מחפשת המלצות לצעצועי התפתחות מוצלחים

mom4L

New member
מחפשת המלצות לצעצועי התפתחות מוצלחים

היי לכולם,
אני אמא לצמודים בן שנה וחצי ובת שלוש כמעט. מחפשת צעצועי התפתחות מוצלחים (רק מניסיון בבקשה) שמתאימים לגילאים האלה ולא פחות חשוב שיעניינו אותם מספיק כדי שירצו לשחק בהם כי בנתיים הם פשוט קופצים ממשחק למשחק...

צעצועי התפתחות

אני אישית לא מתה על מה שמוגדר כ"צעצועי התפתחות". בעיני זו בעיקר כותרת שמטרתה לשווק לנו מוצרים כבעלי ערך גבוה יותר ממה שהם באמת. בזמנו קיבלתי איזה צעצוע עם ארנב ותיבה ועוד כמה דברים מעץ שאמור להיות מאד 'התפתחותי' והם לא אהבו אותו בכלל. אצלי לא תפס.

הגילאים של הילדים שלך צעירים, הם לא אמורים להיות מסוגלים 'לשבת' פרקי זמן ארוכים בגיל הזה לשחק.

מספרת מה עבד אצלי בגילאים דומים (היום בת שנתיים וחצי ובן ארבע) -
לגו
סברס
לסגור ולפתוח טושים / להכניס ולהוציא בלוטים או חרוזים גדולים לתוך קופסאות עם מכסים
חותמות אהובות מאד
יש משחק שקניתי בסטימצקי - "אל תפיל את התנין" הוא ממש שלגר בבית - משחק מעץ איכותי - תנין ירוק ולא יציב שצריך לסדר עליו 18 גלילים צבעוניים מעץ בגדלים שונים בלי שיאבד את שיווי המשקל. טוב לבת השלוש. בן השנה וחצי לא יכול לשחק בזה והגלילים הקטנים קטנים מדי בשבילו. בת השנתיים וחצי שלי משחקת בזה שעות. למתקדמים יותר יש את 'מגדל פיזה' גם מוצלח.
פלסטלינה
גיגית קטנה עם קצף אמבטיה / קצף גילוח
ספרים - הלו הלו אבא, איך מרפאים כנף שבורה, עוד סיפור אחרון, הנסיכה שלבשה שקית נייר, לא רעב ולא אוהב, זוג, משהו אחר, קרנפים לא אוכלים פנקייק, דרקון אין דבר כזה
ארגז תחפושות - כיף כל יום מחדש

גם אנחנו קיבלנו

את המשחק עם הארנב והתיבה, וגם אצלנו לא אהבנו אותו.
אם כבר סיפורי דרקונים, אצלנו אהוב עכשיו הספר ״דרקון בארמון״ שקיבלנו במתנה ולא היכרתי.

מצטרפת לכל מה שכתבה לך איואריותכאלה בעניין הסבלנות

לשבת ולשחק וגם בעניין הגדרת "צעצועי התפתחות...
מוסיפה מה שאצלינו היה נחמד מבחינתו בעבר וכעת (בן 3):
קוביות עץ,
משחקים של פוקסי מיינד (הכבאים באין, יום ולילה, הנסיך והנסיכה),
לגו דופלו עם משטח - עליו ניתן להרכיב,
ציור/צביעה של דמויות או תמונות שהדפסתי לו,
חוברת שמותאמת לגילו עם כל מיני משימות (מיון, הכללה, מציאת שונה, צביעה, חיבור נקודות וכדומה) שניתן לעשות יחד,
פאזלים,
הכנת עוגה יחד (ותוך כדי ללמד מניה של חומרים, שימוש בכלים, מרקמים, מטוריקה),
פלסטלינה (שנוא עלי כי מלכלך)
&nbsp

mafe

New member
משחקים מגנטיים

אצלי שני המשחקים שללא ספק מובילים בבית הם לגו דופלו והמשחקים המגנטיים.
לנו יש magformers, 100 חלקים.
זה הזולים יותר, אבל עושים את העבודה נהדר. בן 3.5 ובן 1.5 יכולים לשחק בלי סוף, כל יום, כל אחד בהתאם ליכולות שלו (הגדול בונה מבנים מורכבים, חללית, ארמון, בית, אוטובוס... הקטן עורם את כל המרובעים, את המשולשים. לאחרונה התחיל לבנות קובייה).
לגבי הלגו דופלו - יש לנו די הרבה, אבל הוספתי המון דמויות שקניתי בזול בעלי אקספרס - חיות, ילדים, אנשים. הם נהנים מאוד לבנות וגם לשחק עם הדמויות.

מצטרפת להמלצה על מגנטים

לנו יש פליימגס של 100 חלקים, ואנחנו כבר שוקלים לקנות תוספות. היא חוזרת אל המשחק הזה שוב ושוב, וברור שישאר איתה לעוד הרבה זמן. בהתחלה היתה מדביקה צורות על המקרר, אחר כך היתה עורמת חלקים ומדביקה אחד לשני, היום בונה מגדלים וצורות תלת מימדיות מדהימות. זה ללא ספק המשחק שהיא הכי אוהבת, ולמרות שהוא יקר זו היתה ההשקעה הטובה ביותר שעשינו.
יתרון נוסף של המשחק הזה הוא שאפשר לקחת אותו בחלקים לכל מקום.
אוהבת גם מגה-בלוקס ופזלים מעץ של התאמת צורות - גם על הדיבור אנחנו עובדים תוך כדי (כלי תחבורה, חיות וכו').
ספרים: מככבים אצלנו לקוף יש בעיה והפיל שרצה להיות הכי וגם בוא אלי פרפר נחמד ואיה פלוטו.
יש לנו עוד הרבה, וכל ערב נותנים לה לבחור מה היא רוצה, אבל אלה עומדים בראש הרשימה.
ומילה בענייני דרקונים - "דרקון - אין דבר כזה" - ספר שאני מאוד אוהבת יושב על המדף ומחכה שתגדל.

yaelal1

New member
רכבת ופסים

קיבלה כשהייתה בת שנתיים וגם היום מידי פעם משחקת בזה והיא בת 6.5
&nbsp
אבל כמו שאמרו לך - אל תפתחי ציפיות בנושא של משחק עצמאי - זה לוקח הרבה זמן...

הייבי

New member
מוסיפה

אצלנו הולכים גם אצל בן 3.5: סט כלי עבודה מפלסטיק. מת על להבריג ברגים ולשחרר. רכבת של ליטל טייקס שבאה עם מברגה ואפשר לפרק אותה ולהרכיב חזרה. בגיל שנתיים רק פירק. עכשיו גם יודע להרכיב חזרה. ערכת כלי רופא וכמה בובות שיהיו חולות. כלי מטבח וכל מיני פירות ירקות מיני מזונות (עדיפות לכאלה שאפשר לחתוך עם סקוטש). ומצטרפת להמלצה על אל תפיל את התנין. קיבלנו מתנה וזה להיט ממש.

hagar777

New member
לגו

אצלנו ממש תפס הלגואים הגדולים, הלגו דופלו שיש, בזה הם משחקים הרבה ביחד וזה מאד מפתח להם את הדמיון והמוטוריקה, אני ממש אוהבת לראות איך הם בונים להם עולמות ומשחקים בהם, מקסים בעיני, הפלוס שיש לזה כל מיני ערכות אז אני גם מידיי פעם מחדשת להם.

משחק לגיל קצת יותר גדול

"דאבל" עם ציורים (לא צורות) חכם ומהנה מאד, הגדולה והאמצעי משחקים המון וגם אני נהנית ממנו.

מאמי את מתבלבלת

אני זו שמוחקת את הפרסומות..... ממליצה על המשחק בחום רב. כאמור, הוא מהנה גם למבוגרים.

בנוסף למה שכבר נכתב

אצלנו בן השנה ושמונה אוהב את 'מפתח להתפתחות' שלמרות שמו הדידקטי נחמד מאוד.
זה לוח עם חורים, וחלקים (עם פין שנכנס בחורים), בצבעים שונים וצורות שונות.
הקטן בונה מהם מגדלים, או זורק ואוסף את החלקים ברחבי הבית. הגדולים יותר ממיינים לפי צבעים וצורות.

למעלה