים ואין בהם גישה חופשית לדברים מסוכנים מהסוג הזה.

qqpp

New member
מדובר בבית נורמטיבי , מאובטח שגידל שגידל כבר ארבעה לפניה

הוא מאובטח ברמה ידידותית לילדים ופעוטות וזהיר במידה רבה.
יחד עם זאת בית פעיל ., הוא לא באמת יכול להיות סטרילי 24/7
יש עוד ילדים
לבן 9 יד משחק עם סוללות והיא נכנסה לחדר שלו ונגעה.
לבן 12 יש משחק חשיבה עם אבנים
לבת 7 יש בית בובות עם אביזרים
הם יודעים שזה צריך להיות סגור בארון אם לא משחקים. וכשמשחקים לדאוג להרים לאחר מכן . ואם היא בסביבה להרחיק
וחוץ מזה המבוגרים (ההורים) עוקבים אחריה בבית בכל תנועה שלה , מרגע שהתחילה לזחול וללכת אין רגע מנוחה ...וזה ברור
בצבעים היא מציירת ולכן קצת קשה לא לאפשר לה.
&nbsp
בנוגע על להתעסק על למנוע את הסיטואציות, הן נמנעות עד כמה שאפשר..
היא גדלה כמו כל הילדים. רק עם זהירות אקסטרה (כי אצלם זה הפסיק בשלב מוקדם יותר)
&nbsp

ומה כן אפשרי לה להכניס לפה?

נראה שיש לה צורך גדול בלהכניס משהו לפה, ללעוס, למצוץ או סתם להרגיש. זה מספק צורך פנימי רגשי של הרגעה וכדאי לספק לה אותו מצד אחד ולא רק למנוע ממנה על ידי הסברים או מניעה יזומה. אני לא חושבת שההרגל הזה הוא לא בריא כל עוד יודעים לנתב את הצורך שלה באופן מדייק עבורה - מה מותר ללעוס ולהכניס לפה ומה לא. בקיצור, למצוא דברים שהיא כן יכולה להכניס לפה ולתת לה אותם או אפילו להכין לה מדף משל עצמה עם כל מה שכן אפשרי! וואו איזה כיף זה עבורה!

רi תם

New member
אווו ברכות

תתחדשי על החליפה הכחולה. מאוד הולמת אותך וראוייה לפורום.
בהצלחה

qqpp

New member
את האצבע שלה :)

את צודקת. באמת יש לה נטייה כזו להתעסקות אוראלית
היא גם מוצצת אצבע מינקות.
קנינו לה בעבר כל מיני משחקים שמיועדים לנשיכה. פחות עבד הם לא מעניין אותה
ננסה לשקול שוב, אולי עכשיו זה יהיה מעניין יותר.
תודה

בלונד23

New member
לבדוק בדיקת דם לחוסרים

למשל חוסר בברזל או אבץ, ידוע כגורם לתינוקות ופעוטות ללעוס חצץ ושאר צרות.

למעלה