מועד חגיגת יום הולדת

מועד חגיגת יום הולדת

האם לדעתכם עדיף לחגוג יום הולדת בגן פרטי אחר הצהריים במהלך השבוע / ביום שישי אחר הצהריים / שבת בוקר או אחר הצהריים.
עד עכשיו היו שתי חגיגות:
אחת אחר הצהריים ביום שני - הגיעו רוב הילדים.
שנייה הייתה אתמול, שבת אחר הצהריים - הגיעו 7 ילדים!
חשוב לציין שהחגיגה הראשונה הייתה של אמא דומיננטית מאד בועד, בטח גם קשור.

אצלנו שבת היא יום יותר משפחתי מחברתי

ולכן אישית הייתי מעדיפה לחגוג אחה"צ -בגיל הזה הזמנתי חברים באופן סלקטיבי, מקסימום 5 חברים טובים - וממש לא את כל ילדי הגן.
מזמינה ל 1700 אוספים ב 1900
מבחינת התוכן - משחקי חברה של פעם / יצירה / סרט לגיבוי
הפסקה לארוחה קלה (פיצה / פסטה + ירקות חתוכים)
אישית מגישה רק ממתקים מלוחים במהלך המסיבה (ר' שרשור של בלונד על ממתקים במסיבות יום הולדת בגיל הזה)
טקס הדלקת נרות על העוגה בסביבות רבע לשבע, מחלקת עוגה + עץ ממתקים (=שיפוד עם 3-4 סוכריות גומי עליו) לילדים כשההורים מגיעים בדרך הביתה.

פעם נכוותי קשות עם הזמנה סלקטיבית

הזמנו 8 - הגיעו 2!!!
אז מעדיפה כן להזמין את כולם (כ- 20).
יכולה להסתדר גם עם פחות, אבל רוצה לדעת מראש.
אתמול הזמינו מפעיל, הכינו אוכל מושקע והרבה - והגיעו רבע מהילדים.
כאב הלב.
אנחנו בכל מקרה נסתדר ללא מפעיל - הגדול יפעיל אותם בעזרתי.

נורא סובייקטיבי.

אני לא אוהבת אמצע שבוע. תמיד מתנגש לי עם חוגים ועבודה (אני עובדת בכל מיני שעות מוזרות) ולפעמים זה בכלל יום סבא-סבתא... אבל הנה איןאריות אמרה שהיא דווקא מעדיפה לא סופ"ש. אז... בסופו של דבר כנראה שאף פעם אי אפשר לקלוע להעדפות של כולם. הייתי אומרת לך לעשות מה שעשו הרוב אבל אם היו סה"כ שתי חגיגות אז... תעשי מה שנוח לך. עוד דך לוודא שיותר יגיעו זה לחגוג עם עוד ילד. כך מצמצמים עלויות ומוודאים שגם אם איזו אמא ממש שונאת אותך היא בד"כ תגיע בגלל שאת חוגגת עם עוד אמא והיא לא רוצה להעליב אותה :)

mafe

New member
אולי להתייעץ בקבוצת וואטספ?

אנחנו חגגנו לא מזמן יום הולדת בשבת בבוקר (10:30) והגיעו כמעט כל ילדי הגן.
אבל זה מה שמקובל באזורנו.
2 אמהות אחרות שחגגו לילדים שלהן שלחו הודעה בקבוצת הוואטסאפ של הגן וביקשו שיכתבו אם יכולים בשישי אחה"צ או שבת בבוקר. רוב ההורים ענו שיכולים גם וגם, חלק שישי וחלק שבת, אז לפי זה החליטו. מקובל אצלכם לשאול ככה?

(עוד משהו, אנחנו החלטנו השנה לחגוג 3 ילדים ביחד. בגיל 4 נראו לנו קצת קטנים למסיבה גדולה שבה הם יהיו מרכז העניינים, והעדפנו לחלק את המטלות והעלות בין 3. אחת האמהות גם הפעילה במסיבה. בנוסף, זה לדעתי תרם לנוכחות של כל ילדי הגן, והקל עלינו את הארגון).

אני לא הייתי פותחת לדיון באיזו שעה כדי לא להסתכסך

בטח לא פותחת דיון - לרב בלתי נגמר - בקבוצת וואטסאפ.
אם כבר, הייתי שואלת בפרטי את החברים הקרובים של הילדים / הורים שחשובים לי - לגבי מועדים ספציפיים כדי לוודא שהם אכן יגיעו. מעבר לכך לשאול ולהחליט משהו שלא מקובל על חלק משמעו להודות בכך שהם פחות חשובים מבחינתך, ואולי לצבור נקודה שלילית אצלם.
לגבי מועד נוח - כשמדובר בחברים קרובים של הילדים שלי או בילדים של הורים חביבים עלי, זה תמיד נוח לי (או שלפחות אעשה את מירב המאמצים). כשמדובר במעגלים רחוקים - זאת פעמים רבות מטלה, בין אם בשעות אחה"צ במהלך השבוע, בשישי אחה"צ (במקום שנ"צ) או בשבת בבוקר (במקום לצאת לפעילות משפחתית).

jiminit2

New member
אצלנו מאוד מקובל

שישי אחר הצהריים או מקסימום שבת בבוקר. יש הרבה הורים שלא מצליחים לתמרן ולהביא את הילדים באמצע השבוע ויש חוגים ומחוייבויות אחרות.

נחגוג בקיץ, אין חוגים

רק שלי נוח יותר להיערך בסופש ולא ישר מעבודה להתחיל לחגוג.
נראה לי באמת אבדוק מול כמה חברים שילד יבחר.

רlנית

New member
באמצע השבוע בד"כ מגיעים יותר

אבל לי אישית יותר נוח לארגן בסופ"ש. לוקחת בחשבון מראש שיבואו קצת פחות אבל דואגת לחלק הזמנות ולשלוח תזכורות. 7 ילדים זה ממש מעט.

shibolet101

New member
נתחיל מהכי גרוע

שבת אחרי צהריים זה זמן מזעזע
זה די מחרב להורים את השבת והרבה לא יגיעו בגלל זה
שבת בבוקר זה נהדר כי אז זה הופך להיות הבילוי של אותו יום
אמצע שבוע גם עובד למרות שכשהיינו בכראלה לרוב זה נגמר כשחצי מהילדים בוכים (אני מניחה שזה כי מגיעים להפתעות וכאלה כשהם כבר שפוכים מעייפות)

בלונד23

New member
לא צריך

לפני גיל 3 גם ככה לא משנה לילד שחוגגים לו. רק בגני עירייה הייתי חוגגת ולא לפני כן.

מה לגבי שישי בבוקר?

בחופש אין לרוב מסגרות בשישי בבוקר, ורוב ההורים שמחים על שעתיים שמתפנות להם....

למעלה