כל עניין ההנקה בציבור

אני זוכרת פוסט של מישהי שפורסם בפייסבוק...

אני כמעט בטוחה שמדובר על סניף איילון או באר שבע....
&nbsp
מישהי התיישבה על כיסא במסעדה (לא הייתה אורחת במקום) והמלצרית הוציאה לה כוס מיץ תפוזים על חשבון הבית.
הם אמרו שזאת מדיניות המסעדה..
&nbsp
ממש יפה מצידם ולא מובן מעליו.

אממ... אני זוכרת משהו מאוד דומה לגבי גרג...

אולי קראנו את אותו פוסט ושינו רק את שם המסעדה... בכל אופן, אני אישית לא בדקתי אם זו באמת המדיניות.

קרמבו341

New member
גרג וביגה הם באותה בעלות, אז הגיוני. יפה מאד!

מנסיון אני יכולה להגיד לך שזה לא ממש קשור לשם של

מקום
אלא באדם עצמו
תאמיני לי שגם בזארה יש מנהלות מניקות

yaelal1

New member
להזכירכם!!! עניין ההנקה קשור בהחלט לזכויות נשים ועל כן

מחובתנו להיות אסרטיביות ולדרוש את זכויותנו.
&nbsp
לב העניין הוא שהחיים המודרניים דורשים מאיתנו אקטיביות והתנהלות ציבורית שונה מאשר היתה בתקופה השיבטית. ככל שיש פחות מקומות ציבוריים בהם "מותר" להניק (ואני כותבת במראות כי לא ברור לי למי יש סמכות להגיד לאישה לא לעשות זאת) כך קשה יותר ההתנהלות הכללית. מה לעשות, יש לנו זכויות ואנחנו לא נדרשות להשאר בבית (או באוהל) ולטפל בילדים כל היום. אישה שיש לה פינת הנקה ושאיבה במקום העבודה יכולה להתנהל ביעילות הרבה יותר (וגם יותר בכיף) מאישה שאין לה דברים כאלו. אישה שהולכת לקניות עם מספר ילדים ויש לה תינוק בוכה לא תמיד יכולה או רוצה לקפוץ הביתה או לותר על הקניות.
הכל צריך להעשות מתוך כבוד הדדי.
הייתי רוצה שיפסיקו להתיחס להנקה כאל משהו פיקנטי שאפשר לרכל עליו אלא בתור משהו יומיומי וטבעי כפי שהוא באמת.

מי נשארת באוהל

אני יצאתי מגיל 0 מהבית
הנקה מלאה
עד גיל שנתיים וחצי לערך לכל ילד
בחיים לא העירו לי
והנקתי בכל מקום אפשרי
זה לא עניין ההנקה זה עניין של איך את מניקה
השבוע הייתי בקניון עם חברה מניקה
ישבנו באמצע ארומה המקום היה מפוצץ והיא הניקה
לא מבטים לא הערות שום כלום
העניין הוא נשים שלא עושות את זה בפרטיות
ועוד יוצאות להפגין

* אני גם לא יודעת אם להאמין לכל הסיפורים שיש בעיתון
אם הפרטים שם מדויקים
קל לי להאמין שהעובדת התייחסה אליה ככה קשה לי להאמין שבשירות לקוחות
אמרו לה שזאת מדיניות

גלושקה21

New member
חייבת להודות

שגם לי לא העירו ואני מניקה תקופה ארוכה כל ילד . האחרון עדיין יונק. אני מקפידה לעשות זאת בצורה צנועה, לא רואים לי כלום. מעניין לגבי זארה כי זו החנות שהבן שלי נרדם בה בקלות בעגלה ולפעמים גם יונק שם בדרך כלל בתא ההלבשה, אבל גם כשאני עושה זאת בחנות בפינה נסתרת יותר ובצניעות לא העירו לי. אני זוכרת מקרה אחד בילדה הקודמת שהנקתי מכוסה כולי בסופרפארם באיזור הקוסמטיקה ואז שאלתי שאלה את המוכרת על מוצר מסויים והיא נזפה בי "קודם תסיימי להניק".

yaelal1

New member
אבל את מכירה בזאת שאישה אחת אינה סטטסטיקה, נכון?

זה נפלא שלך זה לא קרה אבל זה לא אומר שזה לא קורה בכלל.
אפילו לי יצא שהעירו בנוכחותי על מישהי שהניקה (ובאמת לא ראו כלום כלום).
זאת תרבות כזאת, להרתע ולרכל על אחרים, ואולי בעיקר על נשים -
&nbsp
למה היא משתמשת במנשא בד? התינוק יכול להחנק,
למה היא שמה תינוק מול הבטן שלה - תינוק רוצה לראות עולם.
למה היא נותנת לתינוק מים? הוא לא בן חצי שנה!
למה הילדים משתוללים מסביבה? הם נורא מפריעים!
למה היא לובשת מחשוף גדול? כל הציצי בחוץ!
למה היא לובשת חולצה סגורה? בקיץ הישראלי אי אפשר לנשום ככה!
&nbsp
אז כל הדברים הנ"ל וגם נושא ההנקה אינו ענינו של של אנשים אחרים.
גיסתך מניקה חשופה, ולא נעים לך? תקומי ותעמדי מאחוריה, תדברי עם מישהו בכיוון אחר - יש הרבה פתרונות שתלויים רק בך ולא בהתנהגותו של מישהו אחר.
&nbsp
מניסיוני האישי, אני לא הצלחתי להניק לגמרי מכוסה. ראשית תמיד הייתי צריכה להחזיק את הציצי ולכן ממש לא היתה לי יד פנויה לשים חיתול. גם סינר הנקה אינו אידיאלי - עף ברוח, או שהתינוק מעיף אותו ובנוסף הוא מחמם מאוד. מה שקרה זה שיצאתי מעט יחסית ורק כשהייתי בטוחה שהתינוקת לא תרצה לינוק אבל לפעמים הייתי צריכה להניק בחדרי שירותים וכדומה וזה בהחלט לא הכי היגייני ובטח שלא כיף.
הייתי רוצה שיהיה מקובל שאישה יכולה להניק במקום ציבורי בפינה שקטה ואפילו אם היא טיפה חשופה, שיהיה לכך סובלנות.

גלושקה21

New member
לא נעים בכלל להניק בשירותים ציבוריים...

מסכימה איתך שלא הייגני ולא נוח.חבל שנאלצת לצאת פחות מהבית, חשוב שלנשים יהיה טוב בחופשת הלידה. זה נכון שיש נטייה לאנשים למצוא על מה להעיר, במשפחה של בעלי עיקמו פרצוף שהינקתי אחרי גיל שנה ואצלם נחשבתי לא צנועה כי הינקתי בסלון עם כולם למרות שהייתי מכוסה. זה היה בילדה הראשונה לפני 16 שנים כך שמאז התייאשו ממני ולא מעירים. מה גם שאני כבר בקושי נפגשת איתם מסיבות אחרות. אני מסכימה איתך לגבי הנטייה להעיר לא משנה מה תעשי מסתם אנשים. התכוונתי שלא יצא לי שבחנות או מסעדה בעלי סמכות במקום אסרו עלי להניק או הקשו עלי. אם מדובר בסתם עוברי אורח אפשר לסנן בקלות.

yaelal1

New member
תודה - מקוה בעתיד שזה לא יפריע לי לצאת

ואני שמחה ש"התיאשו ממך" במשפחה. לפעמים דוקא במשפחה מוצאים חוסר סובלנות נוראי. זוכרת שהייתי אחרי קיסרי עם תינוקת קטנה וילדה בת 6 וגיסתי עשתה לי סצנות מטורפות כשביקשתי שתשטוף ידיים לפני שתיקח את התינוקת. ואחר כך היא הטיפה לי מוסר ש-בת ה6 עיצבנה אותה (היא לא רצתה שישירו שיר שלא הכירה אז היא בכתה איזה דקה על כך - כאמור - בת 6).
בשלב הזה הבנתי שאין לי מה לחפש אמפטיה במשפחה. כל אחד רואה רק את הקשיים שלו. אמרתי יפה סליחה, הקשבתי לכל הקיטורים והחלטתי שאיתה אני גמרתי.

גלושקה21

New member

עצוב שדווקא המשפחה שאמורה לתמוך ולעזור הופכת להיות גורם מעיק . כל כך חסר רגישות מצד הגיסה, גם אשה אחרי לידה, גם ניתוח קיסרי , גם ילדה שצריכה לעכל שנולדה לה אחות קטנה...

AlicePJ

New member
אז לאחת מפריע שיונקים וזה חשוף מידי לטענתה

(בבית הקפה לא היו במקרה פרסומות חשופות? בעיתון? בנייד? בלוחות מודעות?) ולאחר מפריע הבורקיני של המוסלמיות והחרדיות. אולי במקום להתמקד בלבוש של נשים אחרות, פשוט נתמקד בדברים שהם כן ענייננו? דיי לצקצקנות וללהיות יותר קדושה מהאפיפיור. שיניקו, שילכו ערומות, שילכו מכוסות מכף רגל עד ראש. לאחת יפריע ההנקה, לשניה יפריע שרואים מרפק וברך וזה יחשב לה חשוף מידי, לאחרת זה שרואים את הפה יחשב חשוף מידי. למישהי עקבים יראו פרחי וצעקני, לאחרת לבוש חושפני מעל גיל 30, למישהי שיער לא מתחת למטפחת או פאה זה זנותי.
כשאת הולכת לבית קפה את אוכלת בשירותים שלו? אז למה תינוקות צריכים לאכול בשירותים?
שיהיה לתינוקות בתיאבון ודיי להכנס לרחם לציצי ולשחלות של הזולת.

shibolet101

New member
סתם לצורך האנקדוטה

לפני שלוש וחצי שנים
אני עם תינוקת בת שבעה חודשים
יונקת מתחת לסינר בבית קפה בתל אביב
ומקבלת פרצוף עם הערה
שהיא כבר תינוקת גדולה ולא חייבת לינוק (ממנהלת משמרת בת 22 שמן הסתם אין לה טיפת הבנה בסיסית)
אז נכון זו הערה יחידה שקיבלתי בכמעט ארבע שנות הנקה מחולקות בין שני ילדים
אבל זה קיים לצערינו

זלופית

New member
לא תמיד אפשר לבחור איפה או איך להניק

אני מניקה "רק" שנה ושמונה במצטבר ולפני כחודש קיבלתי הערה דבילית מאיזה זקנה שעברה לידי - ישבתי על ספסל קטן ברחוב צדדי (לא ספסל ציבורי) מחוץ לגן של הילדים שלי והנקתי את הקטנה שלי (אז בת 9 חודשים) כי אם אני לא מניקה אותה מייד כשאני אוספת אותה מהגן היא בוכה כל הדרך הביתה, הייתי בלי כיסוי אבל כמעט ולא ראו כלום כי היא הסתירה אותי כמעט לגמרי ועברה מישהי בת כשישים ואמרה לי משהו על זה שככה אפשר לשלוח אותי ישר לקרנבל בברזיל - בהתחלה עוד הינהנתי וחייכתי כי היא אמרה את זה במין נחמדות מזוייפת כזאת שלא הבנתי בכלל למה היא מתכוונת ורק אחרי שהיא המשיכה ללכת הבנתי בכלל מה היא אמרה.
אגב, מבחינתי להניק עם כיסוי באמצע מקום צפוף/הומה אדם כמו באמצע ארומה או בסופר פארם זה הרבה יותר חושפני מאשר להניק לא מכוסה במקום שקט וצדדי או עם הפנים לקיר באיזו פינה.

לא הבנתי איך יכול להיות חושפני להניק עם כיסוי...

(כלומר, בהנחה שלא מדובר בילדות שלי שמורידות את הכיסוי
).

michal@gal

Active member
מנהל
כי הבעיה של מרבית המתנגדים היא לא במה שרואים בפועל

אלא המחשבה שיש שם תינוק יונק.
כשמניקים עם כיסוי זה ממש צועק שיש כאן תינוק יונק.
&nbsp
הרי ברוב המקרים אישה שמניקה ללא סינור הנקה תהיה הרבה פחות חשופה מאשר אישה בגופיית ספגטי או בביקיני.
&nbsp

אבל זה לא חושפני משום בחינה. להגיד שזה חושפני

מעודד את המתנגדים להנקה בציבור ופוגע במי שמניקה מכוסה לגמרי. אני מניחה שזו לא המטרה פה. כדי להיות בעד הנקה בלי כיסוי אין צורך להעלות טיעונים שפוגעים במי שמניקה עם כיסוי.
לגבי ביקיני, אכן יש קוד לבוש במקומות מסוימים שפוסל כניסה בביקיני או בלי חולצה - ולכן זה לא ממש טיעון בעד הנקה בציבור, כי גם זה אסור. הטיעון בעד הנקה בציבור הוא אחד - זה האופן שבו התינוק מקבל מזון ונוזלים - לא משהו שסתם מתחשק לאישה לעשות או ללבוש. ובתור שכזה, יש לאפשר לעשות אותו בכל מקום. כמו שכתבתי, ברגע שהילדה הייתה גדולה מספיק כך שזה לא היה באמת חשוב מבחינת תזונה ובריאות, והיא הייתה מסוגלת להבין הסברים ולהתאפק - כלומר, ברגע שזה הפך למצב שבו "זה סתם מתחשק" גם לילדה - הפסקתי להניק בציבור בכלל. אבל אני חושבת שזו החלטה שכל אמא צריכה לקבל בעצמה, לגבי הילד הפרטי שלה. עד אז - שתניק איפה שהיא רוצה, ושמי שלא רוצה לראות, לא יסתכל לכיוון הספציפי הזה.

היא מתכוונת בולט לעניין או מושך תשומת לב

הרבה פעמים כשמניקים בערסול, במיוחד תינוק קצת יותר גדול, אי אפשר לדעת אם את מניקה או מרדימה או סתם מערסלת. כששמים כיסוי והוא בד"כ באיזשהו צבע ששונה מצבע הבגדים שלך והוא גדול ומכסה את כל כולך ומשהו זז מלמטה ואת מסתכלת דרך הכיסוי לראות מה קורה שם וכו', אז כל האופרציה הזאת יותר מושכת אלייך את העין של האנשים מסביב מאשר לו היית מניקה בלי כיסוי. לפחות כך הבנתי את דבריה וכך אני גם מרגישה.

למעלה