חופשה בחו"ל ללא הפעוט- בן 2.5

חופשה בחו"ל ללא הפעוט- בן 2.5

הקטן בן שנתיים וכמעט וחצי, נסענו 4 פעמים מאז שנולד לחופש, הפעם האחרונה הייתה לפני 8 חודשים, הוא היה יותר קטן ומן הסתם הבין פחות.
הפעם הוא יותר בוגר, יותר מבין. מה אפשר לעשות כדי להסביר לו בצורה הכי טובה שאפשר שאמא ואבא נוסעים לחופש, אבל אוהבים אותו מאד ויחזרו מהר?
מעבר לזה שהוא נשאר אצל סבא וסבתא אהובים, יש לו שם חדר ומיטה, הוא רגיל להיות שם, אבל בכל זאת-קשור אלינו מאד.
מה אפשר לעשות? למישהי יש נסיון עם נסיעה והשארת ילד בן 2.5 ?

תודה רבה

לכמה זמן?

לי יש, לצערי, ניסיון רע עם שתי הקטנות (עם הגדולה לא עשינו משהו כזה). בשני המקרים מדובר היה בכך שרק אני עזבתי (כלומר, אבא שלהן עדיין היה שם) - עם השנייה הייתי בנסיעת עבודה של 4 ימים כשהיא הייתה בת 3 בערך (והיא נשארה עם אביה ואחותה), ועם השלישית בסוף השבוע הזה (מחמישי עד שבת) היא הלכה לטיול עם המשפחה המורחבת מהצד של בעלי - אבא שלה, האחיות, הסבים, האחים של בעלי ומשפחותיהם. הרבה פעמים היא הולכת לסוף שבוע עם אביה ואחיותיה בלעדיי - כלומר ללילה אחד. בכלל לא חשבנו שזה יהיה בעייתי - אבל כשהיא ראתה שעבר יום והיא עדיין לא חוזרת אליי, היא התחילה לבכות והיה לה מאוד קשה להירגע (וזו ילדה סופר לא בכיינית). גם השנייה לקחה קשה את הנסיעה ל-4 ימים.
לא יודעת מה להגיד לך. אם יש משהו שיכול להקל על הילד - אנחנו כנראה לא עשינו אותו
.

אנחנו נסענו בערך בגיל הזה

לא להרבה זמן, אבל במקרה שלנו זאת היתה הפעם הראשונה שנפרדנו אי פעם. אני חושבת שאם הוא רגיל לסבא וסבתא אין פה הרבה מה להיכנס לסרטים. מסבירים כמו שהסברת שאבא ואמא נוסעים, הוא יהיה אצל סבא וסבתא שיעשו איתו ככה וככה ויקחו אותו לככה וככה בהתאם לתוכניות שלכם ואתם תחזרו ביום שלישי, אחרי XYZ שוב, בהתאם לתוכניות שלכם ולפי דברים שהוא יכול לזהות. נגיד אחרי שיהיה בגן חוג חיות ותלכו לבריכה עם סבא. זהו.
תיהנו!

סעו ותהנו! תחשבו שהנסיעה הזו תורמת לזוגיות ולכן גם תורמת לו

לדעתי אם תקחו את זה בקלות - הוא ייקח את זה בקלות
(אגב גם אם הוא לא ייקח את זה בקלות הוא לא יזכור)

אם בכל זאת אתם רוצים משהו למצפון -
1. לצייר על דף ריבועים כמספר הימים, כל יום לצייר ציור בדף של היום שעבר
2. להכין לו מתנה קטנה מכם (משהו מחנות בשנקל) לכל יום של הנסיעה
3. נדמה לי ששושן כתבה 'נשיקה בכיס' זה מקסים, נשיקה באודם של אמא על כרטיס ביקור
4. אפשר להכין איתו ביחד ציור שיהיה איתו כשיתגעגע, או להגדיל ראש ולהכין ממש חוברת כמו שלפעמים מכינים בתחילת השנה בגן, עם כמה תמונות

לטעמי הכי טוב לנסוע בכיף ולהשאיר את רגשות האשם מאחוריכם, אם הלב שלכם קל וטוב עם הנסיעה הוא יקלוט את זה וגם לו יהיה קל

נסיעה טובה

בלונד23

New member
משאירים מכתב לכל יום עם מתנה קטנה

ככה הוא יידע שאתם חושבים עליו גם בהיעדרכם.
&nbsp

doril

New member
לא רואה בעיה

מנסיון הקטנים מסתגלים מהר מאד.
להורים זה יותר קשה .
רעיון נוסף שיישמנו.
אשתי הקליטה סיפורים מספרים של הילד, וכל יום היה שומע סיפור לפני השינה.

לילי73

New member
עשינו את זה בפסח האחרון

אותו גיל. נסענו לשבוע כולל הילד הגדול. הילדה נשארה עם סבא סבתא. הסברנו בקטנה שאנחנו נוסעים ונחזור מהר. ההורים שלי העסיקו אותה יופי. הייתה בגן . כך שלא היה לה זמן יותר מדי להבין שאמא ואבא לא פה. מדי פעם בערב הייתה עושה ספירת מלאי: אמא, אבא , אח ,בני דודים וכו' בתור משחק.
כשחזרנו והבנו אותה הביתה היא הייתה עסוקה בלגלות מחדש את כל החדרים ובפתיחת מתנות

תודה לכם, חברה ייעצה לי

לא לומר לילד שאנו הולכים לחופש אלא לסידורים, שמא הילד לא ירגיש:
1)מה הולכים לחופש ולא לוקחים אותי?
2) מה ההורים צריכים חופש ממני?

נשמע הגיוני...(-:

לדעתי לא הגיוני. אני מאמינה שצריך לומר לילד את האמת. ממש

תמיד. כמובן באופן שמותאם לגיל וליכולת ההבנה שלו, אבל לא לשקר.
גם במקרים דרמטיים (מכירה אישית ילד שאמו חזרה מטיפולים הביתה והוא חשב שהבריאה כשלמעשה לא נותר איך לטפל בה. הוא היה בכתה א' ונושא את הצלקות מהשקר הזה עד היום) וגם במקרים קטנים. וכן - אתם צריכים את החופש, וכן, אתם צריכים חופש ממנו. וכן, זה בסדר גמור!

למעלה