שאלה להורים עם יותר מילד אחד

justAguest

New member
שאלה להורים עם יותר מילד אחד

אז הקטנה בת שנתיים, ואוטוטו בעזרת ה' יצטרף תינוק נוסף.
מה עשיתם לגבי כסא בטיחות/סלקל?
יש לנו כסאות בטיחות - אחד בכל רכב מגיל 0 אמנם, אבל שניהם מותאמים לגיל שנתיים (עם כיוון הנסיעה, עם פחות שכבות ריפוד.. וכו'). לא נראה לי כל כך ישים להעביר כל פעם את הכסא עם/נגד כיוון הנסיעה ולשים עליו עוד ריפוד או פחות ריפוד לפי הנוסע.. זה גם לא בטיחותי להוציא ולהכניס את הכסא בכל פעם מחדש.
אז השאלה היא מה לעשות..
1. האם כדאי לקנות סלקל? ואז עד גיל שנה להשתמש בסלקל, אחר כך להעביר לכסא ואת הגדולה בגיל 3 להעביר לבוסטר. האם בטיחותי מספיק להעביר בגיל 3 וקצת לבוסטר או שעדיף לדחות את המעבר - ואם כן, לאיזה גיל לדחות?
2. האם לקנות כסא בטיחות נוסף? ואז האמת היא שזה לא כסא אחד.. זה שניים.. כי אחד לוקח לגן ואחד מחזיר מהגן, צריך שיהיה בכל רכב..
הסתבכתי.. מה עושים? תודה רבה לעונים!

סדר בכסאות המוזיקליים

יושבים בסלקל נגד כיוון הנסיעה עד שהסלקל קטן מדי (בין גיל 9 חודשים לשנה, כשהראש מבצבץ החוצה) .

אז עוברים לכסא בטיחות שמעוגן לשס"י ולא נוגעים בו ( לא ריאלי כל נסיעה להפוך כיוון) ונשארים בו כמה שניתן.

בוסטר (עם גב / בלי גב) הוא לגיל גדול יותר ולמשקל מסיבי יותר, ולא רלוונטי לגיל שנתיים.

המלצות פרקטיות -
1.לקנות סלקל (שאפשר להשאיר בגן) עבור העולל החדש.
2. להשאיר את 2 כסאות הבטיחות הקיימים עבור הגדולה .

מזל טוב !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

אנחנו במצב הזה קנינו כיסא שהופך לבוסטר עם הזמן

הבדל של שנתיים בדיוק בין הקטנים.
ולא פעם הגדול יושב בכיסא של הקטן (הפוך לכיוון הנסיעה) - יותר בטיחותי בכל גיל.
כך שלרכב שיסיע רק ילד אחד כל פעם - ניתן להשתמש בשני הכיסאות (לא הבנתי את עניין הריפוד, לנו אין שום בעיה).
בכיסא שנוסעים איתו לטיולים - כיסא תינוק + כיסא - בוסטר.

MotheRonit

New member
רק מחדדת שההנחיות הן נגד כיוון הנסיעה סלקל או כיסא

עד גיל שנה ותשעה קילו - ככה שאם הסלקל קטן לפני ששני התנאים האלה מלאים צריכים לעבור לכיסא נגד כיוון הנסיעה - כמו גם יש לציין שההנחיות בישראל הן המינמלסטיות בין הגדרות הבטיחות בעולם לכן אם אפשר (על פי הגדרות יצרן שההתקן עדיין מתאים ונוחות) עדיף להישאר נגד כיוון הנסיעה גם אם שני הסעיפים האלה מומשו.

justAguest

New member
תודה רבה איןאריותכאלה! אבל לא ענית לי על השאלה..

כל העניין הוא שאם אני קונה סלקל, זה יעזור למספר חודשים בלבד (כפי שכתבת - 9 חודשים עד שנה). הדילמות:
א. אם הסלקל יהיה טוב נניח רק ל-9 חודשים, אחר כך אצטרך להעביר לכסא בטיחות. אבל כרגע יש לנו רק כסא בטיחות אחד בכל רכב. לא אוכל בשלב זה להעביר את הגדולה לבוסטר (החוק אומר להעביר מגיל 3, ובטרם ממליצים למשוך אפילו יותר..אז היא תהיה אמנם כבר בת 3, אבל מבחינה בטיחותית כנראה עדיף לחכות עם המעבר..). ואז זה מצריך לקנות כסא בטיחות נוסף, אז עדיף אולי לקנות כבר כסא מלכתחילה ולוותר על סלקל.
ב. אם אקנה כסא בטיחות, למעשה אצטרך 2 כסאות - אחד לכל רכב..אחד לוקח לגן ואחד מחזיר, לכן אחד לכל רכב..ואז זה אומר שיש לנו 4 כסאות בטיחות..
אני פשוט תוהה איך הורים אחרים התמודדו עם הסיטואציה. אולי יש פתרון אחר שלא חשבתי עליו..
בכל מקרה תודה הן על התגובה והן על הברכות :)
אנה חדשה - תודה רבה. העניין הוא שאחד לוקח מהגן ואחד מחזיר מהגן.. זה אומר שברגע נתון צריכים להיות 2 כסאות בטיחות ברכב או בוסטר וכסא בטיחות..
אולי באמת כדאי לי לקנות 2 כסאות-בוסטר כפי שרשמת..

אצלנו התינוקות בסלקל.

עם השנייה עברנו אחרי כסא הבטיחות של גיל שנה-שנתיים (שאפשר לנסוע בו גם אחורה וגם קדימה) לכסא שהוא רק קדימה והופך לבוסטר עם גב ואז לבוסטר בלי גב (גראקו נאוטילוס) - והוא צר יחסית, וזה יכול להתאים לכם עם הגדולה יותר כשהסלקל כבר לא יתאים

justAguest

New member
את מרוצה מהכסא גראקו נאוטילוס?

אולי שווה לי לקנות 2 כאלה..
את זוכרת כמה עולה?

בת מספר 2 כבר בת 9,

ועדיין משתמשת בו (בבוסטר בלי הגב). בזמנו קניתי אותו בארה"ב, ולא נראה לי שרלבנטי כמה הוא עלה. אנחנו היינו מרוצים ממנו. החסרון שלו הוא שהגב שלו זקוף ולי נראה שלא נוח לישון כך, אבל זה לא באמת הפריע לה לישון...

MotheRonit

New member
עוזרת: בגיל 3 יתאים בוסטר עם רצועות פנימיות בלבד

אני יודעת שעל פי חוק אפשר להעביר לבוסטר רגיל כבר אבל אם מסתכלים על נקודות הבטיחות (גובה, מיקום רצועות על הגוף...) מעטים (אם בכלל) הילדים שבגיל הזה מתאימים למעבר לבוסטר.
אז השיקול צריך להיות כלכלי. איזה מהצירופים יותר משתלם לקנות. אם קונים סלקל ובהמשך מעבירים לקטנה את הכיסא של הגדולה ולה קונים בוסטרים משולב (שלושה שלבים) נשמע לי הכי הגיוני.
&nbsp

justAguest

New member
זה אומר לקנות גם סלקל, וגם 2 בוסטרים..

אבל אולי עדיף 2 בוסטרים באמת.
את יכולה להמליץ על בוסטר טוב?
תודה רבה!

שלגיה73

New member
נראה לי שהפתרון הוא

לקנות לבת השנתיים כסא כמו אוונפלו מאסטרו, שהוא כסא בטיחות לכל דבר והופך אחכ לבוסטר, והתינוקת תקבל הכסא מאחותה.

justAguest

New member
נראה לי שאת צודקת.

את ממליצה על אוונפלו מאסטרו?
יש בוסטר נוסף שאת יכולה להמליץ עליו? מכירה קצת עלויות?
תודה רבה!

mafe

New member
זה בדיוק מה שעשינו עם שני בנים בהפרש דומה

מאוד מרוצים מהמאסטרו.
בן ה-4 יושב עליו ובן השנתיים יושב על כיסא אוונפלו טריומף שמתאים מגיל לידה, עד לפני חודשיים גם ישב נגד כיוון הנסיעה. (כדאי למשוך כמה שיותר, ניסיתי עד גיל שנתיים אבל נשברתי קצת לפני...)

כל עוד נוח לבן ה-4 הוא ימשיך לשבת עליו, אין שום סיבה להעביר לבוסטר.
גם לנו יש 2 רכבים, אין מה לעשות, צריך להחזיק 4 כיסאות בטיחותיים...

shibolet101

New member
בדיוק כמו אצלנו

הקטן קיבל את הטריומף של הגדולה (ועדיין יושב בו שנתיים וחצי אחרי)
והגדולה (שהיתה בת שנתיים) קיבלה סקיורקיד 400 (יותר יקר מהמאסטרו לא בטוח שיותר טוב) והיא עדיין יושבת בו בנוחות בגיל 4 וחצי למרות שהיא ענקית (בדיוק גילינו שהיא אחוזון 90)

mafe

New member
אז זה בדיוק כמו אצלנו, נזכרתי שגם לנו סקיורקיד

כי חיפשנו מאסטרו בכל מקום ולא היה, ובסוף קנינו סקיור קיד

בשלב הזה היו לנו שני "כסאות", אחד לכל ילד, בכל רכב

זה באמת לא ישים להעביר ממקום למקום. לגבי האם סלקל או עוד כיסא - תלוי בכמה גורמים:
האם אתם מדי פעם מסיעים אנשים אחרים ברכב וצריכים סלקל שקל לשלוף ולדחוף לבגאז' כדי לפנות מקום ישיבה למבוגר?
האם יש לכם עגלה שהסלקל מתחבר אליה כדי שאפשר יהיה להוציא תינוקת ישנה מהרכב ולשים בעגלה ולהיפך?
האם הילדה הגדולה שלכם באמת גדולה וגבוהה ותוכל לעבור לבוסטר בגיל 3? (הבנים שלי לא. נשארו בכסא בטיחות עד גיל גדול הרבה יותר)
האם יש לך תקציב לשני כסאות או שיותר קל לך לקנות /לקבל סלקלים?
לי יש תינוקות קטנים ואני מעדיפה אותם בסלקל בשלב ראשון. אני יודעת שיש כסאות מגיל 0 אבל הם מרגישים לי ענקיים מדי.

justAguest

New member
תודה!

זהו, באמת כנראה הילדה שלי תישאר בכסא בטיחות גם אחרי גיל 3 כי היא לא גדולה וגבוהה כמו שרשמת.
הסלקל ישמש אותנו רק לכמה חודשים, ואז שוב נהיה באותה סיטואציה ונצטרך להחליט מה לקנות, אז כנראה נקנה כסא בוסטר בהמלצת הבנות כאן.
תודה רבה!

giraffelle

New member
תתחילי מלהגדיר תקציב

וגם תחשבי עד כמה יהיה נוח להעביר מרכב לרכב מבחינת תזמון וכד'. אם אחד לוקח מהגן ואחד מחזיר, אתם בכלל נפגשים בין לבן כדי שתוכלו להעביר את הכסאות?
לפי זה תראי כמה כסאות נוספים את צריכה לקנות ואם הם צריכים להיות כאלו שקל להעביר מרכב לרכב, ואז תוכלי לבחור כסאות מתאימים.
&nbsp
יש כסאות בטיחות מכל הקטגוריות, לא רק סלקלים, שיחסית קל להעביר אותם מרכב לרכב, כי החגירה שלהם פשוטה.
&nbsp
אם את מחליטה שצריך להחזיק שני כסאות בכל רכב, אני מצטרפת למי שאמרה שהפתרון הכי כלכלי הוא ככל הנראה להעביר לקטן את הכסא של הגדולה ולקנות לגדולה "בוסטר עם רצועות פנימיות". בגיל שנתיים לדעתי כדאי לחפש אחד כזה שיש לו גם אפשרות להטיה, כי בגילאים שבהם נרדמים הרבה ברכב זה לא כל כך נוח לשבת זקוף כל הזמן. הדגמים שיש בהם אפשרות כזו בדרך כלל יקרים יותר, אפשר אחד כזה לרכב שמשמש לנסיעות ארוכות, ואחד זול יותר לרכב השני.
&nbsp
אם באחד הרכבים לא קורה הרבה שמסיעים את שני הילדים בבת אחת, אפשר לחשוב איך בכל זאת משתמשים בכסא אחד לשניהם באותו רכב. אם יש לך כסא שאפשר לשנות בו את גובה הרצועות בלי לפרק אותו (מנגנון שקיים ברוב הכסאות שיש להם אבזור קצת יותר מבסיסי), ואפשר להושיב בו את הגדולה נגד הכיוון מבחינת משקל וגובה, לא תהיה בעיה להושיב בו את הילדים לסירוגין (הריפוד באמת לא קריטי, במיוחד אם זה לא לנסיעות ארוכות). אם הכסאות שכבר יש לך לא מתאימים לזה, אפשר להשתמש בשניהם ברכב אחד ולקנות לרכב השני כסא אחד שיתאים לשניהם. יש גם כמה דגמים של כסאות שאפשר לסובב אותם עם/נגד הכיוון בלי לפרק אותם מהרכב.

justAguest

New member
תודה רבה על התשובה המפורטת!

נראה לי שאלך על כסא בטיחות שהופך לבוסטר. קראתי כאן בהמלצת "חייבתלהגיב" על הגרקו נאוטילוס והוא נראה ממש אחלה. מה גם שהוא משמש עד גיל 12, כך שבלאו הכי היינו צריכים לקנות 2 כאלה.. אז נראה לי שנקנה אחד לכל רכב ונעביר כבר את הגדולה לכסא הזה (ראיתי שהוא מגיל שנה).
שוב תודה רבה :)

למעלה