חייבת עזרה בשינה

Arirel18

New member
חייבת עזרה בשינה

התינוקת שלי עוד לא ממש פעוטה אבל גם לא ממש תינוקת כבר חח. הילדה לא יודעת להירדם לבד, עד היום,כן כן , נרדמת לפעמים תוך כדי שהיא מחזיקה לי את היד ולפעמים בנדנוד בידיים.כשמתעוררת ביום , אם אני רואה שהיא מתחילה לקום מיד אחרי חצי שעה אני שמה אותה עליי והיא ממשיכה לישון ככה עוד שעה . בלילה קמה מליון פעמים וגם יונקת מלא .
אני עם הילדה בבית ,היא לא במסגרת , מישהו יכול להגיד לי איך מלמדים ילד בגיל כזה לישון לבד? כשהיא הייתה קטנה יותר וכל שיטה שניסינו גרמה לה לצרוח 2-3 שעות עד שאנחנו כבר לא יכולנו ונקרע לנו הלב. לא מוכנה לאלף את הילד בבכי . ואם צריך אנדנד אותה עד גיל שנתיים . מבקשת בלי ביקורת אלא פשוט עצה איך ללמד בגיל הזה. תודה מראש

בת כמה היא? ישנה במיטת תינוק?

בכל מקרה...השיטה שעובדת לנו היא הרם הורד - אבל צריך להתמיד...זה יכול לקחת כמה ימים טובים ושמעתי שלפעמים גם מגיע לשבועיים ואף טיפה יותר...אבל זה משתלם..לדעתי לפחות...וצריך להיות מוכנים שיהיה בכי - אין מנוס מכך (כי את משנה לה הרגלים - היא רגילה להרדם בעזרתכם וכעת את רוצה שהיא תלמד להרדם לבד - אם זה מתאים לך שתהיה מסוגלת להרדם לבד כמובן...)...אבל! הדבר שלי עוזר הוא שעל אף שיש בכי (ויש כאמור...) - תמיד יש מצד ההורים מענה מיידי לבכי ולא משאירים ילד לבכות לבד במיטה (כי לי אישית זה לא מסתדר...אציין שיש כאלה שזה עובד להם נהדר וזו גם שיטה),
ותכלס - כך אנחנו מיישמים את השיטה - אנחנו עושים טקס שינה קבוע שמלמד את הילד שאחרי טקס שכזה הוא הולך לישון (זה יכול להיות מקלחת ואחריה הלבשה, שיר/סיפור, פרידה מהצעצועים, נשיקה וחיבוק ולאחריו אומרים משפט קבוע - נניח : "לילה טוב מתוק...חלומות נעימים..הולכים לישון"...), אח"כ משכיבים במיטה (עם מוצץ/טטרא/בלי כלום - מה שהילד רגיל ואוהב...)...אם הילד בוכה מנסים להרגיע בטפיחה קלה על הבטן ולחישת ששששש... אם הבכי לא נפסק מרימים ומרגיעים על הידיים ורק כשהבכי פסק והנשימה הסתדרה מחזירים למיטה ושוב אומרים את המשפט הקבוע שלפני השינה נותנים נשיקה ויוצאים מהחדר...(בהתחלה זה לא עובד בדרך כלל וצריך להרים...ואפילו אין ממש אפשרות לצאת מהחדר כי מיד שמשכיבים הילד בוכה...אבל בהמשך גם הלחישה והטפיחה ירגיעו את הבכי...ויהיה ניתן לצאת מהחדר)...אם שוב הילד בוכה חוזרים ושוב מנסים לחישה/טפיחה ואם לא עוזר מרימים מרגיעים ומחזירים למיטה וחוזר חלילה...
הקטע הכי קשה הוא שצריך לקבל החלטה ולהיות עקביים - כי לדעתי אחרת זה משגע את הילד אם כל פעם פועלים באופן שונה...לקחת הרבה אוויר - כי הימים הראשונים קשים ומתישים עד שהילד לומד להרדם לבד...אבל את לא עוזבת ילד בוכה...וגם נותנת לילד את הביטחון שאת סומכת עליו שיכול להרדם לבד...

Arirel18

New member
היא ישנה איתי במיטה

וכל שיטה נראת לי בעייתית כשהילדה מעיפה את הנוצץ ועומדת במיטה שרה וצוחקת

Arirel18

New member
מנסה להשכיב והיא שוב קמה וחוזר חלילה

אני מראש הרבה פעמים מוותרת כי אני גם ככה עייפה, ולהיכנס לתהליך של הירדמות עצמאית צריך עזרה, בעלי לא שותף להרדמות ולא קם בלילה מעולם וגם לא יקום. אז להיות מותשת פי עשר בלי יכולת לנוח, לא נשמע מפתה במיוחד. חשבתי לחכות עוד קצת עד לגיל שהיא תבין יותר, ואז להגיד לה שימי ראש, את לא קמה , אני אקח לך את המוצץ וכו ואולי התהליך יהיה יותר פשוט

מבינה את התסכול, במיוחד שאין תמיכה מצד הבעל

זה נשמע ממש לא פשוט.
מה בד"כ קורה שגורם לה כן להירדם?

Arirel18

New member
כן זה באסה ..

בעלי מאלה שחושבים שאם הוא עובד אז הוא לא צריך לקום , מצד אחד אני מבינה אותו מצד שני הוא לא מצליח להבין כמה אני עייפה כבר מכל גידול הילדים. לזכותו יאמר שכל דבר אחר כמו נקיון, בישולים (רק הוא מבשל הוא שף) משחקים עם הילדים,הוא עושה הכל ויכול גם שעות והכל בסדר ..רק השינה.. טוב לעניינים שלנו.. רק העובדה שאני לידה ומחזיקה לה את היד ..זה מה שמרדים. אותה

לדעתי אם את עייפה ומוותרת אין טעם בכלל

עקביות זה שם המשחק, וצריך המון סבלנות ואורך רוח, במיוחד בלילה כשעייפים. אם אין לך שיתוף פעולה מבן הזוג ואין לך כח אז כרגע את צריכה לנוח. אם לשכב לידה ולתת לה יד זה מה שמרדים אותה אז שיהיה. היא עדיין תינוקת בעיני. אני לא חושבת שכשהיא תגדל נכון יהיה להשכיב אותה עם משפטים אגרסיביים כמו את לא קמה ואני אקח לך... זה פשוט חבל להשכיב בכעס ובאיומים. אבל בהחלט תוכלי להסביר לה שלילה וישנים ועכשיו ככה וככה. אבל ייקח זמן עד שהיא תגיע לגיל שזה יעבוד. את יכולה כבר עכשיו להוסיף מנטרה כמו לילה ישנים, שששש, עכשיו לילה, חושך, ישנים. זה יעזור לך גם בהמשך.
את יכולה לנסות לאט לאט לצמצם את המעורבות שלך בהרדמה שלה. אם את מרדימה בעמידה ובנדנוד, לאט לאט להרגיל אותה שאת יושבת. אח"כ להמעיט את הנדנוד. לאט לאט לעבור לזה שהיא שוכבת במיטה ואת טופחת לה על הטוסיק או מנדנדת בעדינות עם יד בגב. עוד אח"כ להרגיל סתם ליד בגב או ליטופים במקום נדנוד. וככה כל פעם לצמצם יותר ויותר את המעורבות שלך. תוסיפי לזה מינימום אינטראקציה, כלומר בלי דיבורים, איומים וכו' אלא אחרי טקס שינה, לילה טוב, נשיקה וכו' פשוט משכיבים שוב בלי לדבר אם קמה או אומרים בקול משעמם ששש, עכשיו לילה, ישנים.

yaelal1

New member
לי נקרא בין השורות שהמצב מאוד קשה לאמא

וגם לא אופטימלי לתינוקת.
הרי שנת הלילה משפיעה על הפעילות בכל היום ואם התינוקת לא ישנה חזק ומתעוררת מספר פעמים בלילה, אז ביום היא עייפה וקווצ' ואולי ישנה יותר מידי מה ששוב משפיע על שנת הלילה.
ומניסיוני - אם משנסים מותניים, תוך זמן קצר אפשר לשפר את המצב מאוד. אולי לא לפתור את כל ההתעוררויות אבל בהחלט להקטין למינימום.
&nbsp
אז לעניות דעתי כדאי כדאי כדאי לשנס מותניים ולהכיל את הקושי של התינוקת למשך לילה - שני לילות כדי שאחר כך יהיה טוב יותר.
ואגב, לפותחת השרשור - אולי יש מקום לבקש מבעלך באופן מאוד נקודתי רק עבור שני הלילות הללו, כן להיות קשוב לתינוקת ולהתעורר חלק מהפעמים (אם את חוששת שלא תתמודדי לבד). אני אגב רציתי להיות זאת שגומלת מהנקה בלילה, כדי שלא תחשוב שנטשתי אותה אבל זאת היתה הבחירה שלי ואכן זה היה מאוד קשה (אבל רק לילה 1-2).

Arirel18

New member
איך באמת גומלים מהנקה?

הילדה גם לא אוכלת לי מוצקים בכלל������

yaelal1

New member
כמו שאומרים אצלנו - פרה, פרה

אי אפשר לגמול מהנקה לפני שיש 2-3 ארוחות מבוססות.
מה זה אומר שהיא לא אוכלת מוצקים? היא אוכלת אבל לא מספיק? אוכלת טחון אבל לא במצב מוצק? לא בכלל?
אם את רוצה שניתן עצה אז את צריכה לתת יותר פרטים.

נכון, אבל מצד שני אין דרך לעשות את זה כמו שהיא רוצה

היא מבקשת בלי בכי וצרחות והדרך שאת מציעה בהכרח כוללת בכי וצרחות. אולי רק ללילה או שניים ואולי לא, כל ילד שונה, אבל בהכרח בכי וצרחות. אני מתעלמת לרגע מנושא ההנקה, על אף שבעיני את טועה ולא נכון לגמול מהנקת לילה כרגע, בטח לא כמו שאת מציעה, אבל גם אם כן, אין דרך לעשות את זה בלי בכי וצרחות וזה בפירוש לא מה שהיא רוצה.

yaelal1

New member
זה נכון - אבל אין דרך בלי בכי ועדיין

זה לא אומר שזה לא הדבר הכי נכון והכי טוב עבור התינוקת.
בעיני בגיל 11 חודש בערך צריך להגמל מיניקת לילה. זה לא אומר שזה גבול שייהרג ובל יעבור אבל זה כבר לא דרוש עבור תינוק שיש לו כבר ארוחות מבוססות ולעומת זאת שינה מאוד דרושה להתפתחות התקינה ולרגיעה.
&nbsp
אני מסכימה איתך שלא נכון לגמול מהנקת לילה עכשיו אבל זה בגלל שהארוחות לא מבוססות. ברגע שהתינוקת תאכל ארוחות של מוצקים (זהירות - קקי!) זה יאפשר גם גמילת לילה.
ובעיני ברגע הנקודתי הזה יש מקום להעזר בבן הזוג גם אם ההחלטה הזוגית היא שהאם קמה בלילה באופן בלבדי.

Arirel18

New member
לילדה אין ארוחות מבוססות

90٪ מהתזונה שלה זה הנקה. שלחו אותנו להתפתחות הילד לבדוק ויסות חושי כי הילדה לא מעוניינת לאכול . אז אני מאמינה שהרבה פעמים היא דווקא כן רעבה בלילה כי היא בעצם חיה על נוזלים. לגבי בן זוג לצערי זה באמת לא יעבוד ,לא רק כי הוא לא יסכים אלא גם כי הוא פשוט מתחיל לצחוק איתה ולשחק..

shibolet101

New member
כל עוד אין ארוחות מבוססות יהיה מאוד קשה לגמול בלילה

כמה פעמים היא יונקת בלילה
אני אישית גמלתי מהנקת לילה רק בגיל שנתיים כי זה הגיל שמומלץ על ידי ארגון הבריאות העולמי
אז קודם כל אל תתני לאף אחד לגרום לך להרגיש לא בסדר בגלל שהיא עדיין יונקת
לגבי אוכל
מה היא כן אוכלת? מה את מציעה לה? האם את אוכלת איתה? יש אחים גדולים בבית?
הגיוני שבגיל הזה היא לא מספיק שבעה בשביל שינה טובה רק מהנקה וזה בלי קשר להרגלי שינה
אולי שווה לנסות לשלב דייסה? אפילו בבקבוק ?
חוץ מזה
אני מאוד מבינה את הגישה שלך ואת זה שאת לא רוצה לתת לה לבכות
אבל
קחי בחשבון שאצל הרבה ילדים זה אומר ששלב ההירדמות העצמאית מגיע בגיל יותר מאוחר
זה לא רע בעיני (אפילו עדיף) אבל מאוד קשה לאמא
לעודד? זה נגמר בסוף, הבת לי התחילה לישון לילות שלמים באמת לקראת גיל שנתיים וחצי וגם הקטן רק עכשיו מתחיל (בן שנתיים וחמישה חודשים)
השאלה היא האם את יכולה לשרוד את זה

Arirel18

New member
אני יכולה לשרוד את זה

יש בבית ילד גדול יותר בן 6 , גם איתו היה לי ככה עם שינה רק שאותו לא הנקתי.
אני מציעה לה הכל ויושבים לאכול יחד. אבל חוץ מכמה דברים מסוימים היא לא מוכנה לאכול. וגם מה שהיא כן מסכימה היא לא אוכלת עד ששובעת אלא מנשנשת.
&nbsp
בקבוק היא לא לוקחת ועל תחליף חלב בכלל אין מה לדבר.

shibolet101

New member
אז אולי באמת לשחרר

אם היא לא הגדולה אז את כבר יודעת שבסוף הם ישנים
ובסוף הם אוכלים
ואם אין בעיה מיוחדת הכל מסתדר
ורק צריך לנתק את הקולות מבחוץ שמספרים לך כמה זה לא בסדר

זה פשוט לא נכון. אפשר ללמד הרדמות עצמאית ללא בכי

אם אני עשיתי את זה עם שלושה ילדים אין שום סיבה שאנשים אחרים לא יוכלו לעשות את זה גם כן. מי שרוצה לבחור ללמד דרך בכי זאת זכותו, אבל זאת לא הדרך היחידה וזה מקומם אותי מאוד שכך את מציגה את זה.

למעלה