לשכוח פעוט במכונית

efibau

New member
לשכוח פעוט במכונית

כאזרח במדינה הזו, ובעיקר כסבא ל 2 נכדות קטנות, אני מזועזע כמו כולם מכל המקרים שפעוטות נשכחו במכוניות ומתו. הגעתי למסקנה שאף אחד לא יכול לומר: "לי זה לא יקרה". למרות שברור מאוד לכל אחד שלו/לה זה לא יקרה. אחרי המקרה האחרון של הסבתא מערד, החלטתי לסגל לעצמי הרגל קבוע עם בתי בכל פעם שאני לוקח את הפעוטה לגן. מיד כאשר אני מוסר אותה לגננת, אני שולח ווטסאפ קטן לבת שלי: "הילדה בגן". זהו! לא פטנטים, ולא אפליקציות,לא מתקנים ולא אלקטרוניקה- ולא שום דבר אחר. אני סבור שכאשר הסלולרי הפך חלק מחיינו, הדבר הכי פשוט וטרווייאלי שכדאי לעשות , זה להודיע : "המשימה בוצעה". זהו. ככה אין חשש, אין דאגות , אין תקריות טרגיות. ואם נלך לצד הקיצוני וקרה ולקחת את הילדה לגן ואמא לא קבלה הודעה תוך נאמר 15 דקות מהשעה הסבירה להורדתה בגן, אמא מתקשרת לסבא/סבתא ובודקת. זהו. זה לא שונה מכל פעולת שיחה רגילה במשך היום , אבל איזו חשיבות יש לשיחה הזו !!! ודווקא עכשיו, כשלא שומעים על מקרה נוסף, דווקא עכשיו יש לסגל הרגל זה.

Arirel18

New member
לא זה לא יכול

לקרות לכל אחד ,אין פה גורם שלישי.זה לא תאונת דרכים שנסעת להנאתך ומישהו עבר באדום ופגע בך , זה לא שיצאת לרחוב ומחבל תקף אותך , זה נטו אתה והילדים

אני מאד זהירה בקביעות נחרצות

ברור שכל אחד חושב ש'לו זה לא יקרה'
ובכל זאת, לצערנו הרב מאד, יש אנשים שזה קורה להם

מה, הם אוהבים את הילדים שלהם פחות?
הם לא מכסים אותם בלילה?
הם לא לוקחים אותם לרופא?
מתחשק להם לחיות כל החיים עם צער שאין לו תחתית?

אז נכון, כל אחד חושב שלו זה לא יקרה, והסבא הנחמד פה הציע דרך פשוטה למנוע את האסון הבא. ווטסאפ קצר. זה הכל.

Arirel18

New member
לא יצאתי

חס וחלילה נגד הסבא ,שברור שדואג לילדים.
אבל מצטערת זה לא יכול לקרות לכל אחד.

Et tu Brute

New member

MotheRonit

New member
בדיוק

אומרים שזה הכי עלול לקרות למי שמסיע שלא בשגרה - שזאת אני - אז אני הכי אומרת שלי זה יקרה ונוקטת אמצעים כי למנוע זאת

mitmit11

New member
בהחלט יכול לקרות לכל אחד

ובהחלט מי שאומר "לי זה לא יקרה" נמצא בקבוצת סיכון גבוהה יותר לטעמי. מי שחושב שזה יכול לקרות לו עושה צעדים מניעתיים, מודע יותר.

מדובר בעיקר באנשים שמחפשים כל דרך להרגיש טוב עם עצמם

אכן חוסר המודעות הפטאלי שלהם שם אותם בקבוצת סיכון לעוד כל מיני דברים.

מי שאומר "לי זה כן יכול לקרות" יטרח לעשות צעדי מניעה

אני לעולם לא אומרת "הילדים שלי לא ישתו אלכוהול, לא ישתמשו בסמים, לא יעשו סקס לא מוגן, לא ינהגו בפראות"
אני אומרת שזה יכול לקרות להם ולכן אני טורחת ללמד אותם להיזהר מאלכוהול, סמים, סקס לא מוגן, נהיגה פרועה וכו'.

Arirel18

New member
אבל פה את לא אומרת

הילדים שלי לעולם לא יישארו ברכב רותח,
המשפטים שאמרת הם על אחרים , פעולות של אחרים, המשפט לי זה לא יקרה זה על עצמך, יש הבדל .
&nbsp
ושוב אני לא חושבת שזה יכול לקרות לכל אחד, מצטערת כשהילד שלי באוטו בשקט אני בלחץ למה הוא בשקט ,ולא אומרת פתאום אה יופי כמה דקות של שקט ואז שוכחת מהילד

בעיני זו יהירות. אני חושבת שאני *רק* בן אדם.

ואני שוב שואלת אותך -
מה, ההורים ששוכחים את הילד באוטו אוהבים אותו פחות?
מה הם לא דואגים לו?
אלה החיים שהם היו בוחרים לעצמם?

מדובר בטעות אנוש.
נכון, זו טעות אנוש איומה ונוראה .
קשה לחשוב על טעות אנוש קשה מזו.
קשה מאד להעלות על הדעת מחיר כבד מזה.
אבל זו עדיין טעות אנוש.
כלומר - טעות שבן אנוש עשוי לבצע.
אני בת אנוש וכל הטעויות האפשריות חלות עלי מבחינתי.
כולן.
כולל זו.

אגב, אני חושבת את אותו הדבר על אנשים שנוסעים רוורס בחניה על הילדים שלהם או של אחרים.

ואני חושבת את זה גם על האמא (שאני מכירה אישית) ששמה סיר מים רותחים להקל על הצינון של הילד שלה. הוא היום בן למעלה מ-30 ובגיל 4.5 הוא שכב 6 חודשים בביה"ח עם תחבושות על שתי הרגליים בגלל כוויות בדרגה חמורה.
היא אמא אחראית. אני מכירה אותה.

יש מליון סיפורי 'כמעט'
ובחיי שאופתע אם נשימתך לא נעתקה אפילו פעם אחת.
או שהם קרו לך או שאת מכירה מישהו שהם קרו לו.

תודה לאל שזה היה רק כמעט.
אנחנו רק בני אדם.
רק.
שלא נדע מטעויות כאלה לעולם.

Lhuna1

New member
לא הבנתי. כל פעם שהילד בשקט את בלחץ?

ילד לא יכול להיות קצת בשקט מבלי שקרה לו כלום?
את באמת חושבת שכל הורה צריך להלחץ ברגע שהילד שלו שקט? שזה המצב ההורי הרצוי והבריא?
אני מאחלת לך שזה יעבור לך ותלמדי כן להינות מרגעי שקט. נראה לי שזה חשוב לנפש.
&nbsp
ומה לדעתך מבדיל בין הורה שזה יכול לקרות לו להורה שזה לא יכול לקרות לו?
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

הנקודה היא שאין הורה שזה לא יכול לקרות לו

במקרה האחרון בערד (או שהוא כבר לא אחרון? היו אחריו?) האמא עובדת סוציאלית. הסבתא מדריכת מורים. אין יותר "לא יקרה לי" מהן. זה לא איזה פועל פשוט, חסר השכלה ומודעות, עם 9 ילדים, שנהג קרוע מעייפות אחרי משמרת לילה במפעל ושכח את התינוק שנולד לפני 3 חודשים כי גם ככה יש לו ים של ילדים צורחים סביבו. סליחה על הסטריאוטיפיות. סתם ממציאה פה משהו. אלה נשים אינטליגנטיות, משכילות ומודעות. ובכל זאת, רגע של הסחת דעת.
זה יכול לקרות לכולנו. לכל אחד ואחד. ועל אחת כמה וכמה למי ששאנן.

Lhuna1

New member
אני מסכימה איתך במיליון אחוז.

שאלתי את Arirel18 שחושבת שכן יש כאלו.
&nbsp

Arirel18

New member
לא יודעת מה מבדיל ומה לו

אני לא יודעת מה עבר להם בראש, כשאני סוטה מהמסלול בבוקר אני לא שוכחת שיש איתי ילד, כשהילד איתי אנחנו שרים ומדברים כשהוא משתתק אני בודקת מה הסיבה פתאום, אם הוא סתם עסוק לדוגמא בסרט,אז אנחנו מדברים על הסרט כל כמה קטעים,אם הוא השתתק כי הוא נרדם אז אני חושבת תוך כמה זמן יתעורר ,לא יוצא לי שאני אפילו שניה בלי מחשבה על ילדיי . לא יודעת על אפשר לשכוח את הילד באוטו ,את הבעל והאישה לא שוכחים וגם לא את הסבא והסבתא שפתאום החליטו להיות בשקט וליהנות מהנוף

בועת sabon

New member
הם יוצאים בכוחות עצמם מהרכב

התינוק חגור לכיסא ברכב ותלוי בך.
לי יש מראה לתינוק ברכב אני מעיפה בה מבט מדי פעם. אם תוך כדי נהיגה אני אצטרך לדבר עם ילד שיושב מאחור סביר להניח שאעשה תאונה. אני כבדת שמיעה והאנרגיה שאני נדרשת להשקיע בהקשבה ובנסיון להבין את הנאמר במושב האחורי כשאני נוהגת הוא מעבר לכוחותי.
לשיר זה סבבה למשך 5 דקות. לא בנסיעה שהיא קרוב לשעה.
ולדבר על קטע בסרט אפשר להערכתי החל מגיל שנתיים.

Arirel18

New member
אני אמא חרדתית

ודאגנית ,היום נסעתי לקניון נסיעה של 10 דקות עם תינוקת בת 5 חודשים וכל הזמן הייתי בלחץ שלא תבכה ,כי כואב לי שהיא בוכה ,אז איך אפשר לשכוח ילד באוטו ? זה לא מעניין שהוא בשקט ? זה לא מפריע שהוא בוכה ? הוא לא עושה קולות ?ממלמל ,משחק עם צעצוע ? איך אפשר לשכוח שיש איתך עוד בן אדם באוטו ???? מצטערת אעצור את הדיון פה ,כי אי אפשר לשכנע אותי אחרת

בועת sabon

New member
דווקא מאמא חרדתית אני מצפה להבין

שזה דבר שאי אפשר לסמוך על איש שזה לא יקרה לו, כולל אותי.
אני לא מנסה לשכנע. כתבתי את דעתי ומה קורה ברכב שלי עם ילדיי. נסכים שלא להסכים ואני בכל זאת אאחל לך ולמשפחתך רק נסיעות והגעות בטוחות.

למעלה