שתיה בלילה

• פותח הנושא in12
  • פורסם בתאריך

in12

New member
שתיה בלילה

הבן הקטן בן שנה
שותה כ 4 בקבוקים , מאוד מזיע וכל מספר שעות מתעורר
רוצה שיתנו לו את הבקבוק
כמובן מפעילים מזגן והבקבוק לידו

כתוצאה מכך אנחנו לא ישנים, חיתול מפוצץ בפיפי וגולש לסדין

מה לעשות?

mitmit11

New member
מה הטמפ' בחדר?

האם אוכל משהו מלוח/מתוק לפני השינה (מצמיא)?
יש מאוורר, מזגן?
בדיקות דם תקינות (סוכר בעיקר)?
&nbsp

in12

New member
תשובות

טמפ כ 25
אוכלים ארוחת ערב רגילה (ביצה,לחם,פסטות/פתיתים וכדו)
יש מזגן שעובד לסירוגין
לא עשינו בדיקת דם

פשוט מתעורר ושותה לא מעט (היה יונק תקופה של כמעט שנה, והיה רגיל לקום לינוק אצלינו במיטה)

תודה

iameden

New member
שותה 4 בקבוקי מים בלילה?

הוא שותה במהלך שאר היום?
אוכל מספיק?
איך נרדם בתחילת הלילה? עם הבקבוק?

Arirel18

New member
לנו חם עם 25

והמזגן עובד כל הלילה..אני שמה על 23 ושמה בגדים ארוכים ודקים ,ושמיכה דקה ..אם בעלי לא היה מעיר הייתי שמה גם על 20 ..לי אישית חם, יכול להיות שהתינוק שלך כזה..שחם לו

הייתה לנו תקופה כזאת

בדיוק שנה שעבה, כשהייתה בת שנה וחצי.
מהר מאוד היא התרגלה לקום 3 פעמים בלילה באותן שעות שהייתה קמה כשאכלה בלילה.
חיכיתי להרבה כוחות והקלה במזג אוויר ועשיתי גמילת לילה. שוב.
היה קל יותר מבחינה מסוימת כי היא הייתה עם יותר הבנה, אבל גם כואב יותר, כי ידעה כבר להבהיר את עצמה יותר.
אחרי 3 ימים של התעורריות בלי מים, חזרה לישון לילות שלמים...

ששת22

New member
נשמע שיש לו תלות להירדם עם המים

ככה היה עם 2 הילדים שלי, בקבוק לידם, טיטול מנופח מפיפי כולל בריחה של חלק מהפיפי למיטה...
החלטנו על גמילת לילה כי כמו שאני לא קמה לשתות גם הם לא צריכים את זה.
כמו ש Mitmit אמרה שווה לעשות בדיקת סוכר כי כמות גדולה של מים יכולה להעיד על בעיה.
אבל בתור אחת שלמדה ייעוץ שינה וחוותה את זה עם 2 הילדים שלה הייתי ממליצה לנתק לך את הקשר שלו בין שינה למים, רוב הסיכויים שהוא נרדם עם בקבוק ואז מצפה להירדם איתו בשאר ההתעוררויות בלילה.

אבל אם את כן קמה לשתות?

אני אישית די כמוך, השינה שלי מאוד עמוקה ואני לרוב לא קמה בכלל. אבל יש המון אנשים שמתעוררים בלילה מצמא. במיוחד בימים חמים או אם ישנים עם מזגן שמייבש. מתעוררים, שותים שלוק מים וחוזרים לישון. זה נראה לי הגיוני שאם ישנים 8 שעות, או במקרה של ילדים לפעמים אפילו יותר קרוב ל-10-12 שעות, אז.. צמאים. לא?

Et tu Brute

New member
אני מתעוררת בלילה לשתות, וגם הבת שלי

ואני באמת לא מוצאת לנכון "לגמול" אותה מזה. אבל במקרה שלנו - מתעוררות, שותות כמה שלוקים וחוזרות לישון... אני לא מומחית אבל ארבעה בקבוקים שלמים מדי לילה נשמע לי מצב קצת יותר קיצוני.

Et tu Brute

New member
מסכימה.

לא מבינה איך בקיץ הישראלי אפשר לדבר על "גמילה" משתיית מים.

ששת22

New member
אני לא אומרת שלא צריך בכלל

אני אומרת שלא צריך את זה בכמות הזו ואני לא הייתי משאירה בקבוק ליד תינוק כי זה גם לא נראה לי הכי בטיחותי שהוא ישתה מים בזמן שאני ישנה (ועשיתי את זה אבל אחרי שהבנתי שזה לא כל כך בטיחותי הפסקתי).
הבת הגדולה שלי בת 6 לרוב לא צמאה אבל אם כן היא תקום ותבקש מים באמצע הלילה.
אני פשוט אומרת שהרבה פעמים זה תלות, כמו שיש תינוקות שנרדמים עם חיתול וצריכים למולל אותו כשהם נרדמים, אז יש תינוקות שצריכים להירדם עם בקבוק מים, זה אותו דבר כמו להיגמל מבקבוק חלב רק לא כולל את בעיות השיניים

in12

New member
עדכון לאחר 3 ימים

הבן בגיל שנה כבר לא מתעורר באמצע הלילה, רק בתחילתו
הבת בת השנתיים הבינה את הפרנציפ , אז אם צמאה ,הולכת למטבח לשתות מים.

אבל הבת עדיין קמה בחמש וחצי, בעבר קמה כל לילה לישון אצלינו במיטה וגם זה גמלנו אותה
אבל עדיין מתעוררת בחמש וחצי ומחכה לנו בכניסה לחדר, איך אפשר לגרום לה לישון יותר מאוחר?

תודה

ששת22

New member
אני לא הצלחתי

הילד שלי לרוב יקום בין 5:45 ל 6:15
נכון הייתי רוצה לישון יותר אבל מבחינתו זה כבר בוקר

למעלה