חדשה פה :) שאלה לגבי חרדת מקלחת לאחר אשפוז

חדשה פה :) שאלה לגבי חרדת מקלחת לאחר אשפוז

שלום לכולם,
בתי בת השנה ושלושה חודשים הייתה מאושפזת שבוע וחצי בבית חולים בגלל חיידק באוזן.
במהלך האשפוז היא בכתה בכי איימה לכל מי שהתקרב אליה מהצוות הרפואי (הציקו לה במלא בדיקות בלי סוף אז זה מובן ולא נעים)
כשחזרנו הביתה מילדה שאוהבת להתקלח פתאום יש לי ילדה שבוכה בכי צעקות אבל בכי בכי שלא חוויתי איתה עד היום ולא מוכנה בשום פנים לשבת או לעמוד במקלחת.
הלכתי איתה לקניון לקנות נעליי צעד ראשון וקרה מה שקרה בבית חולים שהרופאים התקרבו אליה ובאמבטיה בכי איימה...

זה כבר שבוע ימים ככה והמקלחת הפכה לסיוט ובלתי אפשרית.
מה עושים?
האם עליי להתייעץ עם מישהו מקצועי לדעתכם?

היי. קודם כל, גם לנו היה משהו כזה.

הילדה הייתה קצת יותר גדולה (שנה ושבעה חודשים נדמה לי) - ואצלה מדובר היה בטיפול יחיד בבית החולים, אבל תוך קשירה שלה (תפרו לה את הראש). מילדה שלא היה לה בכלל פחד מזרים, היא הפכה לילדה עם פחד מזרים, שהומר בהמשך לפחד מרופאים, ואז עבר. כך שהעניין של הטראומה אחרי התקלות לא נעימה עם בית חולים מאוד מוכר לי - לאו דווקא ספציפית מהזווית של פחד ממקלחת, אבל כן העניין של פחד מזרים ואולי גם מסיטואציות חדשות - וכאמור, זה היה זמני.
לגבי המקלחת והאמבטיה - כשהיו לנו שלבים של פחד מהאמבטיה (בלי קשר) מה שעזר היה שאחד ההורים נכנס עם הילדה לאמבטיה, ועשה איתה אמבטיה. בהמשך עברנו לצעצועים שיעסיקו אותה, ובסוף לשהות עצמאית. ובאופן כללי לגבי התקופה הזאת שהיא הפכה ליותר פחדנית וחרדתית - לתת הרבה בטחון, גם בכך שאתם שם ואתם תעזרו לה בכל דבר שצריך, ולהיות כמה שיותר עדינים, מחבקים וכו'.
מקלחת בגילאים האלה הילדות שלנו מעולם לא עשו, כך שאני לא יודעת איך "לחזור" לא לפחד ממקלחת - אבל פחד מאמבטיה, כאמור, כן עבר - ואולי גם להתקלח יחד עם הילדה יעזור כשמדובר במקלחת.

תודה על התשובה!

הכוונה הייתה לאמבטיה - מקלחת זה לגדולים :)
אני אנסה את עניין האמבטיה המשותפת.
תודה

זלופית

New member
בנוסף למקלחות משותפות, יש גם כל מיני משחקים מעניינים לאמבטיה

שיכולים לעשות את זמן האמבטיה להרבה יותר אטרקטיבי - למשל יש צבעים שאפשר לצייר איתם על הקרמיקה, אפשר לצבוע את המים עצמם בצבעים שונים, למלא בלונים במים, אפשר לצייר עם הידיים בקצף גילוח על הקיר.
ובלי קשר אולי עד שיעבור לה אפשר לקלח יום כן יום לא או לא לחפוף כל יום - לצמצם לה את אי הנעימות עד כמה שניתן.

שלל התוספות שזלופית הציעה הפכו את האמבטיה בבית שלי לאטרקציה

במקום שיריבו מי נכנס אחרון הם מתווכחים מי ייכנס ראשון

קצף גילוח שמשפריצים על הקיר
מברשות ציפורניים בשלל צבעים
צבעי ידיים
בקבוקים עם מים צבעוניים (מוסיפים כמה טיפות צבע מאכל למים)
סירות / ברווזים / דליים / כלי פלסטיק מכל הגדלים והצבעים
בועות סבון
קצף אמבט
בקבוקונים של בתי מלון עם סבון או שמפו

אני חושבת שבשלב הראשון ההצעה הכי טובה היא באמת אמבטיה עם אבא או אמא, עד שהטראומה של האשפוז תשכך, ואז לאט לאט השדרוגים יוכלו לשנות את הגישה שלה בחזרה והאמבטיה תחזור להיות אתנחתא של הנאה.

למעלה