עיסוק יתר במחזור

עיסוק יתר במחזור

הגננת של בני בן ה- 3 משקיעה המון מאמץ בללמד על מחזור. לדעתי, זה בא על חשבון נושאים אחרים. גן פרטי, יכולים ללמד מה שרוצים.
כל שבוע שולחים מייל עם עדכון קצר. כך ראיתי שהם למדו על צבעים של פחי המחזור וכד', אבל נושא המספרים לא הוזכר. לדוגמה.

אבל את רואה שהיא משתמשת במחזור

כדי ללמד דברים אחרים (כמו צבעים). ממה את מוטרדת? נראה לי שזו הסיבה שרוב הגננות לא שולחות מייל שבועי - לא משנה מה תעשה הגננת, יהיו הורים שזה לא ימצא חן בעיניהם... אז השבוע הם לא דיברו על מספרים, נניח - אז מה? כל שבוע צריך לדבר על מספרים? כמה כבר יש לדבר על מספרים? עדיף להרכיב פאזל. .

סתם שאלה, הוא לא יודע כבר לספור?

ילד בן שלוש לרוב כבר סופר לדעתי... לפחות עד 10.

זה נושא גג. בתוכו נכנסים דברים אחרים

זה כמו שאפשר להגדיר נושא גג בעלי חיים ובתוך זה להתעסק עם גדול קטן, מספרים, צבעים, עונות השנה ועוד ועוד.
אני מניחה שהגננת השתתפה באיזו השתלמות על נושא מחזור ויש לה הרבה חומרים/מערכי שיעור/הפעלות/המחשות אז זה נוח לה.
תכל'ס בגן פרטי לא באמת אכפת לי הפן האקדמי. שתלמד מה שבא לה.

תהיי בטוחה שלא מדברים איתם רק על מיחזור, ושלא מתעסקים רק בזה

לרוב גננת לוקחת נושא שממנו היא יוצאת לתחומים שונים:
אפשר ללמד חשבון, אוריינות, תנועה, מוסיקה מתוך כל נושא- מניסיוני כגננת.
&nbsp
יש לי הרגשה שמשהו אחר מסתתר מאחורי התלונה הזו- אולי יש משהו אחר שבאמת מפריע לך?
&nbsp
אצלנו בגן עושים יומן יומי של מה למדנו ועשינו בכל חלק של היום וככה גם רואים איך ניגשנו לכל נושא גדול ופירקנו אותו לגורמים. בנך לדעתי מספיק גדול שתשאלי מה עשו היום במפגש או שתוכלי להתעניין אצל הגננת.
&nbsp
ביננו- הילד בן 3, הוא נהנה בגן, הוא משחק וכיף לו וכן תתפלאי- הוא לומד המון, גם אם את לא ממש רואה את זה כרגע.

למעלה