הילד שלי בן 5 מכנה אותי מכוערת וכו...

שרוני128

New member
הילד שלי בן 5 מכנה אותי מכוערת וכו...

הי:)
הבן שלי כמעט בן 5, אני מגדלת אותי לבד הוא בן יחיד מפונק ומטופח. לאחרונה כשהוא לא מקבל מה שהוא רוצה- הוא אומר לי שאני מכוערת, מעצבנת ושהוא לא אוהב אותי. זה גם נלווה בבוקסים וזריקות כדור. אם אנחנו בחוץ, למשל אתמול היינו ביום הולדת, ברגע שאמרתי לו ללכת, הוא התחיל לצעוק. אני נוזפת ואומרת לו שלא מדברים אלי ככה - לא עוזר! המצב בלתי נסבל ! מה עושים? אני אובדת עיצות... מיותר לציין שאני בסה" כ בנאדם ואני מרגישה שלא כיף לי להיות איתו וזה מעציב אותי מאוד.

קודם כל, בלי קשר להתנהגות שלו,

עדיף לא להגיד "עכשיו הולכים", אלא להגיד "עוד 5 דקות הולכים" (ולהזכיר ככל שהזמן מתקדם), כדי שהוא יוכל לסיים את מה שהוא רוצה לעשות ולבוא וזה לא ינחת עליו.

לגבי ההתנהגות שלו, בחוץ פשוט אומרים לו שאת לא מוכנה שהוא יתנהג כך, ועכשיו הולכים הבייתה - אבל במקרה הספציפי הזה, זה קרה כי אמרת לו שהולכים הבייתה, אז זה פחות אפקטיבי... באופן כללי בבית כשזה קורה אומרים לו שזה לא נעים לך שהוא מדבר כך / לא מרביצים לאחרים / וכו' ומרחיקים אותו ממך - נניח אומרים לו ללכת לחדר לכמה דקות - שוללים ממנו את תשומת הלב שלך. וכמובן, כשהוא מתנהג יפה - משבחים ומחזקים אותו על ההתנהגות הזאת (איזה יופי עזרת לי לסדר את הצעצועים, איזה כיף היה לאכול איתך היום ארוחת ערב כשהתנהגת כל כך יפה, וכו').

בלונד23

New member
במצב זה אני ממליצה ללכת לטיפול

כלומר, את, לא הוא. את מתארת בן מפונק וחסר גבולות. איכשהו הגעת למצב הזה איתו, וצריך לתקן. אולי הדרכה של מכון אדלר. את צריכה עזרה ואי אפשר לתקן דרך שאלה בפורום, זה דבר ארוך ומסובך של הצבת גבולות מגיל צעיר. כנראה לא הצבת גבולות שהרי לדברייך הוא מפונק, ועכשיו אלה הפירות - הוא חצוף. אפשר לשנות בעבודה קשה עם עזרה של מדריכת הורים או יועצת כלשהי.
המון בהצלחה.

iameden

New member
הדרכת הורים היא רעיון מצויין

נשמע שהקושי העיקרי הוא בהצבת גבולות ובהיררכיה בבית ושיש תורך לשבת ולחשוב מה יהיה הכי מתאים לך בכדי לשנות את המצב (ומה היית רותה לשנות).

בהצלחה!

הוא לא באמת מתכוון...

ומרבית הילדים גם יודעים בעצמם כשהם עושים משהו שהוא לא מקובל עלינו... הוא פשוט מאוד מתוסכל ועדיין לא בוגר מספיק ולכן לא מצליח להתאפק ולבטא כעס באופן "מקובל" יותר. זה בעיקר קשה כשנמצאים בחוץ כי זה תמיד לוקח אותנו לשפוט עצמינו בגלל מחשבות של - מה יגידו ו-לא נעים.. אבל זה כבר עבודה שלנו על עצמינו וגם דורש מאיתנו לראות את הילד שלנו כפי שהוא באמת עם כוונותיו הטובות והיכולות שלו שהן לעיתים מוגבלות כי עדיין לא בוגר מספיק, ולהתעלם ממה שאנחנו חושבים שהסביבה אולי חושבת עלינו. אפשר במקרים מהסוג שציינת להערך מראש ולתכנן בשיתוף עם הילד ממש לפרטי פרטים ככל האפשר (מתי הולכים, מה קונים, מה הולך להיות...) כדי להמנע עד כמה שניתן ממצבים מביכים כאלו. ממה שציינת, זה לא פינוק, אלא פשוט תסכול לא בוגר.

oritta17

New member
היי שרוני,הפתרון -להשתמש בחוש ההומור,,,

יקירה,
הילד שלך הוא כמו כול הילדים, לפעמים מתוסכל וכועס ,(אין לו דרכים להתמודד
עם כעסים) ,אז בשעת כעסו יוצא שהוא אומר לך: "את מכוערת " ,ובכך מנסה להעביר אלייך את גודל כעסו.
אבל את כאדם בוגר, אין צורך להתייחס להתנהגותו השלילית ,בעת הכעס, אלא ההיפך,
לצאת מיד מהמצב ,ותעשי זאת בדרך של הומור:
כשהוא אומר לך שאת מכוערת, תאמרי לו: "ילד שלי, כולם אומרים שאתה דומה לי,
אז מה שנינו ביחד מכוערים" ?
תניחי יד על כתפו ותצחקי ביחד איתו, בקול רם,וכל תהפכי בהומור את כול העניין ,לבדיחה.
כלומר,במקום להגיב בכעס, מיד את הופכת את דבריו לכיוון של הומור.
(כך הילד יבין, שגם הוא יצא בעניין כאילו המכוער,ולא כדאי לו לחזור על משפט כזה.)
&nbsp
ובנושא שהילד מגיב במכות -בוקסים: אכן חשוב מאוד למנוע ממנו התנהגות שלילית זאת,
ולא לאפשר לו זאת. תאמרי לו שבשום אופן אסור להכות לא אותך, וגם לא אף אחד,
תדגישי שמרגע שת רואה שהוא מנסה להכות, את אוחזת אותו חזק מאוד ב- 2 הידיים",
ואת גם תבצעי זאת: את תעמדי כולך מאחוריו כשידייך מעל כתפיו,תופסות חזק את שתי ידיו -ונשארים כך במשך 2 דקות, לא לאפשר לו לזוז ממקומו,עד שהוא יירגע,
ורק כך הוא יבין שאת לא מוותרת,למי שמכה אותך, או אחרים.
בנוסף, לאחר שהוא נרגע, אתם עושים לאחר מכן בבית, תרגיל -
שזהו סוג של משחק,לשחרור כעסים:
תניחי 2 כריות על הספה או על המיטה שלו, ותגידי לו ,בוא נשחק משחק:
תראה לי כמה בוקסים אתה יכול לתת חזק חזק ב-2 הידיים לכול כרית, והוא סופר ביחד איתך 1,,2,,3,,4 -- עד 20 ,
אחר כך שיתן 20 אגרופים לכרית רק ביד ימין ,ולאחר מכן אגרופים לכרית רק ביד שמאל,
ככה הוא כביכול משחק ,ומראה לך כמה כוח יש לו בכול יד, ועובר שוב לשחק ב-2 ידיים ביחד,ובדרך זו משחרר כעס ולחצים במשחק הכריות,ואז יהיה רגוע.
את אומרת מהיום בכול פעם שאתה מרגיש כועס,תתן בוקסים חזקים לכריות,עד שתירגע.
זה תרגיל שממש עוזר לילדים לפרוק עודף אנרגיות ולשחרר כעסים.
&nbsp
בקשר להתנגדותו של הילד לקום ללכת-ברגע כשאת מבקשת,
יש פתרון הבעייה:
לקראת כול יציאה מהבית לשוחח עם הילד ,וכדאי להכין אותו לכך מראש,
כלומר,כמה דקות לפני שיוצאים מהבית,את מסבירה לו ,שבשעה ארבע אתם הולכים ליום הולדת ,ונשארים שם עד שעה שש ,וכשתאמרי לו השעה שש הגיעה, שניכם קמים והולכים, ושכול זה יקרה בשקט, והוא ייצא מבלי להתווכח.
כשהילד יחליט איתך על כך מראש,ויסכים ביחד איתך שיהיה עליו ללכת ,בשעה שש,
רק באופן הזה הכול יסתדר.
&nbsp
לידיעתך, בגילו רוב הילדים מתנהגים כך, זה בכלל לא מצב חריג, יש לילדים הרבה תיסכולים בגיל הזה,מרגישים שהם קטנים וחסרי אונים,ורוצים שלעיתים גם קולם יישמע.
להרגשתי,הילד מחפש ממך המון תשומת לב, מרגיש שחסרה לו ממך מילה טובה ,
או אמירה לשבח על מעשה טוב שעשה.(הרי גם בהישג קטן אפשר לשבח את הילד ,
כמו הילד התלבש מהר, ועמד בלוח הזמנים,גם זהו הישג בגילו, שמגיע לו מילת שבח.)
זמן איכות לילד עם אימא|:
אולי כדאי שתארגני שעה אחת קבועה ביום בשבילו, אפילו חצי שעה ביום ,
למצוא ביחד איתו עיסוק שייעניין אותו.או תחביב כולשהו, כמו שהילד יאסוף בגינה עלים בצורות וצבעים שונים שאפשר לייבש ולהדביק. או להציע לילד לצייר חיות ולגזור במספריים קטנות ,ולהדביק על המקרר.כשיש לילדים תחביבים ,זה ממלא אותם,מרגיע אותם מכול התיסכולים,חשוב להקדיש שעה אחת ביום רק לך ולילד ,ללא עיסוק אחר,
הילד יהיה יותר רגוע,ויחוש קשר ישיר ואוהב של אימא,ירגיש יותר קרוב ואז פחות יציק .
&nbsp
&nbsp

ליאת של עדי

New member
מנהל
איפפפפפ.. שונאת שהם עושים את זה

הבן שלך לא חריג. הרבה עושים את זה במידה זאת או אחרת, בדרך כזאת או אחרת.
קודם כל-
אני בדרך כלל נוטה להכין אותם לעזיבה (שלושה). נניח עוד 10ד הולכים... עוד 5 דקות הולכים... דקה תזוזה.....
לגבי איך לנהוג-
צריך הרבה סבלנות לפתור את זה. זה לא יעלם אבל התגובה יכולה להירגע.
את צריכה לדבר איתו על איך מתנהגים" כשהוא רגוע. לחפש "שוחד עזיבת מקום" (נניח אתמול אכלנו בבורגרנץ וקיבלנו איזה מזוודת פרפרים. ממש נפנפתי בזה מול השובבה הקטנה שלי ואז היא הסכימה לבוא.. הרמתי את זה גבוה עם היד והיא רדפה אחרי. רק היה חסר לי לומר לה קידי קידי קידי
טובה. אחד המשעשעים שלה)
מציעה לך לא להתבייש כשהוא עושה סצנה. הפוך. לגרום לו לפחד שאת תעשי לו סצנה. הם מרגישים מתי לא נוח לך ומנצלים את זה ואז זה באמת נורא קשה לצאת מהסיטואציה עם ידך על העליונה בלי להיות מאוכזבת שצעקת/כעסת או היה לך לא נעים להיות איתו.

אבל הכי חשוב לדבר איתו על הנושא כשהוא רגוע. שיבין שכדי שתיקחי אותו למקומות, הוא צריך לבוא איתך כשאת קוראת לו, ובטח לא לקרוא בשמות גנאי כי זה לא מכובד.

למעלה