סקר השפשוף הגדול / הגב של אמא

סקר השפשוף הגדול / הגב של אמא

נושא טעון או לפחות מאד 'רגשי' במרבית הבתים שאני מכירה.
אחרי הסקר הזה יבוא סקר המשך (הגב של אמא מול הגב של אבא
)
אז בבקשה רק תיאורים של מה שאתן עושות ולא תלונות (אם יש פה מישהי עם כאלה....)

ספרו מה אתן עושות בבית -
נקיונות?
סידור הבית?
בישולים?
קניות?
כביסות?

האם יש לכן עזרים טכנולוגיים להתמודד עם ענייני הבית? (מדיח כלים / מייבש כביסה / רובוט מנקה רצפה) ?

האם אתן נעזרות במיקור חוץ להתמודדות עם ענייני הבית (עוזרת / מבשלת/ הזמנת קניות באינטרנט)?

כמה שעות ביום / בשבוע הבית גוזל מזמנכן?

אין ילדים, אבל בכל זאת עונה

אני מנקה את הבית כמעט תמיד.
סידור בית הולך אצלי עם ניקיון כמעט תמיד

&nbsp
בישולים זה לרוב אני , אבל נראה לי שהבחור די נהנה מהבישולים עכשיו כשאני לא שם וגם ככה אני שוברת את הראש מה להכין לו עם כל ההגבלות שהוא עשה לי אז נראה לי שאתן לו את זה בכיף

&nbsp
כביסות-הייתי עושה פעם ומאז שכל חצי חודש מומלץ שלא ארים משאות כבדים- זה עבר אליו

&nbsp
יש לי רובוט מנקה אבל בניקיון הקבוע של הבית אני מטאטאת כי יש מקומות שהוא לא מגיע אליהם. יש מדיח כלים שפעם לא אהבתי כי זה היה נראה לי מטופש כי גם ככה שוטפת לפני שמכניסה אבל כאשר מארחים זה נחמד. קשה לי מחשבתית עם זה שיש כלים מלוכלכים שמחכים כמה ימים... לפחות לא רואה כלים בכיור ככה

&nbsp
הכביסה נעשית אצלנו בחדר כביסה בבניין-דבר שממש הגעיל אותי בהתחלה אבל למדתי להתרגל לזה. יש שם מייבש וזה מאוד נחמד וחוסך גיהוץ בחלק מהמקרים.
&nbsp
אני פעם ב... מזמינה מצרכים באינטרנט אבל ממעיטה בזה לאחרונה במיוחד כי יוצא לנו לקנות בכמה מקומות ולא בכל מקום יש את הפרודוקטים שהבחור מעדיף שאשתמש בהם (ולכן הוא בוולפוד כל שני וחמישי
).
&nbsp
להערכתי- כשעתיים בשבוע . זה בית די קטן ואומנם אין ילדים אבל עם כל הכנת הדברים לגן זה בערך נראה כאילו שיש ילדים בבית וכל שבוע אני משתדלת לעשות ניקיון יסודי כולל פרויקט-כל פעם משהו אחר.

בלונד23

New member
בעלך טבעוני?

נשמע קשה כל ההגבלות על הבישול והמוצרים.
אם הייתי צריכה לכבס במכונה משותפת לבניין גם אותי זה היה בהתחלה מגעיל, כנראה... את בהחלט צודקת שיש בזה תחושה קצת מוזרה אם הרבה אנשים משתמשים באותה מכונה.

בלונד23

New member
חכם מצידו

יש לך טיפ מה ניתן לאכול במקום פחמימות?
נניח כשמתים לנשנש בין הארוחות או ככה בערב מול הטמבליזיה
אני לא מצליחה למצוא תחליף טעים לפחמימות... ממצה מאוד מהר את היוגורט/גבינה/חביתה ואין לי רעיון למשהו טעים ללא פחמימות.

אין לי מושג- אני חולת פחמימות

זה די יוצא שאני בקושי אוכלת בגלל שמכינה לו ואין סיכוי שאני אוכל מזה כי זה פשוט לא טעים ולא אכיל (וניסיתי לאכול דברים דומים למה שמכינה במסעדות וזה פשוט לא זה מבחינתי).
עכשיו כשהוא ממש התלהב מלבשל לעצמו, קבענו שאני אשאיר לו לבשל לעצמו ואכין לעצמי אוכל כדי שלא יהיה מצב שלא אוכלת. מנסה לצאת מההרגל הדפוק הזה.
&nbsp
הוא בד"כ סלט ירקות קצוץ בערב, לפעמים עם ביצה קשה.
&nbsp

בלונד23

New member
מדהים שזה משביע אותו

סלט ירקות משביע אותי לדקה וחצי בערך... אפילו עם זיתים וטחינה. אני חייבת פחמימות כדי לשבוע. נראה לי שזה גנטיקה.

שרון 337

New member
במקום פחמימות,,

למי שלא יודע,פחמימות זה כול הנשנושים המתוקים שהופכים לסוכרים בגוף.
לכן,במקום מתוקים, עדיף :
קרטיבים ללא סוכר.
&nbsp
אפשר 1/2 כוס סלט פירות צונן :תותים, דובדבנים, אגס, או תפוח ,ושקדים /אגוזים.
&nbsp
וגם פיצוחים :אינם מכילים סוכר,(כמובן לאכול במינון סביר)כמו :5 אגוזים 5 שקדים ,
5 פיקאנים ,5 פיסטוקים/ אגוזי-לוז.(רצוי לא קלוייים שאז הם עתירי מינרלים ו-ויטמינים.)
כדאי לשלב גם בסלט ירקות את הפיצוחים,כמו חופן גרעיני חמניה,דלעת, אגוזי- מלך .
&nbsp
&nbsp

בלונד23

New member
קרטיב ללא סוכר מלא בממתיק מלאכותי

עדיף לאכול סוכר ולא ממתיק. זה מסרטן. לפחות סוכר זה לא דבר מהונדס במעבדה.
סלט פירות זה האמא של הפחמימות. זה מלא סוכר. וחצי כוס זו מנה לא ריאלית.
פיצוחים הם שומן, ולא פחמימות, אבל הם לא מחליפים ארוחה כי אינם משביעים.
ולחם עשוי מטחינה? מי יכול להכניס דבר כזה לפה?
התחליף הטוב והמתבקש לפחמימות הוא סלט או ביצים או טונה.
&nbsp

שרון 337

New member
מאיפה הבאת את כול השטויות אלה על הסרטן ?

יקירה,
סבתי חייה עד גיל 95 וכול חייה השתמשה בתחליף סוכר, שנקרא:"סכרין ",
כיום ישנם תחליפים טובים בהרבה ,וללא טעם לואי ,והם אפילו אינם נספגים לגוף .
אז לפני שאת מפילה את ממצאי הסרטן - על כול תחליפי הסוכר,טוב תעשי אם
תקראי את הכתבה הבאה ,ותלמדי על נזקי הסוכר, שאותו את מעדיפה :
ראי כאן:
http://www.refuativit.co.il/index2.php?id=129&lang=HEB

iris511

New member
עונה לסקר ,בת 45 עם שתי בנות:

נקיונות: לא מנקה, בעלי "חולה נקיון" ,כאמור מטאטא ושוטף כלים כל בוקר לפני שיוצא לעבודה, שוטף את הבית יסודי כל יום שישי, מסרב בכל תוקף לעזרה, זה הכיף שלו לטענתו...
סידור בית: אני ובעלי ,בעיקר אחרי הבאלגן שמשאירות הבנות.
בישולים: לא אוהבת לבשל, מכינה בעיקר תוספות, תפו"א מבושלים, ירקות מבושלים, אורז רגיל ואורז עם עדשים .., לפעמים גם מטגנת דגים.
לרוב בעלי קונה פעם בשבוע לכל השבוע ,שניצל דג, דג בתנור מחנות קייטרינג קרובה (הבנות צמחוניות) ,לפעמים גם שניצל תירס\ תרד\ ברוקולי \קציצות עדשים של טבעול בא בחשבון.
קניות: בעיקר אני , בעלי קונה פירות וירקות בסוף השבוע.
כביסות: רק אני פעם בשבוע.
אין לי מדיח, מייבש, רובוט, אין לנו צורך כרגע.
אני לא משתמשת במיקור חוץ...אני סוג של אולד פשן.
הבית גוזל מזמני רוב היום, אני כרגע לא עובדת ומגדלת פעוטה שעוד כמה חודשים תתחיל לראשונה מסגרת מגיל 3 , (כרגע איתי בבית) ,של גן תת חובה, ויש לי גם נערה מתבגרת שגם איתה לא קל, בעלי רוב היום בעבודה מחוץ לעיר וחוזר בלילה.

Cafe Latte

New member
עונה.

נקיונות? מינימום הכרחי.
סידור הבית? בטח. אחרת זה מציק לי בעיניים.
בישולים? לפחות פעמיים בשבוע. לפעמים יותר. גם בעלי התחיל לבשל לאחרונה (אז בהתאם אליו, ולכמות שיש, אני מחליטה כמה ומה לבשל).
קניות? אנחנו עושים רק השלמות. את השאר באינטרנט.
כביסות? "מכבסת" (מפעילה תוכנית). בעלי תולה, שנינו מקפלים ומפזרים.
האם יש לכן עזרים טכנולוגיים להתמודד עם ענייני הבית? (מדיח כלים / מייבש כביסה / רובוט מנקה רצפה) ? יש מדיח, ויש רובוט מנקה רצפה.
האם אתן נעזרות במיקור חוץ להתמודדות עם ענייני הבית (עוזרת / מבשלת/ הזמנת קניות באינטרנט)? אין כרגע עוזרת. בגדול, אני מחפשת כרגע מישהי. אבל אפשר לומר שיש בגדול.. כי עכשיו כאמור זו תקופה של בין לבין.
יש גם מישהו שמגיע אחת לחודש, ומנקה חלונות ותריסים.
כמה שעות ביום / בשבוע הבית גוזל מזמנכן? לא יודעת... קשה לומר.

בת 30 עם בת 2.3 בבית

נקיונות - אין הרבה. כלומר, אני מאוד מבולגנת וגם בעלי ושנינו שונאים לסדר ולנקות, אז תכלס זה לא ממש קורה, מנסים לשמור את המצב בריא אבל אני מקבלת תחושה שהרבה הרבה פחות מבתים אחרים. כשכבר יש איזשהו מאמץ נקיון זה בד"כ יהיה אני כי לי זה מפריע קודם (אחרי 3 שבועות נגיד אני אסדר קצת
).
אה, וכלים רק אני עושה, בד"כ כמה פעמים ביום, כי מרגיש לי יותר מתיש כשהכיור מפוצץ וגם אין ככ הרבה כלים (טריק שנלמד מהעבר המטונף שלי ושל בעלי).

סידור הבית- עקב הרקע הבעייתי של ההורים שלה עם סדר והמחירים שזה גובה, אני והקטנה מסדרות לא מעט, לא פותחים משחק חדש עד שהקודם לא במקום, עובד כמעט תמיד, לא שלא מתבלגן, אבל זה נשלט ותכלס אם מאוד כואב לי בעיניים ב5 דקות אני מחזירה את אזור המחקים לקדמותו (=המבולגנת מלכתחילה)

בישולים- שוב, אנחנו קצת חריגים בזה, בעלי מכין לעצמו אוכל מרכזי לשבוע וחצי בערך ואני מבשלת לי ולקנה בד"כ בימי שישי, כשהיא עם אמא שלי, אני לרוב לא מבשלת במהלך השבוע כי אני שונאת לבשל. סה"כ שבועי זה בטח 4-5 שעות של בישול מרכזי.

קניות- רק אני בשישי בבוקר, לרוב כשעה וחצי.

כביסות- כמעט חצי חצי, עם הכלל שמי שהכניס מכונה אחראי לתלות אותה (נלמד בכביסות עבשות לאורך שנים
) נראה לי שאנחנו עושים 3 מכונות בשבוע בערך.

אין עזרים טכנולוגים
מלבד אמא שלי שמפנה לי זמן ומבלה עם הבת, אין מיקור חוץ.
אני מחברת את כל המפורט אז בערך 7.5-9 שעות שבועיות. אני לא יודעת כמה הייתי אומרת שזה 'גוזל' מזמני, זה לא מרגיש לי כזה מעיק. אבל זה הזמן שמושקע נטו בזה.

עונה!

תשובות לסקר הגב של אמא:
בת 33 פלוס 1 בן 2.5 פלוס 2
פלוס
(חדש מאתמול)
מה אני עושה בבית?
נקיונות
בישולים
קניות
כביסות
סידור הבית

האם יש לי עזרים טכנולוגים?