סקר השפשוף הגדול / הגב של אמא

בלונד23

New member
מאיפה את מזמינה קניות?

פעם הזמנו משופרסל ישיר, אח"כ הם נהיו ממש יקרים וחפפנים והשיא ששלחו לי עוף מקולקל.
אז הפסקנו.
יש לך מקום זול וטוב להזמין ממנו?

פעם הזמנתי ברמי לוי

שהמוצרים שלו ממש זולים, לא היה אכפת לי שהכל מגיע בשקיות, אבל הפריע לי שחצי ממה שהייתי מזמינה היה חסר במלאי, אז מצאתי עצמי עושה השלמות במכולת... מה שבסופו של דבר לא היה משתלם, בשכלול כללי לא חסכתי כלום.אז הפסקתי.
חזרתי לשופרסל ישיר, מודה שגם איתם לא קל, תפסתי את השיטה- להזמין בשני לקבל בשלישי ואז יש את רוב הסחורה והיא גם טרייה.
בשבועיים האחרונים אני שמה את הילד בגן (ביום שישי) וקופצת ליינות ביתן (על הבוקר, בצומת ירקון) יש להם אחלה מוצרים במחירים ממש הוגנים.

בלונד23

New member
אוף, בכל הקניות הישירות האלה יש איזה קאץ'!

כשרק התחילו ופתחו את שופרסל ישיר המחירים היו סבבה והם היו בוחרים אחלה סחורה.
אבל גם אז - היה רק לקנות בכפולות של קילו וזה עיצבן. כי מי רוצה קילו אבוקדו? וגם חתול בשק: יביאו לך קילו אבוקדו קשה כמו אבן שיילך לפח או רך ואז לא תספיקי להשתמש... אח"כ הכניסו מכירה ביחידות. ואז העלו מחירים בטירוף. ממש מוגזם.
פעם הגיע ארוז נהדר עם קרח ופעם בלי. אז כתבתי הערה לאורזים שיקפידו על קרח - טאוקי הקפידו.
ואז שלחו לי קילו תפוחי אדמה רקובים (!!!) ומסריחים ועוףף מסריח - פעמיים!
הגעתי למסקנה שהם התחילו לזלזל ובענק, חצופים. ככה הפסקנו להקיע את כספנו במיזם הזה ושבנו לכתת את רגלינו לסופר.
רמי לוי - רציתי לנסות אבל למיטב ידיעתי הוא לא מפזר לאזור שלי.
נשאר לי אולי לנסות רק את הסיטון הזה...
&nbsp
אם הייתי גרה בת"א הייתי בטוח מזמינה מכרמלה בשוק הכרמל. אבל מי יבוא עד אלי מת"א... הכול כזה יקר ולא משתלם, וגם בשופרסל ליד הבית שלי יש פירות וירקות זוועה.
&nbsp

בהחלט, צודקת כ"כ

לכן, ממש בחודש האחרון, כאשר התפנה לי מעט זמן- אני מצליחה לעשות קניות בשישי בבוקר. נמאס לי מכל הפדיחות ומכל הדברים שחסרים בהזמנה.

גם לי שלחו עוף מקולקל פעמיים!!!

עכשיו אני קונה מהם רק ירקות, מוצרים יבשים ומוצרי חלב.
אם חסרים הרבה מוצרים יבשים אפשר להזמין מסיטון, גם נחמד.

בלונד23

New member
פרטי לגבי סיטון - האם שולח לכל מקום?

מה המחירים? מה בעצם הם מחזיקים? יש גם חומרי ניקוי למשל? מחזיקים מותגים רגילים, או כל מיני מוצרים מפוקפקים?

לא יודעת אם שולחים לכל מקום...

אבל יש פרטים באתר או באפליקציה.
&nbsp
מחזיקים כל דבר שהוא יבש, ולא דורש קירור, גם אוכל, חומרי ניקוי, חיתולים מה שצריך

מחזיקים כמעט את כל המותגים או חלופות טובות, לדוגמא אין להם MUTTI (שימורי עגבניות שאני אוהבת) אבל יש שימורי עגבניות טובים מאיטליה מסוג אחר.
&nbsp
משלוח עולה 25 לדעתי

כפרקי

New member
בת 34 + 3

כרגע בחופשת לידה אז עושה קצת יותר כדי לפצות את הבעל שעשה הרבה יותר כשהייתי בשמירה, אבל בשגרה:
&nbsp
נקיונות - מתחלק בינינו, הוא יותר את היומיומי (סמרטוט בסלון וכלים) ואני את כל השאר.
סידור הבית - אני
בישולים - אני, בעיקר כי אני אוהבת ומשתלטת
קניות - אני, זה מתחבר לבישולים, למרות שהוא אוהב ושמח לעשות במקומי
כביסות - אני
האם יש לכן עזרים טכנולוגיים להתמודד עם ענייני הבית? למדיח אין מקום. מייבש קנינו לאחרונה עם הצטרפות מספר 3, רובוט אין כי אלה שמנקים כתמים דביקים עדיין יקרים מידי :)
האם אתן נעזרות במיקור חוץ להתמודדות עם ענייני הבית - לא
כמה שעות - כולל הכל, בין שלוש לארבע שעות ביום

בלונד23

New member
מעניין להשוות :)

ספרו מה אתן עושות בבית -
נקיונות? מתחזקת שירותים ומטבח כמעט כל יום, מטאטאת כל יום כמעט וכו'. מכבסת נונסטופ.
סידור הבית? ברור. כל הזמן. בבוקר, בערב...
בישולים? פעם-פעמיים בשבוע. רוב הימים אין לי זמן לבשל.
קניות? רק האיש עושה
כביסות? אני מכורה לכביסות ואוהבת מאוד, עושה לפחות 1-2 כל יום ובשישבת כמה וכמה. מכבסת ותולה כל הזמן סימולטנית עם כל העיסוקים האחרים. יש מייבש, שלהוציא ימי חורף גשומים אינו בשימוש. כל הזמן מכבסת הכול, מגבות, מצעים, וילונות, שטיחים...
האם יש לכן עזרים טכנולוגיים להתמודד עם ענייני הבית? דההההה! המדיח מופעל מדי יום ביומו. בלי מדיח לא נושמים בכלל... לשטוף כלים ידנית זה סיוט, במיוחד סירים. ממליצה לקנות מדיח הכי גדול שיש ומכונת כביסה עם תוף 8 ק"ג. יש מייבש כביסה, יש מטאטא חשמלי - הרכש החדש (נולד מהרצון לא להתכופף ליעה), אין רובוט.
האם אתן נעזרות במיקור חוץ להתמודדות עם ענייני הבית (עוזרת / מבשלת/ הזמנת קניות באינטרנט)? עוזרת שהיתה באה פעם בשבועיים, וכעת לרוב פעם בשבוע כי אני בהריון. גם בהריון הקודם ולאחר הלידה הייתה לי פעם בשבוע ואח"כ חזרנו לפעם בשבועיים. אין ספק - זו הוצאה רצינית. כשאני רואה שהבית מתוחזק ממש אז פעם בשבועיים.
כמה שעות ביום / בשבוע הבית גוזל מזמנכן? אין לי אפשרות לספור כי אני כמו נמלה, כל החיים מכבסת תולה מקפלת מעבירה מגבון מברישה שירותים ומשפשפת כיור. פשוט לא עוברת בחדר כלשהו בלי להעביר איזה ויש ובלי לקפל בגדים ולסדר בארונות. בקיצור - כל הזמן!
&nbsp
שכחת לשאול מי מגהץ - אצלנו האיש, אני ממש שונאת לגהץ. וכשיש הצטברות של בגדים מחויטים לעבודה שחייבים לגהץ אפילו יצא לי לשלוח למכבסה שיגהצו. בגדים שלי אני לא מגהצת, כמעט - משתדלת לתלות מסודר ככה שהם יוצאים סבבה.

בלונד23

New member
מפרטת

יש לו יתרונות שהוא קל משקל ונוח לתפעול.
החיסרון זה שצריך לנקות אותו (כן, להתכופף...) משערות ואבק שזה נתקע בגלגלים. גם צריך לרוקן אחרי כל שאיבה, אבל זה נעשה בקלות בלי להתכופף.
אני עוברת איתו על רוב הבית כמעט כל יום ככה בקטנה, רצפה ופרקט. הוא לא עושה ניקיון יסודי בכלל, רק ככה תחזוקה שוטפת של פירורים. קיבלנו אותו כמתנה לחג ואני מרוצה ממנו בסך הכול, כי אני לא נוגעת יותר במטאטא רגיל.

עונה גם.

ניקיונות - מפעילה רובוט (זה כבר עונה לשאלת העזרים) ומתפעלת את הבעל והילדים להרים דברים ורהיטים מהרצפה כדי שאפשר יהיה לעשות את זה
. כלים סניטריים זה אני. כיריים סופר יסודי עם מסיר שומנים וכאלה זה אני, להעביר מטלית גם הבעל (כיריים זכוכית, אין המון צורך לנקות יסודי). חלונות, תריסים ושאר דברים מסובכים אף אחד לא עושה. לא אכפת לנו.
סידור הבית - אני חוטפת קריזה מדי פעם ומסדרת בלאגן שמפריע לי בעין. מתעבת לפזר כביסה למקום אז לרוב הבעל עושה את זה או מתפעל את הילדים לזה. סה"כ רוב בני הבית שמים דברים במקומם כך שאין המון מה לסדר.
בישולים - עלי. הבעל יודע לבשל וגם די אוהב את זה אבל בלוחות הזמנים שלנו לא יוצא לו. וגם הוא מרגיש שאני מגרשת אותו מהמטבח. מה שדי נכון, כנראה. זה לא בכוונה, פשוט יוצא ככה שעד שהוא מגיע הביתה אני ממש צריכה שיעשה דברים אחרים ולא ייתקע במטבח כשאני יכולה לתקתק עניינים בזמנים אחרים...
קניות - אנחנו אוהבים לעשות קניות יחד ביום שישי. אם זה לא מסתדר, ולאחרונה זה לא מסתדר, אז מה שיוצא. לפעמים הוא, לפעמים אני, לפעמים אני הולכת עם הילדים ומשאירה את הקניות שיגיעו עם משלוח. כל פעם אני מנסה לעבור לקניות באינטרנט ולא יוצא לי. נרתעת ולא יודעת ממה. אוף.
כביסה - כולנו. את הילדים צריך לתפעל כמובן, הבעל לפעמים תופס יוזמה (רק כביסה צבעונית, הוא עיוור צבעים ולחוץ מלהרוס דברים), ואני בתדירות גבוהה יותר.
&nbsp
עזרים - יש מדיח, שנינו מכניסים ומוציאים בהתאם לצורך. הילדים עוזרים לפרוק לפעמים.
יש מייבש, משתדלת להמעיט בשימוש. במעבר לשלושה ילדים בצירוף עם חורף הייתי קצת בהלם והשתמשתי די הרבה. עכשיו שוב תולה. באמת גרמת לי לחשוב שהילדים בשקט יכולים להוריד. לא ברור לי למה לא ביקשתי מהם עד עכשיו.
(משעשע איך מדיח ומייבש נחשב עזרים בעוד שמכונת כביסה זה לגמרי מובן מאליו)
יש רובוט - אני מאוהבת בו. העוזרת פחות כי הוא גרם לפיטוריה.
&nbsp
אין מיקור חוץ לניקיונות כיום.
&nbsp

mitmit11

New member

רק אני שוטפת רצפה
אני מסדרת את הבית חלק מהזמן
אני מטעינה מדיח כמעט תמיד (החצי עושה את זה בניצולת מאוד גרועה)
אני שמה מכונת כביסה ותולה כמעט תמיד
אני מורידה ומקפלת כביסה חלק מהזמן
אני עושה קניות לבית (באינטרנט, נחשב?)
לא מבשלת פרט לאורז או פסטה בלי כלום.

יש רומבה - ילדי הרביעי
יש מדיח
יש מייבש אבל ללא שימוש (החורף האחרון לא השתמשתי בכלל)

קניות באינטרנט
אין מנקה
החצי מבשל

פרט לשעתיים בערך בשישי בבוקר (ולא כל שבוע) את יתר הדברים אני עושה בזמן מת ותוך כדי דברים אחרים. למשל אם הילד במקלחת אני מתעסקת בכביסה. מקפלים תוך כדי צפיה בטלויזיה, מסדרת כשאני בכל מקרה הולכת לחדר אחר - לוקחת משהו איתי.

shibolet101

New member
עונה

מבשלת כל יום כמעט
קניות בסופר עושים פעם בחודשיים בערך
קצב פעם בשבוע (בדרך כלל יום שלישי שהוא היום שאני מבשלת לילדים ארוחה בשרית) ירקן פעם בשבוע (שישי בשעה שלוש כשהוא חותך מחירים כדי לא לפשוט רגל) וחנות טבע לפי הצורך.
הבית עובר איפוס עקרוני כל ערב (שעה, אני ובעלי יחד) בדרך כלל אני מארגנת מטבח ומפעילה מדיחה בזמן שהוא אוסף את הבלאגן שנשאר מכל היום ואז אני מעבירה מטאטא וסמרטוט בזמן שהוא מטפל בכביסה וחתולים.
לצערי לא מספיקים הרבה מעבר לזה (ממש צריכה עוסרת) מנסים להכניס עוד משהו קטן כל ערב אבל רוב הזמן זה רחוק מלהספיק
אם נחשב שעות אז יש 7 שעות נקיון + בערך 4 שעות בישולים+ כשעתיים קניות

איך אפשר לעשות קניות פעם בחודשיים?

בעצם, אני מבינה שירקן פעם בשבוע וקצב פעם בשבוע, אבל מוצרי חלב? לחם?

אנחנו סוג של "לוקחים" לחם וחלב וביצים מהמכולת

כשעוברים שם בדרך חזרה מהגן, זה ממש ליד הגן. זה כזה "הי גיל לקחתי לחם אחיד" והוא רושם, כך שאני בכלל לא מרגישה שום נטל זה לא לוקח שום זמן ואני לא מרגישה שזה קניות... רק הכרטיס אשראי מרגיש את זה פעם בחודש

shibolet101

New member
אנחנו לא ממש אוכלים מוצרי חלב

ולחם אנחנו קונים קצת בחנות טבע
קצת אני אופה
ולפעמים בעלי מפנק בלחם מלחמים (מכורים כאן לשיפון זיתים שלהם)

למעלה