גמילה לה לה לה

עזרה עם

אז אנחנו בגמילה של הקטנה, די בהתחלה (רק כשבוע) אבל עד כה טפו טפו, אין פיספוסים כמעט בכלל וכשיש הסיבה לרוב ברורה.
אבל קקי, היו הצלחות, והיא מנסה כל פעם שמרגישה קקי (והיא אומרת שיש לה) מחכה לא מעט על האסלה אבל מלבד גוש פיצפון ממש לא יוצא, ברור לי שיש לה עוד וזה לא משתחרר.
עשתה בעבר כבר קקי בשירותים בלי בעיה, גם מהאסלה עצמה לא נראה שיש בעיה, חשבנו שאולי זה עניין של תנוחה והצענו שתשב יותר דומה לכריעה אבל זה כרגע לא מצליח.
&nbsp
השאלה שלי זה מה עוד אפשר לעשות לעזור לה?
חשבתי להוסיף לה לתפריט מאכלים שעושים לה בכללי קיבה יותר רכה, זה יעזור?
ובכלל אשמח לדעות

פירות קיץ

אבטיח, ענבים, נקטרינות ולדעתי גם אגסים בשלים אמורים לעזור.
ממליצה להוסיף שמן זית בכל מה שניתן להוסיף.
שזיפים מיובשים או מים ששרו בהם שזיפים מיובשים (לשפוך מים רותחים על כמה שזיפים ולהשאיר למשך שעה לפחות). אם היא מסכימה אפשר גם לתת גרבר שזיפים.
לא מנסיון אישי (עקב אלרגיה) אבל כנראה שגם מוצרי חלב אמורים לעזור.

להימנע ממאכלים עוצרים: אורז, תפוחי אדמה, בננות.

מסכימה עם המגיבה מעליי, כשל"פ גורם לעצירות ויציאות קשות. כך שיכול להיות שהרקע אינו הגמילה אלא התזונה.

אחרי שהיא תצליח להוציא, כדאי לנגב עם מגבונים ולא עם נייר (פחות שורט ומכאיב) ואולי גם למרוח משחת החתלה (אפשר גם לפני היציאה, יעזור לעור להימתח בקלות רבה יותר).

שיהיה בהצלחה

עונה לשתיכן

אנחנו לא כשלפ ואכלה כמו תמיד בשבוע האחרון
נמנע מהעוצרים, תודה על ההמלצה, וגם על הפירות קיץ

&nbsp
אני חוששת שמאכלים משחררים רק יותר ילחיצו אותה (לא בטוחה שהיא נלחצת, זאת יכולה להיות פרשנות שלי), היא צריכה קקי (כבר כל היום ואתמול) מרגישה שהוא עומד לצאת אנחנו עפות לשירותים מתיישבת וכלום. היא עם סבלנות ומחכה ונראה לפחות שהיא רוצה שיוצא, אבל ברגע שמרגישה שיוצא נלחצת ועוצרת. אני חוששת מה יקרה אם לא תצליח לעצור לגמרי, זה לא ילחיץ עוד יותר?
[שאלות של נובית
]

בזה אין לי נסיון

העצירות התחילה אצלנו הרבה לפני הגמילה מהחיתולים, דווקא הגמילה העלתה את התדירות ומרגע שנגמלה לא היו שום בעיות לעשות קקי בשירותים.
אנחנו עדיין משתדלים להמעיט בתזונה עוצרת ולהרבות בתזונה מרככת ומשחררת, מוסיפים סיבים (נורמלקס) באופן קבוע ומתבלים כל מה שאפשר בשמן זית.
כחודש אחרי הגמילה מהחיתולים התקבע אצלנו נוהל קקי מיד אחרי ארוחת הערב ולפני המקלחת. האוכל הרב שבקיבה מסייע בהתנעת פעולת המעיים.

נזכרתי שגם פעילות גופנית אמורה לסייע מכיוון שהיא יוצרת תנועה של המעיים. אז מוסיפה להמלצות גם הליכה, ריצה או כל פעילות אחרת שבה מזיזים את הרגליים הרבה.

MotheRonit

New member
חצי בלת"ק: אם זה עניין של סבלנות לשבת אני מביאה להם לסיר

/אסלה, משחק/ספר/עיתון (עד שלא ראיתם פעוטה בן שנתיים וארבעה נגמלת בעודה קוראת "גלריה" של הארץ...) ואם זה עניין של תנועה אז לנסות בכריעה

מ י כ ל10

New member
לא חושבת שהיא לא תצליח להחזיק

לא נראה לי שבגלל קצת שזיפים שרויים יברח לה או משהו.
אני, כמובן, לא מכירה את הילדה, אבל מה שהייתי מנסה הוא:
1. להפסיק "לעוף לשירותים". יש מספיק זמן להגיע לשירותים וריצה לשם זה לחץ. אם בורח אז בורח (לא יברח. זה עוד 10 שניות, וחוסך את הלחץ)
2. לספור "פלופים" של קקי במים. יצא אחד? "איזה יופי! בואי נראה אם הקקי הבא יעשה "פלופ" יותר גדול או יותר קטן. מה את חושבת?"
3. לשחק עם בועות סבון בשירותים. פעם את נושפת ופעם היא.
4. כריעה זה מצוין, וגם "לנשוף את הקקי החוצה".
&nbsp
*. באופן כללי, וקשה מאוד לביצוע - להפסיק לעשות עניין מקקי. הוא יצא. אם יש בעיה רפואית זה עניין אחר, אבל בד"כ זה אישיו נורמלי עם קקי שיש להמון ילדים

תודה רבה!

את צודקת, לא יודעת למה אני רצה, כאילו, ואם יברח, אז מה? (מתרגלת רוגע כבר עכשיו
)
ותודה על הטיפים היצירתיים-ינוסו כולם!

איך אני אדע להבדיל אם זה יהפוך לעניין רפואי?

שתי הערות קטנות

קודם כל, גמילה היא תהליך
המשמעות של תהליך היא שעל פי רוב הוא אינו לינארי, יש הבנה, הפנמה, התקדמות, נסיגה, התקדמות, נסיגה מכוונת, התמודדות בתוך הבית, התמודדות בגן, התמודדות במקומות פתוחים, התמודדות בקניון.....
כלומר, גם יש כמה חזיתות, גם יש התקדמות ונסיגה, לפעמים ענייני דווקא (פיפי לפני השינה, קקי דחוף באמצע הרחוב כשאת עמוסת שקיות ואין שום אסלה באופק וכדומה), הרבה פעמים סוגיות של שליטה על הגוף ושליטה גם מול ההורים.
זה מהלך רגשי הרבה יותר מורכב מלשחרר את הצרכים בנקודה המתאימה ברגע הנכון, זה מהלך רגשי של עצמאות מוחלטת אחרי מצב של תלות מלאה.

עניין שני - קקי הוא תמיד תמיד (תמיד) עניין מסובך יותר מפיפי

עבר שבוע, אתם ממש ממש בהתחלה-לה-לה
מצטרפת למי שאמרה לא לרוץ
ממליצה מאד (מאד מאד) על סיר לענייני הקקי

אם יהיה קשה מאד או תתפתח עצירות אפשר לתת תוספים, לשנות את התפריט, להלביש חיתול לפי בקשה, לעשות בכריעה באמבטיה על עיתון ועוד מליון פתרונות יצירתיים

בינתיים - סבלנות וזה הכל
כמובן שיש ילדים שנגמלים תוך שבועיים, אבל אני אישית לא מכירה אף אחד שנגמל כל כך מהר, ורוב ההורים מספרים על גמילה של כמה חודשים ומעלה

תודה רבה :)

הסיר לצערי לא עובד, יש לנו כמה סוגים ואנחנו מנסות גם מחברים, נראה שפשוט לא נוח לה :/
&nbsp
תודה על ההערות, לוקחת איתי הלאה

גמילה בלילה

האוצר בן 3+3 חודשים
גמול לגמרי ביום חצי שנה
היה תהליך שנמשך מספר חודשים, היה לא פשוט בכלל לעומת שתי אחיותיו הגדולות.
שתיהן נגמלו יום ולילה במקביל כך שאין לי נסיון עם גמילת לילה.
ניסינו תחילה להוריד חיתול בצהריים, להקפיד לעשות פיפי לפני השינה אך בכל זאת לא מצליח להתאפק שעתיים-שלוש כשהוא ישן (כשהוא ער כן מצליחה לשלוט ולהתאפק בלי בעיה)
בלילה, בכלל אין מה לדבר, קם עם חיתול עמוס גם אם לא שותה לפני/במהלך השינה.

אשמח לשמוע עצות כיצד גומלים בלילה, אולי אין דרך לעשות זאת אלא להמתין שהילד יגדל...
יש לי חברה שאמרה לקחת לשירותים באופן יזום אבל אני לא ממש אוהבת את הרעיון הזה.

תודה רבה

באותה דילמה (כנראה עם פחות אנרגיות)

שלי בן שלוש וחצי, גמול יום לגמרי, כולל נסיעות ארוכות, כולל שנ"צ
אבל אם מעירים בלילה אוי ווי... ניסינו כמה פעמים ועזבנו
את הגדולה היינו לוקחים לפיפי יזום והיתה עושה ממש מתוך שינה
בינתיים תוך מחשבה אנחנו מעדיפים לישון ולא להחליף מצעים
ונותנים לו לגדול עוד קצת ....
אני זו שתמיד מצדדת במוכנות הורית - מודה בפה מלא שאני לא מוכנה ב-כ-ל-ל

אבל כדאי לנסות, אולי לא תהיה התנגדות עזה, ואז פיפי יזום פותר את העניין (מנסיוני הדל בגמילת לילה אחת)

Penny Can

New member
גמילת לילה - החזרת החיתול

שלום רב, לא כתבתי כאן המון זמן אבל עכשיו נולד הצורך אז מנצלת את השרשור לשאול שאלה... תודה מראש לעונים
הבת שלי בת שנתיים ו-9, גמולה יום בערך חצי שנה (התחלנו ביוזמתה) ולפני כמה שבועות ביקשה להוריד חיתול גם בלילה. היה רצף של כמה שבועות מוצלחים עם פספוס פה ושם אבל כעת שהתחמם והיא שותה הרבה יותר (מאוד אוהבת לשתות), יש פספוס כל לילה ואפילו בשנ"צ. גם אם לוקחים לפני השינה וגם אם מונעים שתיה בסמוך לשינה, עדיין יש פספוס אחד.
אני ממש לא לחוצת גמילה "מלאה" אך נשאלת השאלה האם זה בסדר להחזיר חיתול אחרי כמעט חודש? האם זה לא יבלבל אותה? או שזה לא משנה כי זה בתת מדוע גם ככה תוך כדי שינה?
כמו כן ראיתי שיש את השיטה של לקחת לשירותים באמצע הלילה באופן יזום. האם זו שיטה מומלצת? לא פוגעת ברצף השינה?
תודה רבה על המענה!

mitmit11

New member
אני מחכה שהם יקומו בבוקר יבשים שבוע רצוף

לדובון זה לקח מעל לשנה מגמילת היום, הצפרדעון מראה כיוון דומה עכשיו. לקחת יזום ניסיתי ולא הלך. הילד ישן וממש לא שיתף פעולה.
לרוב אגב הם מרטיבים את החיתול ממש לקראת הבוקר כשהשינה כבר קלה יותר.

גם אני בגישה הזו

נראה לי מאד קשה לגמול באופן יזום. הרי הילד ישן והוא לא מודע למה שקורה (בניגוד לגמילת יום). יש כאן איזושהי בשלות פיזית שפשוט צריכה להגיע מתישהו.
אצלי הוא נגמל ביום בגיל שנתיים וחמישה חודשים.
לא זוכרת בדיוק מתי נגמל בשנ"צ, אבל בלילה זה קרה לבד בגיל 3 + 7 חודשים.
אחרי שקם יבש לפחות שבוע רצוף הורדנו חיתול.
כמובן מקפידים שיעשה פיפי לפני השינה ולא נותנים לשתות במיטה. אם מאד ביקש מים, נתנו לו קצת מאד.
היו אחרי זה מקרים מאד בודדים של פספוסים.
אני מניחה שיש ילדים שזה מגיע בגיל יותר מאוחר, אבל לא רואה סיבה ללחוץ ולהילחץ בגיל כזה (במיוחד אם הילד לא מבקש להוריד חיתול, ולא מתלונן שזה של תינוקות וכדו').

mitmit11

New member
בהחלט בגמילת לילה נכנס העניין של בשלות פיזיולוגית

בניגוד להתניה של גמילת היום בשעת ערות.

בלונד23

New member
אצלי ממש הפוך ממך :)

קודם כל ההרטבה אצל הבת שלי מתרחשבת כבר לפני חצות.
שנית, חיתול ריק שבוע - גם אם הייתי מחכה שנים זה לא היה קורה. זו היתה אך ורק החלטה מודעת שלה.
וגם לנו קימה יזומה בלילה לא עבדה - היא רק בכתה והתעצבנה וסירבה.

למעלה