שינה אצל פעוט בן שנתיים

שינה אצל פעוט בן שנתיים

היי בנות,

לא כל כך יודעת עם מי להתייעץ , אז אנסה כאן.

הבן שלי בן שנתיים וחודשיים ופחות או יותר מאז שנולד הוא מרדים את עצמו במיטה ע"י דפיקת הראש בסורגים נוסע עם הגוף אחורה וקדימה וכל זה מתוך שינה .
מרוב שדופק חזק הוא מצליח "לנסוע עם המיטה" כמעט מחוץ לחדר.
בשבועות האחרונים הדפיקות ממש החמירו, יכול לפנות בוקר כשעה לדפוק את הראש ולא משנה אם חם לו או קר לו.
כמובן שיש עדיין מגן מיטה.
ביוםיום מתפקד כרגיל פעוט פעיל למדי ומתוק.
האם זאת תופעה שמוכרת לכן? לא התייעצתי עם רופא הילדים כי לא יודעת איך יתרום לי. דואגת לשינה שלו וגם כמובן לשינה שלנו שנהרסת .
תודה מראש לכולן

לא רואה מה יכול להיות בעייתי בהתייעצות

עם רופא הילדים - אם לא יתרום אז לא תרם, אבל אולי הוא כן יתרום?

לגביי התופעה, אחת הילדות שלי עשתה את זה קצת כתינוקת, אבל הפסיקה. במקומך הייתי פונה לעזרה מקצועית לגבי איך לגרום לו להפסיק עם זה. אני לא רואה משהו טוב שיכול לצאת מדפיקה חוזרת ונשנית של הראש...

iameden

New member
אני עם שושן

נשמע שצריך את הנידנוד או את העוצמתיות כדי להרגע.
נשמע שבירור להתייעצות יכולים רק להועיל

חלק מרופאי הילדים לא מכירים את נושא הוויסות החושי

לכן אם הרופא לא ידע איך להתייחס לזה, ממליצה לפנות למרפאה בעיסוק להתייעצות.

ויסות חושי

כנראה, שהילד שלך, צריך את המגע החזק. כל דבר הוא צריך בעוצמה (כמו: חיבוק דוב). נסי תת לו במהלך היום מרקמים מחוספסים (כמו סקוצ') ולראות מה הוא עושה עם זה. בנוסף, נסי לעשות לו עיסוי עמוק (ע"י מגע עוצמתי ולא מרפרף) בחלקי הגוף לפני השינה. יכול להיות, שזה ירגיע את הדחף לדפוק את הראש במזרון.
&nbsp
נטע בכר - מלווה התפתחותית

חשוב שרופא ילדים או רופא התפתחותי יראה את בנך

שלום רב,
המצב שאת מתארת לא טוב שימשך לאורך זמן. פעוטות יכולים לפרוק מתח בבעיטות או תנועות גוף חזקות, אבל לא באינטנסיביות שאת מתארת ובוודאי לא עם הראש. אני סבורה כי חשוב שרופא ילדים או רופא התפתחותי יראה את בנך.
שפי משיח (M.A.)
מנהלת היחידה לאבחנה כפולה בית איזי שפירא. קלינאית תקשורת, מטפלת משפחתית וזוגית
&nbsp

למעלה