תגידו, יש אצלכם סייעת שנייה? נראה לי שהעניין

תגידו, יש אצלכם סייעת שנייה? נראה לי שהעניין

הזה הוא בלוף - מקסימום דרך להוריד את מספר הילדים מ-30 עד 35 ל-29 - כאילו שתיים על 29 בני שלוש זה סביר.
הסייעת השנייה רלבנטית רק לגנים שבהם יש בין 30 ל-35 ילדים, אז העירייה (לפחות אצלנו) פשוט דואגת שלא יהיו כאלה על ידי חלוקת הילדים לגנים, ואין שום סייעת שנייה.
אצלנו יש גננת וסייעת, ו-27 ילדים בני שלוש, שחלקם לא גמולים וחלקם בשלבים. מה אני אגיד? נראה מה יהיה...

לולי283

New member
יש סייעת שנייה (30 ילדים)

וגם אחת נוספת שהוצמדה לילדון עם אלרגיה... את אומרת שאם היו 29 ילדים היו מקצים רק סייעת אחת? בואנה זה הזיה!!!

זה בדיוק מה שאני אומרת. ולא רק זה,

קראתי שברגע שהמספר יורד מתחת לשלושים (נניח אם ילד עוזב באמצע השנה) משרד החינוך מפטר את הסייעת השנייה!

זה כל כך נכון! אצלינו היו 30 ילדים ואחד עבר גן ובאותו הרגע

בוטלה הסייעת השניה - הם 29 - רובם לא גמולים כמו שצריך, צווחים בעת הפרידה כי לא ניתן להתייחס אליהם - ממש לא אידאלי בעליל

הייבי

New member
אצלנו הבנתי שיש בכל מקרה

ממה שהבנתי העירייה מממנת (אבל זה לא מניסיון כי בסוף לא הכנסתי לגן עירייה).

לאן כן שלחת, אם אפשר לשאול?

אצלנו יש מעט מאוד מסגרות אחרות לגיל הזה - כמעט כולם הולכים לגן עירייה, והגנים שלא היו גני עיריה הפכו לגני עירייה (יש גן אחד בסביבה, נדמה לי, עם ילדים בגיל גן עירייה ומעלה - גן רב גילאי).

הייבי

New member
גן פרטי

קבוצת 2.5 עד 4. הקבוצה לא גדולה כ15 ילדים. בערך 5-6 ילדים בני 3 והשאר סביב 2.5. לא היה פשוט למצוא והרוב באמת הלכו לגן עירייה. הדרדס שלי קטן פיזית ולא בוגר ריגשית ולכן רציתי לספק לו סביבת "חממה" לעוד שנה. אני אציין שהיו לי המון התלבטויות וזו לא היתה החלטה קלה כי שכלית הוא כבר מזהה חצי מהאותיות, יודע לצרף אותיות וליצור את השם שלו, גמול מעל שנה ומדבר שוטף וברור. ככה שיש חיסרון שאין הרבה גדולים ממנו שימשכו אותו עוד למעלה. גם אצלנו מרבית הגנים סגרו את הקבוצת גיל הזו.

Ani15

New member
הפוך

אצלנו המועצה סגרה גן כדי שבגנים האחרים יהיה מספיק ילדים כדי לקבל את הסייעת השלישית.
לא ברור לי למה לקטר על הקטנת מספר הילדים בגן...

לא הקטינו את מספר הילדים בגן -

וגם אם היו מקטינים - זה היה מקסימום ב-6 ילדים (ולרוב כנראה בילד או שניים) - רק כדי לא לקבל סייעת שנייה. הבעייה היא שאין הגיון בלתת סייעת שנייה ל-30 ילדים, ולא לתת ל-29. לדעתי צריך לתת החל מ-20 ילדים (ושמעתי הצעה אחרת - החל מ-10 ילדי טרום-טרום - אצלנו כולם ילדי טרום-טרום, אבל יש גנים מעורבים), כדי שיחס המבוגרים לילדים יתחיל להיות סביר. אם כבר, אז המקסימום של הילדים צריך להיות 30.
מדובר פה ב-29 ילדים בני שלוש, שאפילו רוב אלה שכבר כן גמולים, לא יודעים לנגב לעצמם את הטוסיק - איך בדיוק 2 נשים יכולות להתמודד עם העבודה הזאת? לדעתי זה פשוט בלתי אפשרי.
לדעתי החוק הזה הוא עבודה בעיניים - וגם מה שאת מתארת הוא לא תקין, כמובן. המספרים פשוט צריכים להיות אחרים כדי שזה יתחיל להיות סביר. מכריחים את כל הילדים בני השלוש במדינה ללכת למסגרות כאלה (ורוב המסגרות הפרטיות, לפחות אצלנו, נאלצו להיסגר) - אבל לא דואגים שהן תהיינה מתאימות לילדים בני שלוש.

חייבת להסכים

אצלנו כן קיימות מסגרות פרטיות, וכמוך אני לא מבינה איך מישהו מצפה שפעוטות בטרום טרום חובה יטפלו בעצמם, כיצד ההוויה הבעייתית משפיעה על בני השנתון שכן גמולים ועצמאיים יחסית, ואלו שתי סופר נשים יכולות להתמודד עם האנרכיה הזאת בלי לקרוס...

my3girls

New member
אצלנו יש 25 ילדים והסייעת השנייה אמורה להגיע שבוע הבא

נקווה שזה אכן יקרה...לדעתי שווה לכם להתעקש שיוסיפו עוד סייעת

לא נראה לי שיש סיכוי.

אנחנו בשכונה שיש בה משהו כמו 7-8 גני טרום-טרום. לא נראה לי שיתנו דווקא לנו עוד סייעת.

אצלנו ההורים שילמו עבור סייעת שלישית

הגן נפתח בשנה שעברה,
גן טרום-טרום צומח (לשנתיים)
היו לנו 17 ילדים ילידי אוקטובר-דצמבר
סה"כ 28 ילדים בגן
בחודש הראשון היתה גננת כל היום בשירותים
ההורים התארגנו ושכרו סייעת שלישית
בנוסף קיבלנו 2 סטודנטיות שבאו פעמיים בשבוע
אז היו גם ימים עם 5 אנשי צוות.

הבן שלי יליד אוקטובר, נכנס גמול אבל עם פספוסים, היתה לו שקית החלפות מכובדת בחודשים הראשונים של השנה.
זכיתי לצוות מדהים, בעיקר הגננת (שהפכה במהלך השנה לסבתא) ותיקה, רגועה, מקסימה!

אצלנו חצי מהילדים ילידי אוקטובר-נובמבר

לדברי הגננת (כך שכנראה בסביבות 12-14), כולל הבת שלי (גם ילידת אוקטובר, גמולה, אבל לא מנגבת לבד קקי). ולגבי סייעת שנייה בתשלום - אני שולחת מסר.

iameden

New member
אצלנו במועצה סירבו לאפשר סייעת

בתשלום ההורים...
היו 26 ט.ט.ח ולא היתה סייעת שניה... טענו שחוזר מנכ"ל משרד החינוך מורה שתהיה רק מעל ל 29 ילדים ואחרת אין.
כלום לא עזר ....

זה גם מה שאומרים אצלנו.

מכריחים ללכת לגן, ואפילו למי שרוצה לשלם כדי שיהיו תנאים קצת יותר סבירים, לא מאפשרים (והגנים הפרטיים, כאמור, נסגרו ברובם).
אצלנו כולם טט"ח, וחצי ילידי ספטמבר-נובמבר. אני לא בטוחה שיש ילד אחד בגן שעצמאי לגמרי בשירותים, כולל ניגוב קקי.

למעלה