עגלת תאומים או טרמיפיסט??

volifood

New member
עגלת תאומים או טרמיפיסט??

אשמח לדעת מנסיונכם...
נכון להיום יש לנומיחד אחד חמוד ופעלתן עם טיולון משלו..
אומנם לא מרבה לשבת בו.. אבל זה שלו:)
בקרוב מצטרפת אחת נוספת, כשהיא תגיעה הוא יהיה בן 2וחצי.
האם יש צורך בעגלת תאומים או שטרמפיסט מספיק?
בטוחה שיש פה הורים שהיו במצב שלי שיוכלו לתת תובנות:)

לנו עם הפרש דומה (שנתיים ועשרה חודשים)

הייתה עגלה שנקראת sit n stand של בייבי טרנד שנקנתה בארה"ב - אולי יש גם בארץ, לא יודעת. יש שם מקום לילד הגדול לשבת, והוא גם יכול לעמוד - הבעייה העיקרית היא שלדעתי זה מתאים רק מגיל חצי שנה לתינוק (שלו יש טיולון מקדימה). בינתיים אולי באמת אפשר להסתפק בטרמפיסט (לנו לא היה ולא זוכרת איך הסתדרנו בהתחלה).

MotheRonit

New member
לדעתי בגיל הזה מספיק טרמפיסט

אבל את יכולה לדעת כמה הוא הולך ברגל...
לגבי הזה שלו - הייתי משווקת לו שהוא כבר גדול וזה מתאים לתינוקות, אבל לו יש מתקן מדליק שרק הוא יכול להיות עליו. אולי לתת לו לצבוע/לקשט עם מדבקות...

לדעתי לא זה ולא זה

מזל טוב לרגל הרחבת המשפחה!
ילדון בן שנתיים וחצי הוא זאטוט פעיל ביותר, לרוב לא אחד שזקוק לעגלה אלא במקרים מיוחדים (בדרך לרופא, נניח).
עגלת תאומים זה דבר ענק ומסורבל ולא נוח בעליל
לי גם טרמפיסט היה מאד לא נוח (הרגליים שלי נתקלו בו כשדחפתי את העגלה)

בחודשים הראשונים (בזמן של גזילת הבכורה) כשהייתי עם שניהם השתמשתי במנשא (אצלי הפרש של שנה + 9) ומהר מאד החלפתי את המנשא בסבלנות - הזאטוט הולך (לאט) הפצפון בעגלה.
כשהגיעה השלישית (שוב הפרש של שנה + 9) לא השתמשתי בכלל במנשא - עגלה ושני הלכים.
עכשיו השלישית בת שנה + 10 והעגלה נזנחה כליל. קשורה מתחת לבית ללא שימוש.
אז מניסיוני אין צורך.

volifood

New member
מבינה מה את אומרת....הבעיה

שהזעטוט שלי לא ממש הולך לידי יד ביד בסבבה.. הוא די פעלתני ואוהב את החופשיות שלו, נעצר לגעת ולחוות כל דבר.
עכשיו אם סתם אני בסבבה איתו עושה טיולון סיבוב קצר אז זה נחמד ואנחנו בשליטה, אבל אם יש באמת מטרה וצריך להגיע לאינשהו צריך לשים לו גבול והגבול היום היה לשבת בעגלב כי אחרת נגיע שנה הבאה לכביש ממול...

mitmit11

New member
ככה זה כל הילדים

ולכן צריך להבין שכל הליכה של חמש דקות הופכת לחצי שעה. ברגע שמפנימים את זה הכל יותר נינוח וזורם. גם מטרמפיסט הוא יכול להחליט שהוא יורד או לא עומד כי הוא ראה עלה שמעניין אותו...

פנדה30

New member
גם אצלנו הפרש דומה, וזה גרם לקטנה (הגדולה) ללכת יותר

אנחנו הולכים לא מעט, בעיקר מ ואל הגן שלה, בהתחלה נעזרתי במנשא/ברכב, אבל היא לא יושבת בעגלה מרגע שלמדה ללכת, וטרמפיסט לא אופציה מבחינתי.

mafe

New member
אצלי טרמפיסט הציל את חיי

ההפרש אצלי שנתיים וחודש.
הקטן היה תמיד רגוע בעגלה, הגדול התקשה ללכת מרחקים ארוכים, ואני תמיד נסחבת עם מיליון תיקים.
בערך חודש לפני הלידה הפסקנו להשתמש בעגלה עם הגדול, וכשהקטן נולד שיווקנו לגדול את המקום החדש שלו על הטרמפיסט והוא ממש התלהב. שימש אותנו כ-8 חודשים. עכשיו הגדול כבר הולך בכיף, אבל עדיין אם ניסע לגן חיות או משהו כזה, ניקח איתנו. זה נוח, לא יקר, לא תופס מקום, והגדול יכול להחליט אם בא לו קצת כשמתעייף, וממש לא מסורבל כמו עגלת תאומים.

שמתי לב שהטרמפיסט הכי נוח עם עגלה עם אמבטיה. אצלנו כשעברנו לטיולון, הרגשתי שכל העסק פחות יציב, ובירידות פחדתי שיתהפך אחורה. (יש לי ברייטקס)

mafe

New member
אוי, סליחה! זה אמור להיות בשרשור של volifood

mitmit11

New member
יש לי הפרשים קטנים יותר

שנתיים וחודשיים ואח"כ שנתיים ושבועיים. עגלת תאומים היא גדולה, מסורבלת, לא נוחה לאחסון או העמסה ברכב, בהרבה מקומות קשה לעבור עם עגלת יחיד אז תאומים - על אחת כמה וכמה.
&nbsp
אני התחלתי כמה חודשים לפני הלידה לתרגל את הקטן התורן בהליכה עצמאית. כל פעם עוד חצי דקה. כחודש לפני הלידה היתה גמילה טוטאלית מהעגלה (שלא ירגישו ש"גונבים" להם). לאחר הלידה הם הלכו לצידי ולפעמים כשהיה מרחק גדול הם "רכבו" על העגלה (יש לה פגוש כזה שמאפשר הרכבת ילד בדומה לטרמפיסט). מה שכן - תמיד תכננתי מיליון עצירות בדרך.

niki11111

New member
לנו יש טרמפיסט עם כיסא

הגדולה הייתה בת שנה ותשעה חודשים כשהקטנה נולדה. בחודשים הראשונים השתמשנו בעגלת תאומים (קנינו ביד שתיים בזול ומתכוונים למכור בהמשך). אבל מאז שהגדולה בת שנתיים היא כבר לא רצתה עגלה. וצודק מי שאמר זה מסורבל וזה תופס הרבה מקום וזה לא נכנס בחלק מהדלתות, ומסורבל על המדרכה.

הטרמפיסט עם הכיסא זה אחלה. מתפרק. כשהיא לא רוצה זה מפורק מתחת לעגלה. כשהיא רוצה מרכיבים ברגע. זה נוח לה. היא היום בת כמעט שלוש ועדיין אנחנו משתמשים בזה בטיולים ארוכים. יכול להיות גם טרמפיסט עמידה אם רוצים (אני פחות אוהבת עמידה כי יש לה נטיה לנזק פתאום מהטרמפיסט כשהיא מחליטה שהיא רוצה לרדת, מה שהיא לא עושה בישיבה).

ראיתי טרמפיסט עם כיסא בצד

כיסא ישיבה ממש, לא כזה של אופניים, ולצד המושב של התינוק, אבל לא מסיבי כמו עגלת תאומים. סופר מגניב.

Nightingale5

New member
גם אני ראיתי כזה ואין לי מושג איפה משיגים

בכלל לא חשבתי לקרוא לזה "טרמיספט" ולעשות גוגל
עזר לי מאוד השרשור הזה

yaelal1

New member
כפי שאת רואה - מספר התשובות כמספר האמהות

אני חושבת שאת צריכה להתאים את הפתרון למשפחה הספציפית שלך.
אצלי, יש הפרש גדול אבל אני רק רוצה לחשוב מה היה קורה אם הגדולה היתה צריכה ללכת על ידי כשאני עם תינוקת בעגלה.
That was never going to happen.
זה כל כך תלוי בילד ואיך הוא מקבל את הסיטואציה, וכל ילד זה עולם ומלואו. כך שרק את תדעי מה שטוב לכם.
באופן כללי באמת עגלת תאומים זה לא פתרון נוח.
מה שאני הייתי עושה במקומך זה שמה את התינוקת במינשא ועם טיולון עבור הילד ה"גדול". כשהיא כבר תהיה בשלב של טיולון הוא יהיה בן שלוש ואז זה פחות קריטי. אבל גם טרמפיסט נשמע פתרון טוב.
&nbsp
ואגב. אני מאוד לא אוהבת את הביטוי "גנבת הבכורה" שעלה כאן בשרשור.
מחשבה יוצרת מציאות, ואם נותנים לילד תחושה שעושים לו איזה משהו נוראי ושצריך לרחם עליו אז ככה זה גם מרגיש לו.
תשדרו עסקים כרגיל וגם הוא ירגיש בטחון בכך.
אין ספק, ההתחלה קשה מאוד וגם לו יהיה קשה בהתחלה אבל אחרי חודש-חודש וחצי העניינים נרגעים (גם מבחינתכם ואז גם לו יהיה קל יותר) ואז כדאי שירגיש שבעצם קרה משהו חיובי או לפחות לא הרעה בתנאים.
כך זה אצלנו.

volifood

New member
תודה על התגובות

אז בנתיים אין צורךצלמהר לעגלת תאומים..
פיתרון המנשא כמובן שיהיה אבל גם הוא לא למרחקים ארוכים..
בתור התחלה נתחיל עם טרמפיסט כי בלי כלום שהוא יעמוד לידי ממש לא אופציה..

ליסאן

New member
ההפרש בינינו שנה ועשר

בחודש הראשון הקטן היה במנשא והגדול בעגלה. אח"כ הגדול עבר ללכת ליד העגלה. קנינו טרמפיסט. היה אולי 6 פעמים בשימוש. הם לומדים ללכת מהר.

למעלה