צריכה עצה דחופה - התנהגות בן 4 בגן

tiptip308

New member
צריכה עצה דחופה - התנהגות בן 4 בגן

צריכה עצה...
הבן הבכור שלי בן 4 ו5 חודשים בטרום טרום חובה. בדר"כ ילד אהוד ומקובל מאוד על החברים ועל הצוות.
בשבועיים האחרונים החליט שהחברים בגן מציקים לו ומגיב בכעס, פרצופים, אגרופים ועכשיו גם מכות, צרחות וזריקת חפצים.
ביררתי עם הגננת ולא מדובר במשהו חריג. ההצקות הן ברמת ילד שלקח לו משהו, לא הסכימו לדברים שאמר, נכנסו לו באמצע הדברים וכו'. דברים רגילים של ילדים בגן...
הוא ילד שאוהב שליטה ושעושים מה שהוא אומר.
השיחות וההסברים שלא מרביצים, שיילך לשחק עם אחרים וכו' לא עובדות (בעיקרון בוגר וקשוב). הוא עונה שמגיע להם והוא ירביץ למי שמתחיל איתו-מציק לו (אבל שוב לא באמת מציקים לו, הייתי נוכחת בכמה סיטואציות בגינה שזה פשוט נראה כמו החלטה שלו ש"הציקו" לו, מעין התקרבנות כזו).
איך מתמודדים ועוזרים לו לצאת מזה? יד קשה אפילו עונשים או דווקא הכלה? איך מסבירים לו שצריך להתמודד עם הצקות ושלא כולם יעשו תמיד מה שהוא אומר.
אני בקשר עם הגננת, היא מנסה הכלה וחיבוקים.
היום קיבלתי טלפון מהצהרון שמשתולל ומרביץ גם להן. מהטלפון זה נשמע רע מאוד, סשן צרחות שלו. הצוות של הצהרון לא מספיק חזק ולא יודע להתמודד.
עד לפני שבועיים היה חביב הגננות, הילד המושלם וכו'.
הוא יכול לעבור בין מצבים של כעס ללהיות חמוד בשניות. ממש קיצוני.
בבית אח בן 1.5 ועוד אחד בדרך. מאוד מאוד שמח על ההריון אז אני לא יודעת אם לקשר בין הדברים. כל היום מנשק אותי, את הבטן.
מה עושים? ממש מדאיג ומבאס. לא רוצה שיתייגו אותו כבעייתי וגם לא רוצה שיחווה את כל הכעס הזה. אשמח לעצות.

תארת מצב

ששמעתי ממש בספ"ש מחברה שילדה. הבן שלה בן 5 ובבית עם התינוק שנולד הוא מקסים, מחבק, מלטף וכל הזמן "עליו". ובגן בוכה מכל שטות קטנה ומתעקש על דברים שמובילים גם למכות.
כנראה שהתינוק שבדרך כן גורם לצורך מוגבר בתשומת לב ממקום אחר.
סתם זורקת רעיון כי אין לי נסיון אישי בכאלו דברים, שאם יש סבתא או דודה פעילה יקחו אותו לאיזה אחר צהרים של כיף (בלי לעלות בכלל את הנושא הבעייתי. רק כיף). אחרי זה אפשר לפתח את תשומת הלב שקיבל להסבר ושיחה.

בלונד23

New member
מסכימה עם בלו דוויל

זה פועל ישיר של ההיריון. הילדים מאוד צפופים, זה קשה... קשה לו כנראה להכיל את השינויים האלה.

iameden

New member
נשמע שצריך מהכל

גבולות, הכלה, הסבר ומצד שני לדבר הרבה על התינוק איך הוא היה כשהיה תינוק... לראות תמונות, להקריא סיפורים בנושא וכו.
הריון זה מלחיץ. גם כשהילד שמח לכך מלווה לכך המון אי וודאות וחוסר שליטה וזה קשה...

למעלה