גן בתוך בית ספר - שאלות

בלונד23

New member
גן בתוך בית ספר - שאלות

הי לכן
אז החלטנו לעבור דירה ואנו נעבור לקראת ספטמבר לק. אונו.
בבית הספר המיועד יש גני חובה.
משיחה עם העירייה התברר לי שבתי, שתהיה ב"ה בת 5.5 בספטמבר, תעלה לגן חובה בתוך בית הספר.
וזה **לא חט"צ**. זה היה בעבר חט"צ אבל ביטלו וכעת זה גן רגיל בתוך בית הספר. הכיתה היא למיטב ידיעתי בתוך כיתה רגילה בבית הספר אבל חצר נפרדת.
שאלות:
1. זה טוב?
2. יתרונות חסרונות?
3. השירותים עם כל שאר התלמידים? או שיש נפרדים קטנים לגנים?
4. האם לדעתכן ניתן לקבוע עם יועצת/מנהלת/מורה סיור שאני אראה במה מדובר?

מפחדת באופן כללי מעלייה לבית ספר טרם הזמן...

שרי 55510

New member
בטח שכדאי לגשת עם יועצת ביה"ס לסיור ולהיכרות של המקום,,

חשוב גם לקחת איתך את הילדה ,להתרשם ולסייר במקום,
חשוב לבטחונך, ולהסרת כול החששות מהלא ידוע.
לאחר שתשמעי ותדעי כול מה שצריך לדעת ,תוכלי להיות רגועה.

אני הייתי הולכת לסיור בלי בתי ומתרשמת בנחת

לכל המסגרות אליהן רשמתי את הילדים הגעתי בלעדיהם. לי יותר נוח להתרשם באופן אמיתי כשאני לא צריכה גם לתווך עבורם את החוויה או להתייחס לעוד מישהו, ואני פנויה לגמרי.

בלונד23

New member
אכן, הלכתי ואלך בלעדיה

הלכתי לאירוע בבית הספר אך לא ראיתי את אזור הגנים (האירוע היה של כל הגדולים ובערב).
כמובן שאלך בלעדיה, היא לא יודעת שנעבור דירה לעיר אחרת, היא רק יודעת שנעבור מתישהו לדירה גדולה יותר. אריות, מתי לדעתך כדאי לבשר לה על מעבר העיר - אנו נעבור באוגוסט - האם משהו כמו יוני יולי?

שרי 55510

New member
תסבירי לה על המעבר בחודש יולי, חודש מראש- בגילה זה יספיק.

ממילא אין לילדים חוש מוגדר של זמן ,לכן עדיף לומר לה חודש לפני המעבר ,בחודש יולי,
ולא זמן רב לפני כן, וכמובן ברמת הבנתה, ש-בעוד 4 שבתות נעבור.

בלונד23

New member
זה אומר שהיא לא תוכל להיפרד בגן

נראה לי בעייתי. כי כבר לא יהיה גן ביולי אלא רק קייטנה.

בלונד23

New member
כשיגיע המועד אני בטוחה שיהיה מפגש מקדים

של ילדי הגנים. כרגע, כשזה רחוק ובתי עוד לא יודעת בכלל, אני רוצה ללכת לבד. האם היועצת היא הכתובת לקיום סיור כזה? מקובל בכלל לבקש?

לא חושבת שמקובל. זה לא שונה מביקור בגן עירייה רגיל

אמור להיות יום פתוח בגני עירייה וכדאי לברר על זה במחלקת חינוך אבל מעבר לזה לא מקובל שזרים ייכנסו לגן עירייה במהלך היום. אני גם לא בטוחה שהיועצת היא הכתובת כי הגנים הם רק פיזית בתוך בית הספר, הם לא שייכים לבית הספר בשום צורה (כאמור, זה לא חט"צ יותר) וליועצת של בית הספר אין שום תפקיד במסגרת הגנים.

הבן שלי בחט"צ

אמנם לא בקרית אונו, אבל אני מניחה שזה דומה.
אצלינו זה מרחב נפרד עם שירותים וחצר נפרדים. נדמה לי שהשירותים כבר בגודל רגיל בגיל הזה. לא שירותים קטנים (אני אסתכל היום).
כל עוד זה ככה נפרד, אני לא רואה בעיה משמעותית בכך שהגן הוא בתוך בית ספר. אבל באמת תנסי ללכת לראות. אני מניחה שאם הגן נפרד, זה לא ירגיש כמו עליה לבית ספר.
החיסרון העיקרי שאני יכולה לחשוב עליו זה העומס של הרכבים בשעות הבוקר ובשעות האיסוף. אצלינו לפחות זה די סיוט. אבל זה כנראה גם תלוי איך הכבישים והחניות באיזור בית הספר מאורגנים.
היתרון - שאם יש עוד ילדים בגיל בית ספר, או בשנים הבאות כשהיא תהיה בבית ספר ויש עוד ילד בגן חובה - שהאיסוף הוא מאותו מקום...

אצלנו בטט"ח השירותים בגודל רגיל, בלי קשר

לחט"צ או לא. (ובגיל 3 זה באמת מאוד גרוע, אגב...).

mitmit11

New member
זה לא תקני. את יכולה לפנות למח בריאות הסביבה במשרד הבריאות

ולבקש שיבואו לביקורת ואז הרשות המקומית מחוייבת לתקן.

וואלה.

מן הסתם אין סיכוי שאעשה את זה, אבל לא ידעתי שזה לא תקני.
יש להם שרפרף - את בטוחה שזה לא תקני עם שרפרף?
זה ממש לא הגן היחיד בסביבה שלנו שהשירותים בו בגודל מלא. אני מניחה שזה בגלל המעבר לטט"חים מט"חים. אלא אם גם בט"חים זה אסור?

בלונד23

New member
אז מה המשמעות של החט"צ אצלכם אם הכל נפרד?

כתבתי שאצלנו זה לא יהיה חט"צ.
אבל אם הכל נפרד אז איפה האלמנט של החט"צ אצלכם?
אני מעוניינת שלא יהיה ערבוב. שלא יהיה חט"צ. השיטה של החט"צ בארץ נכשלה למיטב הבנתי, לא?

חט"צ זה אומר שהם עם כתה א'

יש להם מתחם שמכיל גן, חצר + חדר לכיתה א'.
יש להם פעילויות משותפות עם כתה א' מידי פעם. הם נפגשים לפעמים בחצר וכדו'. אני חושבת שגם ילדי כיתה א' משחקים בזמנים מסוימים במתחם הגן.

יכול להיות שחט"צ נכשל בארץ (אין לי מושג), אבל אצלינו הוא עוד קיים ואין אפשרות בחירה. התחושה שלי שחט"צ זה טוב לכיתה א'. עבור ילדי הגן אין לזה הרבה משמעות.
אני ראיתי שכתבת שאצלכם זה לא חט"צ - פשוט נתתי לך מידע מאיך חט"צ בנוי, ושיש להם מתחם נפרד.

גן בתוך בי"ס

אם אני מבינה נכון על איזה בי"ס בק. אונו מדובר אז זה חלל נפרד לגנים, יש להם חצר נפרדת, שירותים נפרדים ומטבחון קטן שבו מכינים להם אוכל. הם לא יוצאים בכלל לבית הספר ולא מתערבבים עם הגדולים. אין פה שום טוב או לא טוב, זה עניין גיאוגרפי נטו.
הדבר היחיד הוא שמדי פעם הם מתארחים בכיתות א' כדי לחוות את בית הספר, ברמה של 3-4 פעמים בשנה, אבל זה קורה גם בגני חובה רגילים שמוזמנים לבית הספר. פה פשוט חוסכים לך את הנסיעה. :)
דברי איתי בפרטי. לא רוצה לעשות לך אאוטינג.

למעלה