מה עשיתן בסופ"ש האחרון

mitmit11

New member
מה עשיתן בסופ"ש האחרון

מצאנו את עצמנו ללא "סינדול" של ארוחות משפחתיות ופתאום היה קשה לבחור מכל השפע

מחפשת רעיונות לשבועות הבאים.

mitmit11

New member
אז אנחנו..

אצלי בני 6, 4 ו-2.
&nbsp
בשישי אחה"צ ארזנו ארוחת ערב ונסענו לנמל ת"א. שעתיים במתקנים, חצי שעה על הים כולל שקיעה, גלידה (שזו היתה בערך ההוצאה היחידה כל הסופ"ש) ואח"כ עוד קצת מתקנים. הילדים היו בעננים.
בשבת בבוקר ארזנו ארוחת בוקר ונסענו לתל אפק (מקורות הירקון, יש לנו מנוי מטמון). הגדול קיבל הסבר שזה המקור של הנחל שראינו נשפך לים אתמול, עשינו טיול קצר לאורך הזרימה ובריכות השכשוך וכולם שכשכו והשתוללו (אני והחצי נחנו על המחצלת בכיף).
אחה"צ נסענו לים. היה מאוד סוער אז פרט לכפות הרגליים לא נכנסנו אבל הילדים שיחקו מלא בחול והשתוללו.
&nbsp

אנחנו יוצאים לקמפינג ראשון עם הילדים - עצות תתקבלה בברכה

גילאים דומים לאלה של mitmit (חמש וחצי, רבע לארבע, שנתיים)
יש לנו אוהל (גדול), מחצלות, שק"שים, נביא גם שמיכות וביגוד ארוך ללילה.
נוסעים לאתר שאין בו מקלחות, אבל יש - שירותים / ברזיות / תאורה / מקום מסודר להדלקת אש ולבישול ודשא שעליו נקים את האוהל.

מתלבטת אם להביא גזיה ולהכין אוכל חם או להסתפק בכריכים ואוכל מבושל קר - דעתכן?
מה לקחת לילדים במיוחד לקמפינג (חוץ ממה שלוקחים עבור כולם) ?
באופן כללי אשמח לכל טיפ ללילה מחוץ לבית עם הילדים

כפרקי

New member
כמה טיפים

כדור. ועוד כדור.
דרכים לתעסוקה כמו דפים וטושים וכד'.
ממליצה לך כן על גזיה. קודם כל בשביל קפה חם בבוקר :)
לארוחת בוקר מפנקת אפשר להכין בלילת פנקייק ולשים בבקבוק עם פיה צרה - כמו של הטחינה במסעדות או אפילו בקבוק ספורט, שומרים בצידנית עם קרח.
בחלק מהאתרים יש אפשרות לשכור מזרנים. חוסך קצת סחיבות מהבית.
לא יודעת איך אתם, אצלנו הם מתעוררים עם אור ראשון - בחמש וחצי.
היתרון הוא שמספיקים להתארגן ולקפל הכל כשעוד מוקדם ואפשר להיות ממש בין הראשונים באתרים מאוד פופולאריים ולהנות מהשקט (קרה לנו בפוקס בנחל שניר. הבנו את גודל ההישג כשרצינו לצאת וגילינו שסגרו את האתר עקב עומס מבקרים. ואנחנו בכלל לא הרגשנו).
כמובן שאפשר גם להשקיע קצת בהחשכת האוהל.

giraffelle

New member
קמפינג עם ילדים

מה שעולה על דעתי בלי שום סדר הגיוני:
&nbsp
מיקום מוצלח של האוהל חוסך הרבה אי נוחות. אם אתם הולכים לישון מוקדם - נסו להתרחק ממוקדי רעש. אם הילדים עלולים להתעורר בלילה ולרצות ללכת לשירותים, תחשבו מראש מה זה מצריך מכם. למשל שיהיה זמין משהו לשים על הרגליים, ואולי תרצו לשים את האוהל קרוב לשירותים. כוונו את הפתחים של האוהל כך שלא יהיו מול התאורה (או מול הזריחה). אם הילדים הולכים לישון לפניכם, שימו את האוהל קרוב לשולחן שתוכלו לשבת לידו בלי לנטוש את הילדים.
&nbsp
אוכל שאפשר בקלות להכין על גזיה - חביתות, שקשוקה (אפשר לקצר עם עגבניות מרוסקות מקופסה), פסטה (עדיף פסטה מסוג מהיר, ואפשר רוטב מוכן), אורז לבן.
לקצת יותר מתקדמים - ירקות מוקפצים (טריים, חתוכים מראש או אפילו לקט קפוא), סוגי בשר שונים במחבת סטייקים. תכל'ס, כל דבר שזמן הבישול שלו לא ארוך.
לדעתי זה מאד משדרג, במיוחד אם מטיילים ונהיים רעבים.
&nbsp
אפשר לעבור בסופר ברגע האחרון ולקנות לחם טרי, מוצרי חלב, בשר, גלידה...
&nbsp
&nbsp

vkman

New member
בדיוק חזרנו היום

חזרנו היום מקמפינג בגליל העליון. בן 4 ובת שנה. היה מצוין!
קודם כל כן ממליצה על גזיה ומחבת. מאפשר להכין תה/קפה בערב ובבוקר, חביתות ובכלל לשדרג את הארוחות. לדעתי זה שיוצאים לקמפינג לא אומר שצריך להסתפק במועט ואפשר להנות גם מאוכל טוב ותנאים נעימים בשטח. שנה אחת קנינו סטייקים והכנו לא. ערב. זה קליל וטעים.
במקום שאנחנו היינו יש מזרונים להשכרה ואז אין צורך בשק"שים. הבאתי סדינים, שמיכות דקות וכריות לכולם. בפעמים שלא הבאנו כריות הצטערנו על זה מאוד. ותכלס האוטו סוחב.. ולא יודעת לאן תיסעו אבל לא בטוח שיש צורך בבגדים ארוכים... חם בכל מקום.
להביא לילדים: אפשר שיבחרו לעצמם בובה, ספר, משחק אהוב. זה כיף פתאום באמצע שום מקום לפגוש את השמיכה והבובה שלך. לפחות לילדים שלי.
מצטרפת לכדור ועוד כדור. קצת צבעים ודפים. קצת ספרים. איזשהו משחק שיכול להעסיק אותם. מחצלת גדולה מחוץ לאוהל שמשמשת כסלון לכל דבר.
עזרה ראשונה, נובימול וכמה דברים בסיסיים. אתמול הקטנה העלתה חום ולא הבאתי כלום, הצריך שינוי בתכנון ונסיעה לעיר הקרובה. אז שיהיה.
זה מרגיש שלוקחים את כל הבית אבל באמת לא לחסוך לדעתי בקטע הזה.
ותהנו!

mitmit11

New member
לגמרי גזיה

אנחנו נסענו עם הילדים אבל תמיד הצטרפנו למשפחות הסופר מאורגנות כך שלא נדרשנו לארגון מיוחד. הגזיה תמיד שידרגה הכל. פסטה/פתיתים לילדים, חביתות, תה חם וכו.

איזו גזיה לקנות? יש כירת גז ויש גזיה עומדת

הכירה נראית לי יותר יציבה (בכ"ז ילדים קטנים ולא חכמים בסביבה) האם למישהי יש נסיון? האם קשה לתפעל?
איזה מחבת כדאי? הפצפונת של חביתה אחת / הגדולה המשפחתית / משהו שונה? ייעודי לקמפינג (או שאין כזה דבר)
לקפה/תה יש פנג'ן, האם לטרוח עם כוסות זכוכית לקפה או שמוגזם עם הקטנים?
כל הכלים שלנו פלסטיק קשיח רב פעמי.

תודה לגבי העצה עם הבובות, בהחלט אקח וישדרג להם מאד את השהות (ויגדיל ביותר את כמות מכונות הכביסה כשנחזור, כי זה בובה ענקית לכל ילד + שמיכה+ כרית)
ואיך מכניסים הכל לאוטו רגיל? (אנחנו בטויוטה)
חשבתי לקחת שמיכות קלות במקום שק"שים כי גם בבית הם לא באמת מתכסים (חוץ מהאמצעי שקר לו), הגיוני?

Ani15

New member
הכירה אכן יותר יציבה וגם יותר קשה לתפעול

אבל עובדת
מאז שיש לנו הגזיה, לא נוגעים בכירה.
תקחי מחבת שלא תתגעגעי אליו כשלא תצליחי לנקות אותו אחרי הקמפינג. לא משנה הגודל.
כוסות זכוכית לקפה תלויות ברמת הרגישות שלכם לנושא (שלי אפס, של השכנגד שלי 100).
בובות ענקיות זה מיותר, יתפוס המון מקום באוטו ויגרר על העפר ברגע שתגיעו. לא לזה התכוון המשורר.
מה שלא נכנס באוטו כנראה שלא צריך... אפשר לשים תיק ייעודי שקושרים על הגג.
תקחי בגדים ארוכים, אין לך הערכה כמה קריר בלילה בחוץ.

giraffelle

New member
דיסהמלצה על אמגזית רוטפליים

משב אויר הכי קל והיא לא נדלקת, או נכבית אחרי רגע. חיסלתי קופסאות שלמות של גפרורים בניסיון להדליק אותה, וקרה יותר מפעם אחת שכמעט נתקענו בלי אוכל בגלל זה. אחרי שמצליחים סוף סוף להדליק, פיזור החום די גרוע - יש נקודה לוהטת במרכז והשאר לא מספיק חם. בסוף נמאס לי וקניתי אחרת.
&nbsp
אני ממליצה לקנות דגם עם הצתה.
&nbsp
יש לי משהו מתקפל של GO NATURE שאני מרוצה ממנו. אני לא זוכרת את שם הדגם, אבל זה אחד הפשוטים יחסית.
&nbsp
לא ניסיתי כירת גז ניידת אלא רק גזיה. זה באמת דורש זהירות שלא יתהפך, אבל אם לא עושים בישולים מאד נרחבים, אפשר להרחיק את הילדים לרבע שעה בזמן הכנת האוכל. גם מכירה תצטרכי להרחיק ילדים.
&nbsp
אני לוקחת איתי את המחבת הרגילה וסיר רגיל, ולא נרשמו נזקים. לא יותר מלכלך מאשר הגז בבית.
&nbsp
נזכרתי בעוד משהו שהכנו פעם בטיול והיה שוס - סלט חלומי.

למעלה