בנוגע להעסקת מטפלת...

naamoona1

New member
בנוגע להעסקת מטפלת...

היי לכולם,
אני אם לתינוקת בת חמישה חודשים ובימים הקרובים אני עומדת לחזור לעבודה. בעלי ואני מצאנו מטפלת מקסימה לבתנו, שאותה נעסיק בביתנו למשך ארבעה ימים בשבוע, כשש שעות בכל יום. חשבנו על שכר שעתי (ולא גלובלי). יש לי כמה שאלות בנושא זה:
1. אנו מתגוררים באיזור המרכז (חולון). כמה מקובל לשלם לשעה באזור זה בימינו? חשוב לציין שמדובר במטפלת מקסימה ובעלת נסיון רב, שקיבלנו עליה המלצות רבות ואנחנו רוצים שהיא לא תרגיש מקופחת...
2. אני מועסקת כעובדת קבלן בגני ילדים ובבתי-ספר (מדריכת קרן קר"ב), כך שהחופשות שלי מהעבודה הן אותן חופשות שמקבלים מורי משרד החינוך- רק עם הבדל מהותי- אני לא משתכרת על ימי החופשה (כאמור, לצערי אני עובדת קבלן...). שאלתי היא- האם עלי לשלם למטפלת על ימי חול המועד (ימים שבהם אני בחופש ולכן לא זקוקה לשירותיה של המטפלת)? העניין מהותי במיוחד במועדים שבהם החופשה היא ארוכה- כדוגמת חגי תשרי ופסח
3. מדובר באישה לא צעירה (70+), פנסיונרית. האם בכל זאת עלי להפריש לה דמי פנסיה כעבור חצי שנה...?

תודה רבה רבה מראש לכל העונים

נעמה.

בלונזית

New member
לעניין חופשות

לדעתי תסגרי את זה מראש. לעניין פנסיה, אכן נשמע שכך צריך על פי חוק וגם ביטוח לאומי. אבל ... אם היא מקבלת כבר תשלומי פנסיה ( אמרת שמעל 70) אז אני חושבת שאין צורך להפריש לפנסיה

למעלה