שאני אשפשף?

בלונד23

New member
אני בעד

כשיש מימון אין שאלה - ברור שעוזרת.
מאיפה זה הגיע? זה לא חדש. רוב חייה היתה לאמי עוזרת. גם לסבתי. (לפני שהם עלו ארצה היו בבית אפילו משרתת, מבשלת ואומנת לילדים במשרה מלאה. וככה זה היה לאורך ההיסטוריה... הרי עזרה בבית זה דבר מקובל.)
הכול שאלה של סדר עדיפויות, לי למשל עדיף להוציא כסף על ניקיון ולבשל בעצמי, אחרות אוהבות לנקות, יש גם בעלים שמנקים כמובן (כשהיינו סטודנטים האיש היה שוטף כל שבוע ואני עשיתי את השאר). הצעד הבא שאני מתכננת הוא למצוא בייביסיטר קבועה. העיקרון המנחה הוא שאמא לא צריכה לעשות הכול לבד, היא צריכה להיעזר בכל החזיתות האפשריות.

חלום, חלום, חלום

מעדיפה לשלם למישהי ולישון בזמן הזה/להיות עם המשפחה שלי/להיות בבית קפה.
אני היום אחרי 4 שעות נקיון וזה פשוט סיוט.
לצערי, לא מוצאת עוזרת בכלל- המלצות לעוזרת בפ"ת יתקבלו בברכה.!
מאד מבינה את מי שמעסיק עוזרת,
פעם הייתי מאד אנטי היום אני חושבת שזה שווה כל שקל.

אה, זה פשוט

אני לא טובה בזה, אני מתעייפת מזה פיזית, אין לי זמן לזה ובמעט הזמן שיש לי אני רוצה וצריכה לעשות דברים אחרים.
&nbsp
אני לא רןאה שום ערך בעבודת הנקיון. כן אוהבת שנקי. לא רואה ערך בניקיון. רואה ערך בלעזור לילדים בשיעורים, בלשחק איתם, בללמד אותם לרכוב על אופניים, בלבשל איתם ועבורם. לא חושבת שמישהו מרוויח מזה שאני שוטפת רצפה או שירותים.

חמותי עקרת בית ומחזיקה עוזרת

לי זה תמיד היה נראה מוזר אבל בתכל"ס זה מאוד מקל עליה ואם יש את המשאבים לכך- זה נראה לי סבבה.
אני באופן אישי לא מסוגלת לחשוב על להכניס עוזרת בית... שקלנו באיזו תקופה להכניס פעם בשבועיים אבל היה לי קשה מידי לחשוב שמישהי תגע לי בדברים ולא תסדר/תנקה כמו שאני אוהבת.
&nbsp
שריטה שלי שנדבקתי מאמא שלי

בלונד23

New member
בגיל מבוגר קשה לנקות

גם מפחדים ליפול, להחליק.
אולי בגלל זה היא מחזיקה עוזרת.
אבל כל הקונספט של עקרת בית הוא מזה מוזר לי... יש עוד חיה כזאת? איך אפשר כל החיים מהבוקר עד הערב להיות בבית?

היא ממש לא כל היום בבית

מתזזת מפה לשם.
היא הפסיקה לעבוד כשבעלי נולד ומאז לפעמים עוזרת לחמי בעסק שלו לרוב פשוט מסתובבת ועוזרת לסבתא של הבחור וכל מיני כאלה.
&nbsp
&nbsp

בייבה7

New member
נכון.. להזמין עוזרת בית נהיה מאוד רווח בתקופה האחרונה..

&nbsp
על מבשלת לא שמעתי, אבל כן על משפחות שקונות בתדירות גבוהה אוכל מוכן.
&nbsp
וגם אני מרימה גבה..
נראה שנשים יוצאות לעבוד ומוציאות את כל המשכורת על מסגרות לילדים, קייטנות לכללל החופש הגדול, חוגים, עוזרת בית, אוכל מוכן, מורה פרטית (כן, כן גם לכיתה א') וכו'.. לי אישית לא ברור ההתנהלות הכלכלית הזאת.
&nbsp
אין לי בעיה עם תא משפחתי שבוחר להוציא כסף על עוזרת בית.. בשמחה.. אבל אי אפשר גם לבזבז על דברים שאפשר לעשות לבד וגם לבכות על יוקר המחיה ועל כמה שהכל גרוע פה.. וזה הדבר היחידי שמפריע לי בגל החדש הזה..

בלונד23

New member
הבעיה אינה במיקור החוץ אלא ביוקר המחיה בישראל

את חושבת שהנשים שגרות בארה"ב מנקות לבד? ממש לא! יש להן עוזרות פעם בשבוע שגם מכבסות, ואפילו מבשלת שבאה הביתה כמה שעות בשבוע (לאחותי יש), שמרטפיות קבועות, חוגים, הכול עולה כסף קטן לעומת כאן.
הבעיה בישראל היא לא שהנשים יוצאות דופן ב"דרישותיהן" אלא שהדרישות האלה (שהן רגילות ומוצדקות בכל מקום מערבי בעולם) לא עולות מעט כמו בכל מדינה נורמלית. שהכול פה עולה הון.

את יודעת שברוב הבתים יש גם גבר, כן?

הגבר לא מוציא חצי מהשכר שלו על מסגרות לילדים? איזו עמדה מוזרה.

בייבה7

New member
מן הסתם..

&nbsp
אני אישית לא רואה הרבה טעם כששני בני הזוג יוצאים לעבוד כשאחת המשכורות "מבוזבזת" כולה (!!) על מיקור חוץ לדברים שאפשר היה לעשות אם אחד מבני הזוג היה נשאר בבית.
יש לי חברות מקסימות שטוחנות בעבודה ומצהירות שהמשכורת שלהן הולכת על מסגרות ארוכות, בייביסיטר שתוציא את הילדים מהמסגרות, קניית אוכל מוכן, מנקה, מורה/נערה שתשב עם הילדים להכין שיעורים וכו'. מצטערת, לא רואה בזה טעם.. עדיף כבר שהן יהיו עם הילדים רוב שעות היום במקום להכניס לצהרונים, ישבו איתם על שיעורים, ישחקו איתם, יכינו להם אוכל ביתי וכו..
זאת הכוונה. מוזר או לא.. זה כבר בעיני המתבונן.. וחבל שזה מוזר שהציפיה מההורים שידאגו לילדים, לאוכל ולבית במקום לצאת לעבוד.. כשהכסף מהעבודה משרת בדיוק את אותן מטרות ותו לא.

הסכומים האלו הם רק לכמה שנים

נניח עשור מתוך ארבעים שנה לפחות שאת משתתפת בשוק העבודה, עושה דברים, מגיעה להישגים. יוצרת חברויות, לומדת, שוהה מחוץ לבית בחברת מבוגרים, מפעילה את הראש ולא רק מתעסקת בחוברת שבילים ואיך מורידים כתמי גואש. יש לך כספים להפרשה לפנסיה, יש לך הגנות, אמנם הולכות ונחלשות אבל בכל זאת קיימות, ליום סגריר. יש כל כך הרבה סיבות לצאת מהבית, חוץ מהכסף. מעבר לזה, המשכורת של האישה לא הולכת כולה למסגרות. היא הולכת לקופת משק הבית לאותו מקום שהולכת המשכורת של הגבר, שאיכשהו אף פעם לא שמעתי שמישהו הציע שהוא זה שיישאר בבית כי המשכורת *שלו* כולה הולכת על מסגרות, והאישה תוכל לעבוד עד 8 בערב ולהרוויח כמו שצריך.

בייבה7

New member
נכון.. העשור החשוב ביותר בחינוך ועיצוב הילדים

&nbsp
ומי שעושה את זה זה לא ההורים.
ושלא יובן לא נכון.. אני עובדת במשרה מלאה, אבל תמוה בעיני שהורים לוקחים אנשים אחרים שיעשו כל כך הרבה דברים שהם יכולים לעשות בעצמם.. כמו להכין שיעורי בית עם הילד שלהם בכיתה א'!!

בלונד23

New member
את בעצם מציעה שנחזור לשנות החמישים ונהיה עקרות בית

זה בדיוק מה שאת אומרת - שהאישה לא שווה לה לעבוד (כי יותר חשוב להכין לילד אוכל ביתי?) ואילו הגבר - את לא נוגעת בכלל באפשרות שהוא שייך איכשהו למשק הבית.
שימי לב מה את מציעה, שכל המהפכה הפמיניסטית תתבטל, ושנגדל בבית ילדים ואז נישאר ללא עבודה וללא קריירה כשהילדים יעזבו את הבית.
נשמע ממש כיף...

בתור אחת שבעיקר עסוקה בלחפש מנקות, ופחות מוצאת אחת טובה כזו.

מעולם לא אהבתי את המשימה הזו.
זה נהיה הרבה יותר תובעני עם ילדים- במיוחד לאור העובדה שאי אפשר לעשות את זה איתם ובשלב של הבלעדיהם בא לי להתעפץ מול המחשב.
יחסית לשכר הפנוי שלי אני חיה באורח חיים צנוע.
במרכז עלות שכר מנקה מגיע לדעתי ל-70 ש"ח לשעה לפחות (50 ש"ח לשעה להן לפחות)
ואנחנו כל כך מבולגנים שיממה אחרי הנקיון בקושי רואים- אבל אני שמחה שלפחות פעם בשבוע מישהו ניקה לי את השירותים והמקלחת.

סמל סטטוס?!? לא הכיוון בכלל. המעט שאני משקיעה בשפיות שלי.
וזה ישאר ככה גם בחופשת לידה הקרבה ובאה. לא זוכרת שבקודמת היה לי משעמם בזמן הפנוי מהנקה/שאיבה/שינה.

yaelal1

New member
השאלה שלך מעידה יותר עלייך מאשר על הסביבה שלך -

האם גדלת בחברה שבה עמל כפיים הוא ערך עליון? האם גדלת בקיבוץ? או במקום אחר עם סט ערכים מאוד מוגדר?
לשאלך - אנשים שונים בוחרים לעשות עם כספם דברים שונים -
יש כאלה ישבחרו לשלם על מכון כושר
יש כאלה שיבחרו לנסוע לחו"ל פעם או פעמיים בשנה
יש כאלה שיבחרו לקנות אוכל מוכן או להזמין עוזרת
ויש כאלה שיחסכו בבנק ויקנו דירה "לילדים"
בעיני אין עדיפות ערכית אחד על פני השני.
אני יודעת מה אני אעשה אבל כלל לא שיפוטית לגבי מה חברתי תעשה.
נשמע שיש לך סוג של מעצור בעניין הזה ושוה לך לנסות ולהבין מאיפה זה בא ואולי כן לחשוב על לקחת מנקה פעם ב-

למעלה