האם מעבר לפולאפס אחרי התחלת גמילה יכול לגרום לרגרסיה?

shagy2dup

New member
האם מעבר לפולאפס אחרי התחלת גמילה יכול לגרום לרגרסיה?

התחלנו תהליך גמילה עם הילדה (שנתים וקצת) בתחילת החג...פיפי כמעט אין פספוסים וקקי נו זה קקי.....לרוב היא רצה לסיר שלה ומצביעה עליו וכך אנו יודעים שהיא רוצה להתפנות.

מאחר ומדובר בתהליך עדין הסברנו לה שלפני שינה לובשים תחתונים מיוחדות (קראתי לזה תחתון נסיכות בגלל הציור שעליו) שהוא לנסיכה שהולכת לישון...וזה מה שקנה אותה..ולכן לפני שינה (צהרים ולילה) היא מבקשת תחתון נסיכות...

היום חזרנו לגן (פרטי אם זה עוזר במשהו)...ואמרנו לנו בסוף היום שבגלל שהיא לא אומרת במפורש שיש לה פיפי (כמו שציינתי רצה לסיר) יש צורך להביא אותה בפולאפס...
אני יודע בוודאות שבמהלך היום היה פספוס קקי אחד בגן, לא היו פספוסים אחרים (כי כל הבגדי החלפה היו בתיק כמו שהובאו לגן להוציא את הפספוס).
מבחינת פיפי היא מפספסת 0-2 פעמים ביום ויכולה להתאפק כ 2-3 שעות.
מבחינת קקי לרוב מפספסת (הצליחה בסיר 2-3 פעמים)

1. אין לי מושג איך היא תגיב לפולאפס שפתאום מולבש עליה בבוקר...
ואיך אני אסביר לה שעכשיו היא במהלך היום עם התחתון המיוחד הזה אחרי שפמפמתי לה שבוע וחצי שזה לפני שינה ...?

2. האם חזרה לפולאפס במצב הנ"ל יהווה סוג של רגרסיה מבחינת התקדמות ...? (בבית אנחנו מחזירים אותו לתחתון רגיל עד השינה ולפי מה שהבנתי זאת הדרישה מהגן ואין לי יותר מידי מה לעשות בנידון שכן הם לא יכולים להתמיודד עם 2-3 ילדים בגמילה בזמן שיש להם עוד כ 10 אחרים שלא....)

3. כמה זמן לדעתכם נחשב פרק זמן סביר להמשיך במדיונות הזאת של הגן עם הפולאפס ? שבוע ? שבועים ? חודש? עד סוף השנה ?

אשמח לשמוע תגובות , הערות , תובנות וכו'...
תודה וגמילה קלה לכולנו :)

קצת לא מבינה את מדיניות הגן...

למען האמת, לא יצא לי לשמוע על גנים שמבקשים להביא ילד עם חיתול מכל סוג שהוא בתהליך גמילה (ומרגיז אותי לשמוע באופן כללי על חוסר שיתוף פעולה של גן ובמיוחד פרטי עם תהליך גמילה) ולדעתי זה אף מחטיא את המטרה - הרי הפספוסים חשובים על מנת שהילד ילמד לקחת אחריות ויחווה הרגשה של פיפי - מה שיגרום לו ללמד להודיע בפעמים הבאות, הפספוסים הם לגיטימיים בהחלט....בדרך כלל לא מתמודדים בגנים - במיוחד בגילאי שנתיים ומעלה - עם 2-3 נגמלים אלא עם הרבה יותר (אצלינו בגן כל הקבוצה בת ה-20 ילדים נגמלה פחות או יותר בזמן זהה...)
לדעתי - כדאי לדבר עם מנהלת הגן על מנת להבין כיצד יתבצע תהליך למידה כשהילדה עם חיתול...האם זה עובד???... מה בעצם השוני מחיתול "רגיל"?...אני אישית לא הייתי מסכימה לחיתול (מלבד בשינה אם החלטתם שבשינה ישנים עם חיתול).
&nbsp
&nbsp

shagy2dup

New member
הבעיה היא שההחלטה על הפולאפס הגיעה מהמנהלת ולא מהגננת

הגננת בעד..
אבל מנהלת/בעלת הגן מתנגדת....בגלל זה גם לא אמרתי לה שאנחנו מתחילים גמילה..ופשוט התחלתי כי הבנתי שהורים אחרים ששיתפו אותה בזה נתקלו בהתנגדות מהצד שלה וטענה שהילד עוד צעיר וקטן (אותו משפט לכל מי שדיבר איתה).
&nbsp
עניין הפולאפס מתברר שהוא לכל הנגמלים.
&nbsp
לפי מה שהבנתי נכון להיום (13:00) הילדה עשתה באסלה 4 פעמים ולא היו פספוסים , הפולאפס יבש לגמרי ...
הגנת לקחתה אותה ולא חיכתה שהיא תבקש או תלך לשירותים

נחמד שהגננת משתפת פעולה - אולי כדאי לרתום אותה לתהליך

ואפילו לקנות לה שי קטן על העזרה לצורך דירבון להמשך...(אני שונאת את הדרך הזו - אבל נראה שמנהלת הגן לא משאירה כל ברירה...)...במקביל הייתי מדברת עם מנהלת הגן ומבקשת הסברים איך היא רואה את המשך הליך הגמילה ומבהירה לה שחשוב לכם שהתהליך יצליח ולא ישתבש...
נראה לי מאד מבלבל מבחינת הילדה שלפעמים היא עם חיתול ולפעמים ללא... - הייתי מבקשת ממנהלת הגן שתסביר מהי עמדתה בעניין...
נשמע שהילדה בעניין, משתפת פעולה ומצליחה לעשות פיפי באסלה - שזה ממש נפלא, נסי להבין ממנהלת הגן כיצד ניתן לפעול בגבולות הגזרה שלה (שהם לא פחות ממקוממים לדעתי - במיוחד בגן פרטי...אבל נשמע שאין לך הרבה מה לעשות בנידון) מבלי לחבל בתהליך.
אם הילדה עתידה שנה הבאה ללכת לגן עירייה - הייתי מציינת גם את עניין הזמן כמשמעותי...

shagy2dup

New member
הגננת בעד ועוזרת, אבל הילדה עם פולאפס ... ומשתפת פעולה..

הגננת לא נותנת לה להתאפק...היא לוקחת אותה לשירותים ויוזמת איתה והכל ,אבל הילדה עם פולאפס..
&nbsp
תהליך הגמילה מבחינת המנהלת - שיעשו בבית ולא על חשבון הגן (לפחות זה מה שנראה לי)...
המנהלת הגיעה לגן ולא "אהבה" את שיירת השירותים שנעשתה עם הגננת..
הסייעות האחרות התלוננו וזהו...ככה התחיל סיפור הפולאפס..
לגבי איך להתמודד עם פולאפס..התשובה שלה הייתה - ואני מצטט "לילד זה לא משנה מה יש על הישבן, כשהוא מרגיש שיש לו פיפי או קקי הוא מרגיש את זה...."
כמובן שזרקה דוגמא על ילד אחר שמבקש ונמצא עם חיתול (אבל זה לא מעניין אותי כי הילד האחר לא גמול ולא בתהליך גמילה והוא ילד אחר, ולא שלי!).

michal@gal

Active member
מנהל
נשמע שעובר בסדר בינתיים

זה לא בעייתי בהכרח.
&nbsp
אם היא מוכנה לגמילה ולוקחים אותה לשירותים במהלך היום, היא תגמל גם עם פולאפס בגן.

shagy2dup

New member
עדכון לאיך הולך (כי לא ממש יצא לי לעדכן)

פולאפס נועד לשינה ולחוג ספורט (כדי שלא תפספס במהלך החוג).
היינו בגן אתמול כל היום עם הפולאפס, היה יבש....
היינו אחרי הגן בשיעור ספורט , היה יבש...
עשתה בחוץ על עצים , פרחים , בסיר וכיוצא בזה..
חזרנו משיעור ספורט ארוחת ערב, מקלחת , סיפור קצרצר לישון.....(היא עדיין עם המטרנה בלילה , שתתה 180 סמ"ק)..
קמנו בבוקר...אחרי11 שעות שינה בערך.....קצת רעשים של לא רוצה פיפי והפולאפס יבש לגמרי...
5 דקות אחרי שהיא קמה רצה לסיר לעשות ועשתה...
&nbsp
היא מסוגלת להתאפק 2-3 שעות אם היא לא רוצה ו/או לא צריכה לעשות פיפי באותו הרגע...
&nbsp
אחרי יום וחצי פיספוס קקי אחד וכל האחרים בסיר.... והפולפס יבש..
המנהלת בשלה.... :|

תראי, הילדה שלך מדהימה, מתקדמת נפלא, נגמלת היטב

זה שהיא לובשת פולאפ לא הופך אותה לפחות גמולה. מלבד ההוצאה הכספית, למי אכפת? היא לבשה חיתול כל השנים האלו. אז תלבש חיתול עם נסיכות עוד שבוע. או שבועיים. מה זה משנה, בעצם?
אם בא לך לעקוף קצת את המנהלת הייתי קונה תחתוני גמילה רב פעמיים. הם מקסימים, נראים ומרגישים יותר כמו תחתונים ועדיין יש להם שכבה סופגת. אבל במלוא הכנות הייתי פשוט סופגת את זה לעוד קצת זמן וזהו, סליחה על משחק המילים. בשבוע הבא את תשכחי בטעות להלביש לה פולאפ ובזה זה יגמר.

נשמע טוב ושהגננת בעד הגמילה ותומכת- כך שהייתי כרגע מנסה

כן לתת צ'אנס לגן- הכי הרבה זה יסחוב את הגמילה קצת מעבר לרגיל. אולי אם יראו שהפולאפס נשאר יבש- זה ירגיע את המנהלת והיא תסכים לתחתונים.
&nbsp

danakama10

New member
התפקיד של הורה זה לחשוב על טובת הילד שלו

ולא איך להרגיע מנהלות גן.
הדרישה של מנהלת הגן לא הגיונית ופוגעת בילד, ואסור להיעתר לה.

זה גן פרטי- בחירה שלהם להישאר שם ולהישמע לחוקי הגן

או לעזוב ולמצוא גן שתואם את הדרך שלהם.
&nbsp
זו הסיבה גם שתמיד אני מסבירה להורים בגנים שעובדת בהם מה המשנה החינוכית של הגן לגבי גמילה ואיך זה עובד גם אם הילד ממש קטן ולא קרוב לגמילה כדי שידעו ויערכו.
&nbsp
אנחנו אישית זורמים בביה"ס עם ההורים. השנה היה לי שיח מתמשך עם זוג הורים שהרופא ילדים ייעץ להם לתת לילדה שפספסה מפעם לפעם להיות עם פול אפס כל היום וזה היה נראה לי מיותר כי הילדה הייתה מבקשת ונענית להצעות שלי ללכת לשירותים בלי שום בעיה. היה לה פספוסים כאשר הייתה מרוכזת במשחק או במפגש וזה הגיוני בהחלט. בסוף הם הסכימו איתי שהפול אפס מיותרים אחרי שנתנו לנו שבוע בלי הפול אפס וראו שהכל בשליטה.

shagy2dup

New member
הבעיה שהיא מוכרת ברישום דבר אחד ועושה בתכלס משהו אחר

בסופו של דבר כשבאים להירשם לגן ... לא חושבים (לפחות בילד הראשון) כל כך רחוק מה יהיה בשלב הגמילה .....זה עולה איכשהו לאוורי בזמן השיחה...תוך כדי התהדרות בהישגי הגן וכיוצא בזה...
&nbsp
&nbsp
בתכלס, כשמגיע רגע האמת ...מגלים שהמילים שנאמרו לפני כשנה וחצי או אפילו בתחילת השנה ...הן רק מילים ולא ממש תופסות ברגע האמת לצערי.
&nbsp

מרגיז מאוד

ולגבי ההתנגדות של המנהלת שיקחו לשירותים ילדים- אין מילים

danakama10

New member
אכן לעזוב את הגן זו דרך פעולה טובה אחת

אבל לשים פולאפס *כדי להרגיע את המנהלת*, כמו שאת מציעה, זה לא פתרון שלוקח את טובת הילדה. אם מישהי מאמינה שאין בעיה לשלב פולאפס בגן, זה פתרון סביר. אבל אם מישהי מאמינה כי זה יפגע בתהליך או שזה לא מכבד ילדה שכבר נגמלה, אז לעשות משהו כדי להרגיע את המנהלת נשמע לי לא תקין.

shagy2dup

New member
המנהלת מתנגדת שיקחו אותם לשירותים כל הזמן ומעדיפה שהם יבקשו.

אישית אני נגד פול אפס

אבל המדיניות של הגן מוזרה במקרה הזה כי במיוחד בהתחלה הילד פחות מבקש והאחריות היא על המבוגר שצריך להציע ולקחת בצורה יזומה.
&nbsp
אני הייתי מתעקשת על הנושא ושכן יתנו צ'אנס.

shagy2dup

New member
הסיבה: הגננת לא יכולה להתעסק עם 3-4 גמולים מתוך 15 ילדים :|

אז שתלמד

בחיי שלא מבינה מה הביגדיל... בגנים שעבדתי בהם פה זה היה אני ועוד מורה כך שזו תמיד אחת מאיתנו ניקתה (ויצא שלרוב אני כי אני עושה את זה יותר זריז ויעיל
) ובארץ גם מי שהייתה פנויה הייתה מנקה ולוקחת אחריות על הילדים הנגמלים.
&nbsp
עשיתי במשך 10 השנים שאני גננת גמילה קבוצתית וגמילה לבודדים- אם יודעים איך לגשת לזה- זה לא סיפור.

shagy2dup

New member
הגננת יכולה, הסייעות לא..הן התלוננו ומפה המנהלת דרשה פולאפס.

למעלה